Drzewa

5 gatunków krzewów do ogrodu w Alpharetta Georgia

Zobacz także

Zapobiegaj temu, aby Twój ogród nie wyglądał na zaniedbany i brzydki. Wiedza o tym, jakie krzewy posadzić w ogrodzie i wokół niego, pomoże ochronić go przed ciężką pogodą i sprawi, że będzie wyglądał ostro.

72tree.com zebrało poniższą listę 5 idealnych i wytrzymałych gatunków krzewów do Twojego ogrodu w Alpharetta, Ga.

Ogrody Alpharetta Georgia

Alpharetta, Georgia, otrzymuje około 53 cale deszczu rocznie. To o 15 cali więcej niż wynosi średnia w USA – 38 cali rocznie. Te opady pomagają zapobiegać suszy i wspierają wzrost gatunków roślin przez cały rok.

Średnio w Alpharetta jest około 220 słonecznych dni w roku. Sprzyja to zdrowemu środowisku, w którym rośliny, krzewy i drzewa mają możliwość fotosyntezy.

Alpharetta znajduje się w całości w strefie 7b według USDA. Wybierając gatunki roślin do ogrodu w Alpharetta, należy pamiętać, że powinny one być odporne na zimno w strefie 7b, aby uzyskać maksymalny potencjał wzrostu i zdrowia.

Poniżej przedstawiamy 5 gatunków krzewów wybranych specjalnie dla Alpharetta, Ga:

1. Ixora Maui red (Ixora coccinea)

Ixora Maui Red to karłowaty, wiecznie zielony krzew, który dobrze znosi upały i wilgoć. Krzewiasta, rozłożysta roślina z wieloma klastrami rurkowatych, jasnopomarańczowych kwiatów wyświetlanych na liściach w odcieniach brązu do niesamowitych lśniących ciemnych odcieni zieleni.

Ten gatunek jest odporny na strefy od 9 do 11, ale może przetrwać temperaturę zimową w strefie 7b, jeśli jest osłonięty podczas zimnej pory roku.

2. Hortensja (Hydrangea macrophylla)

Hortensje obejmują ponad 75 gatunków w swoim rodzaju i przekraczają 600 nazwanych kultywarów pochodzących z wielu klimatów, regionów i krajów. Inną wspólną nazwą hortensji jest hortensja. Hortensje mogą rosnąć jako pnącza i drzewa, ale najczęściej spotykane są jako krzewy. Rośliny mogą osiągnąć wysokość od 1 stopy do prawie 100 stóp jako pnącza!

Efektowne kwiaty produkowane przez ten gatunek roślin są tym, co czyni go tak popularnym. Większość z nich kwitnie od wczesnej wiosny aż do jesieni. Duże kwiaty mogą występować w szerokiej gamie kształtów, kolorów i rozmiarów. Kwiaty hortensji mogą być różowe, niebieskie, czerwone, białe, fioletowe i zielone (w zależności od zawartości minerałów w glebie).

Ten kwitnący krzew może rosnąć w półcieniu do pełnego słońca i rozwija się w strefach klimatycznych od 3 do 7.

3. Anyż (Pimpinella anisum)

Anyż gwiazdkowaty to szybko rosnący, wiecznie zielony krzew, który może rosnąć w strefach klimatycznych od 7 do 10. Krzewy anyżu gwiazdkowatego można uprawiać jako gęste żywopłoty lub wiatrochrony, można je także przycinać jako rośliny obwódkowe. Jeśli się mu pozwoli, anyż gwiazdkowaty osiągnie wysokość ponad 15 stóp i szerokość ponad 10 stóp. Toleruje zarówno słońce jak i cień, ale w cieniu będzie znacznie cieńszy.

W kategoriach kulinarnych anyż jest używany jako środek aromatyzujący. Posiada słodki, aromatyczny smak, który bardzo przypomina smak czarnej lukrecji.

4. Arborvitae (Thuja)

Lśniące, szmaragdowe, zimozielone liście i klasyczny, wąski, piramidalny pokrój sprawiają, że arborvitae jest popularnym wyborem dla ogrodników, którzy chcą się wyróżniać o każdej porze roku.

Wolno rosnąca arborvitae to doskonały wybór na drzewo okazowe lub akcentujące. Dobrze sprawdza się jako drzewo żywopłotowe, ma wysokość umożliwiającą tworzenie skutecznych ekranów prywatności i jest dobrą rośliną fundamentową.

Ten gatunek, odporny na warunki panujące w strefach od 3 do 7, doda klasy i podkreśli wygląd Twojego podwórka i ogrodu.

5. Bukszpan (Buxus)

BSzczodrzeńce to gęste, zimozielone krzewy często sadzone w eleganckich i formalnych krajobrazach. Gatunek ten jest również chętnie wykorzystywany w topiarstwie. Bukszpany uprawia się dla ich liści, ponieważ ich kwiaty nie mają żadnego znaczenia. Uprawa bukszpanu w krajobrazie pozwala na stworzenie topiary, formalnego żywopłotu, dopasowanej granicy lub pary krzewów bukszpanu dla zrównoważenia wejścia.

Bukszpan jest odporny na zimno w strefach od 5 do 9 i przy niewielkim wysiłku dobrze się rozwija w rejonie Alpharetta, Ga.

Uprawa krzewów w strefie 7b

W tym artykule poznaliśmy 5 gatunków krzewów, które dobrze rosną w mieście Alpharetta w stanie Georgia, które znajduje się w strefie 7b.

Wiedza o tym, jakie gatunki krzewów sadzić w ogrodzie i krajobrazie miasta Alpharetta, pomoże Ci utrzymać dobrze wyglądający i zdrowy ekosystem, który będzie kwitł przez cały rok.

Przypadkowe sadzenie nieodpowiednich gatunków dla zimnego klimatu Alpharetty może spowodować zahamowanie wzrostu, awarię roślin, choroby i plagi owadów, które rozprzestrzenią się w Twoim krajobrazie.

Źródła:
extension.uga.edu/publications/detail.html?number=B625&title=Landscape%20Plants%20for%20Georgia
gardeningsolutions.ifas.ufl.edu/plants/ornamentals/ixora.html
gardeningsolutions.ifas.ufl.edu/plants/trees-and-shrubs/shrubs/star-anise-shrubs.html
arborday.org/trees/treeguide/treedetail.cfm?itemID=777
plants.ces.ncsu.edu/plants/buxus/

Zobacz także

Ten artykuł został po raz pierwszy opublikowany na stronie: http://www.72tree.com/5-shrub-species-for-your-alpharetta-georgia-garden/

Powiązane artykuły
Drzewa

Choroba parcha jabłoni i jej leczenie

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

Nasiona transformacji: Spostrzeżenia Tamary Cibulkovej na temat odbudowy lasów przez społeczność z Plant-for-Ghana

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

Przycinanie drzew a przycinanie

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.