Kwiaty

Historia warsztatu floretowego cz. 2

Zobacz także

Przygotowując się do naszego nadchodzącego programu stypendialnego oraz do powitania naszej kolejnej klasy w gronie, chciałam podzielić się nieco więcej o procesie tworzenia kursu oraz o tym, dlaczego zaprojektowaliśmy go w taki sposób, w jaki to zrobiliśmy.

W pierwszej części tej serii blogów, podzieliłam się historią powstania naszych warsztatów. Możesz ją przeczytać tutaj.

Jestem osobą lubiącą długopisy i papier i wszędzie noszę ze sobą notatnik. Potrafię zapełnić 5-przedmiotowy zeszyt w mniej niż miesiąc po prostu robiąc notatki o tym, nad czym pracujemy na co dzień na farmie.

Jest coś w trzymaniu papieru w rękach, co sprawia, że nauka i zrozumienie (przynajmniej dla mnie) są o wiele łatwiejsze. Muszę być w stanie zobaczyć i dotknąć rzeczy i zapisywać swoje myśli w trakcie pracy.

Kiedy więc nadszedł czas na stworzenie pisemnej części kursu, wiedziałam w głębi serca, że musi to być książka – taka, którą moglibyśmy dać uczniom, aby i oni mogli trzymać ją w rękach.

W pierwszym roku prowadzenia naszych warsztatów w gospodarstwie rolnym, podręcznik był maleńkim, czarno-białym, oprawionym w spiralę zeszytem, który liczył może dwa tuziny stron. W tamtym czasie wydawało mi się to czymś wielkim, ale patrząc wstecz nie mogę powstrzymać się od śmiechu, ponieważ od tamtych czasów tak wiele się wydarzyło.

Tegoroczna książka kursowa ma 290 pięknych kolorowych stron wypełnionych wieloma pomocnymi poradami, instrukcjami krok po kroku i zasobami, które zgromadziliśmy przez lata. Jest już tak duży, że potrzebował indeksu, co technicznie czyni go książką numer cztery.

Oprócz książki kursowej, stworzyliśmy również przykładowy plan ogrodu do cięcia, aby zademonstrować planowanie upraw i sadzenie sukcesywne na małą skalę. Najlepszą częścią tego przykładowego planu jest to, że można go rozłożyć na stole i zobaczyć, jak tak ważne koncepcje, które normalnie są bardzo trudne do zrozumienia, ożywają na naszych oczach.

Jednym z największych wyzwań podczas prowadzenia warsztatów w gospodarstwie była próba wyciśnięcia wszystkich informacji w trzy krótkie dni. Tak wiele zadań i czynności związanych z gospodarstwem, którymi chciałam się podzielić, nie mogło być zademonstrowanych osobiście ze względu na ich sezonową naturę.

To, co najbardziej podoba mi się w przeniesieniu naszych warsztatów do formatu online, to fakt, że pozwoliło nam to na podzielenie się całym rokiem w gospodarstwie – od planowania w miesiącach zimowych, poprzez sianie nasion i sadzenie na wiosnę, po pielęgnację wszystkich kwiatów i zbiory w lecie, a następnie ostateczne odstawienie ogrodu na jesień.

Kurs zawiera ponad 150 filmów podzielonych na krótkie fragmenty, dzięki czemu studenci mogą pracować we własnym tempie i oglądać i powtarzać samouczki tyle razy, ile potrzebują, aby opanować materiał.

Naszym zamiarem było zorganizowanie tego w taki sposób, aby przypominało to praktykę z bardzo praktycznym podejściem do nauki. Jestem bardzo praktycznym uczniem i muszę zobaczyć, jak coś jest zademonstrowane, zanim poczuję się na tyle komfortowo, by spróbować tego samemu.

Najlepszą częścią tego formatu jest to, że jesteśmy w stanie uczyć szerokiej gamy tematów studentów o różnych poziomach umiejętności i stylach uczenia się w sposób, który jest łatwy do zrozumienia i wdrożenia w ich życiu i ogrodach, niezależnie od tego, jak duże lub małe.

Ponieważ kurs zawiera tak wiele informacji, celowo podzieliliśmy go na sześć podstawowych modułów, z których każdy opiera się na ostatnim. Moduły są publikowane co tydzień podczas 6-tygodniowego kursu, a następnie studenci mają dostęp do całego materiału i mogą się do niego odwoływać w dowolnym momencie.

Powodem, dla którego nie udostępniamy całego materiału na raz jest to, że chcemy, aby studenci mieli wystarczająco dużo czasu i wsparcia, aby przepracować moduł z danego tygodnia przed przejściem do następnego. Łatwo jest przejść do rzeczy przyjemnych, takich jak sadzenie nasion czy robienie bukietów i pominąć trudniejsze (ale niezwykle ważne) rzeczy, takie jak wyznaczanie celów, planowanie i marketing.

W Module 1 spędzamy dużo czasu na docieraniu do sedna tego, dlaczego chcesz hodować kwiaty, a następnie przechodzimy przez serię ćwiczeń, aby dopracować swoje cele, podkreślić swoje mocne strony i kreatywnie pracować z tym, co masz.

