Koty

Kociak nie potrafi skakać, ale każdego dnia wykonuje swój najlepszy krok po tym, jak ktoś dał mu szansę

Zobacz także

Kociak nie potrafi skakać, ale każdego dnia robi to, co potrafi najlepiej, po tym, jak ktoś zaryzykował i uratował mu życie.

Kociak BabarChatonsOrphelins Montreal

Długowłosy kremowy kociak został przywieziony do Chatons Orphelins Montreal wraz z dwoma innymi kociętami, aby mieć szansę na lepsze życie.

Uratowany z zatłoczonego miejsca, kremowy kociak o imieniu Babar miał pewne problemy z poruszaniem się i był bardzo słaby z powodu poważnej infekcji dróg oddechowych. „Był najmniejszy i najbardziej chory z całej trójki. Był tylko skórą i kośćmi pod całym zmatowiałym futrem” – powiedział ratownik.

Pomimo wszystkich przeciwności, Babar szukał uczucia od ludzi i po prostu chciał być uwielbiany.

ChatonsOrphelins Montreal

Babar miał problemy z oddychaniem i natychmiast został poddany leczeniu antybiotykami. Dzięki żmudnej opiece i wielu wizytom u weterynarza udało mu się wyleczyć z uporczywego zapalenia płuc.

Zauważono, że nie mógł biegać ani skakać, ale był w stanie chodzić, stawiając powolne kroki. Nie miał najlepszej koordynacji, ale zawsze starał się, aby każdy krok się liczył.

ChatonsOrphelins Montreal

„Babar ma miotonię kotów, wrodzoną chorobę nerwowo-mięśniową, która wpływa na mięśnie. Jest to rzadki stan, w którym mięśnie potrzebują więcej czasu, aby się rozluźnić po skurczu” – powiedział ratownik.

„Nie może skakać ani kopać tylnymi łapami. Nie może samodzielnie wstać i zejść z kanapy. Jeśli próbuje skakać, zatrzymuje się, ale dobrze chodzi po podłodze”.

ChatonsOrphelins Montreal

Babar był bardzo przytulony do swojej rodziny zastępczej. Za każdym razem, gdy szli razem na spacer, zatrzymywał się po pewnym czasie i podchodził do swoich ludzi, aby podrapać się po głowie.

„Chodzi jak pingwin w powolny, gwałtowny sposób. Można mu pomóc dostać się do okien za pomocą rampy lub wejść i zejść z kanapy z pewną pomocą”.

ChatonsOrphelins Montreal

Dzięki nowo odkrytej sile Babar stał się bardziej aktywny i zabawny. Przechadzał się, doskonaląc swój chód, dając z siebie wszystko każdego dnia. „Zaczął się bawić i podążać za innymi kotami po całym domu”.

Jest niewielkich rozmiarów i chodzi nieco inaczej – wszystkie te dziwactwa sprawiają, że jest tak ujmujący.

Babar ćwiczy chodzenie ze swoim człowiekiemChatonsOrphelins Montreal

Babar jest mistrzem drzemki i ma duszę mądrego starszego kota. Spanie to jego ulubiona rozrywka, którą wykonuje fachowo. „Jest trochę powolny ze swoim refleksem, ale to w porządku”.

„Nie dba o siebie i lubi być szczotkowany. Często zasypia z otwartymi ustami, gdy trzymamy go w ramionach”.

Spanie to jego ulubiona rzeczChatonsOrphelins Montreal

„Nie może pchać tylnych nóg, aby skakać lub biegać, ale jest bardzo zaradny i idzie tam, gdzie chce”.

Babar porusza się we własnym tempie i cieszy się otaczającym go światem. Uwielbia inne koty i kocięta, które motywują go do aktywności. „Lubi zabawki z piór, ale uwielbia spać na słońcu lub obserwować mijający dzień”.

Babar kocha inne kotyChatonsOrphelins Montreal

Wydaje się, że nic nie powstrzyma go przed kochaniem życia. Kiedy Babar był gotowy na znalezienie własnego miejsca, ratownicy rozpoczęli poszukiwania specjalnej rodziny, która byłaby zaangażowana w zapewnienie mu najlepszego życia.

Prawie cztery miesiące po tym, jak został uratowany, marzenie Babara się spełniło.

ChatonsOrphelins Montreal

„Znalazł idealny dom i będzie mógł cieszyć się życiem pełnym słodyczy i bezpieczeństwa. Rozpoczyna nowy rozdział ze swoimi kocimi przyjaciółmi i kochającymi ludźmi”.

<p>Znalazł swój dom na zawszeChatonsOrphelins Montreal

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Chatons Orphelins Montreal na Instagramie @comrescuemontreal i Facebooku.

Zobacz także

Powiązana historia: Życzliwi ludzie spieszą z pomocą kotce i jej 6 kociętom, zaskoczeni, że wszystkie są wielorasowe