Rośliny domowe

Areca Palm Tree House Plant Care (aka Butterfly Palm)

Zobacz także

Nazwa botaniczna: Dypsis lutescensDługie

, pierzaste fronty palmy areca rosną w kształcie baldachimu, nadając pomieszczeniu powiew elegancji i wyrafinowania.

Daj palmie areca szansę – i dodaj tropikalny klimat wakacji do każdego pomieszczenia.

Nie wszystkie palmy dobrze przystosowują się do warunków domowych, ale ta pochodząca z Madagaskaru pięknie radzi sobie w pomieszczeniach. Zapewnij palmie Areca jasne, pośrednie światło słoneczne, a będziesz się nią cieszyć przez wiele lat.

Przesadzanie palmy Areca: When, Why and How-tos

Nie spiesz się z przesadzaniem swojej palmy.

Twoja nowa palma. Czy właśnie przyniosłeś ją do domu? Palmy są zestresowane zmianą światła i wilgotności. Daj jej miesiąc lub więcej na przystosowanie się do nowego środowiska. Jeśli chcesz zakryć zwykłą doniczkę ze szkółki, włóż ją do cachepot – ozdobnego pojemnika bez otworów odpływowych.

Na

dnie cachepots umieszczam kamienie rzeczne, aby utrzymać wewnętrzną doniczkę powyżej wody drenażowej.

Utrzymuj go

w tłoku.

Stłoczenie jej korzeni pomoże ograniczyć rozmiar tej dużej palmy, co jest dobrą rzeczą, ponieważ uprawiasz ją w pomieszczeniach. Przesadzanie palmy areca tylko konieczne co 3 lata, i tylko wtedy, gdy jej korzenie są mocno stłoczone.

Przesadzaj wiosną. Najlepszym momentem na przesadzanie jest wiosna, kiedy palma zaczyna swój najbardziej energiczny okres wzrostu.

  • Użyj doniczki tylko o 2 cale większej niż stara, ponieważ zbyt duża donica będzie zatrzymywać zbyt dużo wody i może doprowadzić do gnicia korzeni. Dobrym pomysłem jest użycie donicy z otworem drenażowym, aby zapobiec zawilgoceniu gleby.
  • Trzymaj palmę na tej samej głębokości, na której znajdowała się w starej donicy; zbyt głębokie posadzenie prawdopodobnie spowoduje gnicie łodyg, co zabije roślinę.
  • Nie rozrzucaj korzeni, ponieważ korzenie tej palmy są kruche i łatwo się łamią. Staraj się, aby bryła korzeniowa pozostała nienaruszona w jak największym stopniu.
  • Delikatnie ubijaj ziemię wokół bryły korzeniowej.
  • Podlej dokładnie, aby wszystkie korzenie były mokre.

Gdy palma osiągnie wysokość 90 cm, można ją przesadzić.

Jak nawozić roślinę: Usuń górne 2-3 cale gleby i co kilka lat zastępuj ją świeżą. Uważaj, aby nie uszkodzić żadnych korzeni w pobliżu powierzchni.

Gdzie kupić palmę Areca Palm Tree

Znajdziesz

palmy

Areca

na sprzedaż w szkółkach, kwiaciarniach i centrach ogrodniczych. Jest to jedna z najbardziej popularnych palm do uprawy w pomieszczeniach. Jeśli nie możesz znaleźć jednej lokalnie, znajdziesz je na sprzedaż online. Szukaj nazwy botanicznej Dypsis lutescens (znanej również jako Chrysalidocarpus lutescens), aby być pewnym, że dostajesz tę palmę. Wspólne nazwy obejmują Areca Palm i Butterfly Palm.

Znajdziesz Areca Palm na sprzedaż w Costa Farms, firmie, której ufam. Guide-to-Houseplants.com jest uczestnikiem programu partnerskiego oferowanego przez Amazon. Jeśli dokonasz zakupu po przejściu przez ten link, mogę zarobić prowizję.

Palma Areca pięknie przystosowuje się do uprawy w pomieszczeniach i jest długowieczną rośliną domową.

Problemy, rozwiązania i odpowiedzi

dotyczące palmy Areca

Palma zbyt duża? Chociaż wolno rośnie, palma Areca może osiągnąć 20-30 stóp w swoim rodzimym środowisku. W pomieszczeniach zamkniętych, to drzewo będziesłabo osiągają około 2,4 m (8 stóp). Można ją zmniejszyć, przycinając najwyższe pędy lub dwa. Można też ograniczyć jej wzrost, umieszczając korzenie w małej doniczce.

