Drzewa

3 Drzewa owocowe dla Twojego krajobrazu Alpharetta Georgia

Zobacz także

Unikaj sadzenia niewłaściwych drzew owocowych lub gatunków, które w końcu obumrą. Wiedza o najlepszych drzewach owocowych dla podwórek w Alpharetta, Georgia pomoże Ci wybrać odporne gatunki, gdy nadejdzie czas sadzenia.

72tree.com zebrał następującą listę 3 drzew owocowych odpornych na amerykańską strefę klimatów 7b i miasto Alpharetta, Georgia.

1. Jabłoń (Malus)

Większość jabłoni to małe lub średnie drzewa, które osiągają wysokość od 16 do 33 stóp, z centralnym pniem dzielącym się na kilka gałęzi. Liście tego owocującego drzewa mają owalny kształt i mogą osiągnąć 5 cali długości i 3 cale szerokości.

Popularne odmiany: Niektóre popularne odmiany jabłek to:

– Honeycrisp
– Fuji
– Gala
– Red Delicious
– Granny Smith
– Pink Lady

Sadzenie: Umieść swoje drzewko w wiadrze z wodą na kilka godzin lub na noc, aby korzenie mogły ponownie nawodnić się przed sadzeniem. Posadź prawidłowo swoją jabłoń, wykopując dołek o szerokości i głębokości co najmniej dwukrotnie większej niż system korzeniowy drzewa. Zwróć uwagę na związek szczepu na swoim drzewku, jak również na lekką zmianę koloru kory tuż nad korzeniami (ziemia nie powinna pokrywać pnia powyżej ostatnich korzeni).

Przycinanie: Przycinanie jabłoni należy wykonywać tylko w okresie spoczynku, między opadaniem liści a pękaniem pąków (zwykle między początkiem listopada a końcem lutego).

Wymagania wodne: Ustabilizowanego drzewa nie trzeba podlewać, chyba że nie ma zbyt wielu opadów lub panuje szczególnie sucha pora, a nawet susza. Dla większości jabłoni wystarczy około 2,5 cm deszczu co tydzień lub dziesięć dni.

Sezon owocowania: Jabłonie zawiązują owoce wiosną, a jabłka dojrzewają od późnego lata do jesieni. Każda odmiana jabłek dojrzewa według własnego harmonogramu, przy czym pierwsze dojrzewają odmiany wczesne, takie jak Zestar.

2. Wiśnia (Prunus avium)

Drzewa wiśni są zazwyczaj duże i wyprostowane, niektóre osiągają wysokość 36 stóp. Jej owoce to mięsiste pestkowce, zazwyczaj w kształcie serca lub prawie okrągłe, o średnicy około 1 cala i różnią się kolorem od żółtego przez czerwone odcienie do prawie czarnego.

Popularne odmiany: Niektóre popularne odmiany wiśni obejmują:

– Sweet
– Vandalay
– Benton
– Black Tartarian
– Van

Sadzenie: Posadź swoją wiśnię na słonecznym stanowisku z dużą cyrkulacją powietrza. Unikaj sadzenia w pobliżu drzew lub budynków, które będą zacieniać wiśnię w ciągu dnia. Wiśnia wymaga głębokiej, dobrze zdrenowanej gleby. Większe wiśnie należy sadzić w odległości 35 do 40 stóp od siebie.

Przycinanie: Przycinanie wiśni wykonuje się zazwyczaj pod koniec lipca lub w sierpniu, kiedy nie jest prawdopodobne, że srebrne liście i rak bakteryjny zainfekują Twoje drzewo. Jednak lekkie przycinanie formujące lub kosmetyczne można wykonać wczesną wiosną, gdy liście zaczynają się rozwijać.