W module 2, zagłębiamy się w planowanie i wszystko, co wiąże się z ustawieniem siebie na udany sezon. Ten moduł jest często najtrudniejszy, ale studenci zawsze mówią, że jest najbardziej pomocny i najważniejszy w całym kursie.

Moduł 3 poświęcony jest dobremu rozpoczęciu sezonu. Omawiamy w nim kwestie związane z wysiewem nasion, ważnymi materiałami, które będą potrzebne, a następnie badamy wiele różnych odmian kwiatów ciętych i ich specyficzne potrzeby.

W module 4, zagłębiamy się w szczegóły uprawy kwiatów, w tym przygotowanie gleby, jak radzić sobie z chwastami, rozmieszczenie roślin, nawadnianie oraz uprawy w tunelach i szklarniach.

Moduł 5 obejmuje marketing, ceny i wiele różnych opcji, które masz do dyspozycji, jeśli chodzi o sprzedaż swoich kwiatów. Nauka uprawy to tylko połowa tego, co trzeba zrobić, aby odnieść sukces w biznesie kwiatowym – umiejętność sprzedaży jest równie ważna. Uwielbiam ten moduł, ponieważ tak wiele osób, które zmagały się z tym tematem w przeszłości (w tym ja) mają ogromne przełomy przechodząc przez ten materiał.

W module 6 dzielę się wszystkimi moimi wskazówkami i sztuczkami dotyczącymi efektywnego zbierania kwiatów i zapewnienia im jak najdłuższej trwałości. Obejmuje on również efektywne techniki tworzenia bukietów, jak pakować i dostarczać kwiaty oraz najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć sprzedając je kwiaciarniom, hurtowniom i sklepom spożywczym.

Kiedy przenieśliśmy warsztaty do internetu, obawialiśmy się, że stracimy element społeczności i połączenia, który był sercem doświadczenia w gospodarstwie. Ale okazało się, że nic nie może być dalsze od prawdy.

Niesamowici rolnicy-kwiatolodzy, którzy kiedyś pomagali w naszych warsztatach, teraz pomagają moderować Społeczność Edukacyjną Floret, forum internetowe dla studentów kursu.

Nasze warsztatowe „mamy” użyczają swojej mądrości i specyficznych dla klimatu rad studentom na całym świecie.

Dzięki Społeczności Edukacyjnej widzieliśmy, jak wielu studentów nawiązuje przyjaźnie, wymienia się bulwami dalii, organizuje spotkania, wspólnie zamawia rośliny i odwiedza swoje gospodarstwa i ogrody, aby się wzajemnie uczyć i inspirować.

Podczas 6-tygodniowego kursu organizujemy także cotygodniową sesję pytań i odpowiedzi, podczas której Jill i ja odpowiadamy na pytania studentów dotyczące modułu z danego tygodnia. Te sesje wideo są zawsze bardzo zabawne do sfilmowania, a my kochamy możliwość połączenia się z uczniami i dopingowania ich.

Pod koniec kursu każdego roku wysyłamy ankietę i zbieramy opinie studentów na temat warsztatów, które następnie bierzemy do naszego corocznego audytu, aby program był wciąż ulepszany.

Studenci mają dożywotni dostęp do kursu i wszelkich nowych materiałów, które powstaną w przyszłości. Dzięki formularzowi onlinenie ma mowy o zaległościach, a studenci mają swobodę pracy nad materiałem w swoim własnym tempie.

W ciągu 10 lat prowadzenia warsztatów Floret, zarówno na farmie jak i online, przyjęliśmy uczniów w wieku od 16 do 76 lat z ponad 50 różnych krajów na całym świecie.

Nasi uczniowie obejmowały stay-at-home rodziców, korporacyjnych specjalistów, rolników, nowych hodowców, emerytów szukających pracy radości, ludzi pracujących standardowy 9-5, i wszystko pomiędzy.

Uczyliśmy również wszystkie rodzaje organizacji, w tym ogrody społeczne, szkoły, uniwersytety, więzienia, programy rehabilitacyjne dla weteranów i programy służące ludziom o szerokim zakresie zdolności.

Gdybym wiedziała, kiedy prowadziliśmy nasze pierwsze warsztaty na moim podwórku, że rozkwitną one do tego stopnia, nigdy bym w to nie uwierzyła. Możliwość dzielenia się z innymi wszystkimi lekcjami, których się po drodze nauczyłam, to zaszczyt na całe życie. Jestem niesamowicie wdzięczna, że miałam taką możliwość.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym następnym warsztacie Floret Online, możesz dołączyć do listy oczekujących poniżej.

Zobacz także

Źródło

Powiązane artykuły
Kwiaty

The {Farmer} & The Florist Interview: Kori Hargreaves

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Kwiaty

Floret Originals: Odpowiedzi na pytania

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Kwiaty

Poznaj oryginalne kwiaty Floret - Floret Flowers

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.