Brązowe końcówki liści? Prawdopodobnie winne jest suche powietrze lub sucha gleba. Podlewaj regularnie i zwiększaj wilgotność wokół palmy. Możesz przyciąć brązowe końcówki liści nożyczkami, jeśli nie podoba Ci się ich wygląd.

Brązowe

fronty? Starsze liście stają się brązowe. Możesz je przyciąć blisko poziomu gleby.

Coś uwiera Twoją palmę? Suche powietrze może przyciągać przędziorki do liści palmy areca. Przetarcie liści wilgotną ściereczką spełni podwójną rolę, usuwając kurz i trzymając te szkodniki z dala. Podniesienie wilgotności powietrza również może pomóc.

Zwalczaj

każdą infestację od razu, aby zapobiec przeniesieniu się szkodników na inne rośliny domowe.

Czy palma areca jest trująca? Nie. Jest nietoksyczna i bezpieczna dla domu z dziećmi, kotami i psami.

Pielęgnacja palmy Areca

Pochodzenie: MadagaskarWysokość

:

Około 6-8 stóp (1,8 – 2,4 m) wysokości przy uprawie w domu w pojemniku

Światło : Jasne (pośrednie) światło przez cały rok. Co kilka dni należy obrócić roślinę o ćwierć obrotu, aby wystawić wszystkie strony na światło dla równomiernego wzrostu. Jeśli przeniesiesz palmę na patio na lato, trzymaj ją w cieniu od pełnego słońca. Gorące, bezpośrednie światło słoneczne może spowodować, że liście staną się żółtozielone.

Pod

lewanie:

Podlewaj dokładnie, aby zmoczyć wszystkie korzenie, a następnie pozwól glebie lekko wyschnąć przed ponownym podlaniem. Podlewaj mniej zimą, gdy wzrost jest spowolniony. Używaj wody filtrowanej lub destylowanej, ponieważ woda z kranu może zawierać fluor, chlor i inne substancje chemiczne, które mogą uszkodzić palmy. Podczas podlewania należy unikać zamoczenia podstawy palmy, aby zapobiec gniciu. Używaj pojemnika z otworami drenażowymi, oraz szybkoschnącej mieszanki doniczkowej, aby zapobiec zawilgoceniu gleby.

Wilgotność: Średnia pokojowa (około 40-50% wilgotności względnej). Powietrze w pomieszczeniach może stać się niezwykle suche w zimie. Najbardziej skutecznym sposobem zwiększenia wilgotności jest nawilżacz pokojowy z chłodną mgiełką. Twoje rośliny tropikalne to pokochają i jest to dobre dla Ciebie.

Temperatura: 70-85°F/21-27°C w dzień; 55-60°F/13-16°C w nocy. Zimne podmuchy od drzwi, jak również przeciągi z wentylatorów mogą zaszkodzić tej tropikalnej roślinie.

Gleba: Zmieszaj 2 części mieszanki doniczkowej na bazie mchu torfowego i 1 część piasku ogrodniczego

Nawóz: Większość roślin pokojowych lubi stałą dietę płynnego pokarmu roślinnego, ale nie palmy. Palmy rosną wolno, zwłaszcza w pomieszczeniach, i nie są ciężkorosnące. Wiosną i latem zasilaj je co miesiąc nawozem stworzonym specjalnie dla palm, takim jak granulowany nawóz Jobe’s Organic, który zawiera mikroskładniki odżywcze potrzebne palmie do utrzymania bujnej i zielonej roślinności. Żółte plamy lub smugi wskazują na brak potasu lub magnezu.

Rozmnażanie: Wysiej nasiona wiosną, ledwie przykrywając je ziemią. Utrzymuj je w ciepłym (75-80°F/24-27°C) i wilgotnym miejscu. Kiełkowanie nasion może trwać do 6 tygodni, więc bądź cierpliwy.

  1. Strona główna
  2. ’ Rośliny domowe A-Z
  3. ’ Palmy
Zobacz także

pokojowe

Powiązane artykuły
Rośliny domowe

Roślina kukurydzy cukrowej (Manettia inflata) Pielęgnacja winorośli petarda w pomieszczeniach

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Pielęgnacja roślin wiosłowych: jak uprawiać Kalanchoe Thyrsiflora Succulent Indoors

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Terrarium wiszące - łatwe w pielęgnacji terraria z roślinami powietrznymi lub mchem

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.