Wymagania wodne: Drzewa wiśni powinny być głęboko podlewane co drugi dzień przez pierwszy tydzień po posadzeniu. W drugim tygodniu można je podlewać głęboko dwa lub trzy razy. Po drugim tygodniu można podlewać głęboko raz w tygodniu przez resztę pierwszego sezonu wegetacyjnego. W okresie suszy lub obfitych opadów deszczu należy zwiększyć ilość podlewania w zależności od potrzeb.

Sezon owocowania: W przypadku wiśni posadzonych w cieplejszych rejonach czas zbiorów może nastąpić już w maju. W chłodniejszych rejonach zbiory czereśni następują głównie w czerwcu i lipcu.

3. Brzoskwinia (Prunus persica)

Brzoskwinia jest drzewem liściastym lub dużym krzewem z rodziny różowatych.

Rodzina różowatych (Rosaceae) uprawiana ze względu na jadalne owoce noszące tę samą nazwę. Drzewa brzoskwiniowe są stosunkowo krótkie o smukłych gałęziach. Liście drzewa są naprzemiennie ułożone, smukłe (3 do 6 cali długości) i spiczaste.

Popularne odmiany: Niektóre popularne odmiany brzoskwini to:

Santa Rosa
– Red Beauty
– Red Top
– Elegant Lady
– Yellow

Sadzenie: Uśpione drzewko brzoskwiniowe z gołym korzeniem należy posadzić późną zimą, natomiast drzewko brzoskwiniowe w pojemniku należy posadzić dopiero wiosną. Brzoskwinie muszą być posadzone w pełnym słońcu, a nowo posadzone drzewa powinny być palikowane przez pierwszy sezon wegetacyjny.

Przycinanie: Drzewa brzoskwiniowe należy corocznie przycinać wiosną, tuż po tym jak pąki napęcznieją i zaczną się różowieć. W każdej chwili należy usunąć pionowe pędy rozwijające się w środku drzewa. Pędy te blokują dostęp światła słonecznego i powietrza do owoców.

Wymagania wodne: Drzewa brzoskwiniowe wymagają dużej ilości wody. Średnio dojrzałe drzewo brzoskwiniowe potrzebuje co najmniej 36 cali wody rocznie i 35 do 40 galonów dziennie w połowie i pod koniec lata.

Sezon owocowania: Mrozoodporne drzewo brzoskwiniowe będzie owocować tylko 2 do 4 lat po posadzeniu, w połowie lub pod koniec lata (od czerwca do sierpnia).

Drzewa owocowe na

Twoim podwórku

W tym artykule odkryłeś kilka drzew owocowych odpornych na strefę 7b i doskonale nadających się do sadzenia na podwórkach i w krajobrazie w Alpharetta, Georgia

.

Wiedza o tym, które drzewa owocowe są odporne na strefę 7b, pomoże Ci posadzić drzewa owocowe, które będą dobrze się rozwijać i w końcu wydadzą owoce, które będziesz mógł zbierać i cieszyć się nimi.

Zignorowanie wymagań dotyczących mrozoodporności drzew owocowych może spowodować śmierć drzewa, utratę inwestycji i kosztowne szkody, jeśli drzewo upadnie na naszą posesję.

Źródła:

extension.uga.edu/publications/detail.html?number=C1063&title=Home%20Garden%20Peaches
extension.umd.edu/resource/growing-selecting-root-stock-spacing-planting-apple-trees
u

.

osu.edu/cfaescapstone/tree-fruits/cherries/care-maintenance/
njaes.rutgers.edu/drought/pdfs/BMP-Irrigating-Peaches.pdf

Zobacz także

Ten artykuł został po raz pierwszy opublikowany na: http://www.72tree.com/3-fruit-trees-for-your-alpharetta-georgia-landscape/

Powiązane artykuły
Drzewa

Choroba parcha jabłoni i jej leczenie

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

Nasiona transformacji: Spostrzeżenia Tamary Cibulkovej na temat odbudowy lasów przez społeczność z Plant-for-Ghana

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

Przycinanie drzew a przycinanie

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.