Koty

Czy koty mogą jeść warzywa? – Zwierzęta Strona główna

Zobacz także

Koty i jedzenie

warzyw

Czy koty mogą jeść warzywa? Dodanie niektórych warzyw może sprawić, że twój kot będzie zdrowy. Łatwo jest wchłonąć organizm kota, dodając mu dodatkowe składniki odżywcze. Ale pamiętaj, że koty nie jedzą tylko warzyw. Mięso jest głównym źródłem pożywienia i odżywiania dla kotów. Jeśli masz inne pytania dotyczące diety kota, możesz poprosić profesjonalnego lekarza weterynarii o poradę przed podaniem kotu.Jakie warzywa mogą jeść koty?

Warzywa, które mogą jeść k

oty

 1. Groszek:
  Groszek nadaje się do dodania do naturalnej diety Twojego kota i może dostarczyć zdrowego białka i dodatkowych węglowodanów.
 2. Zielony kalafior:
  Kalafior zawiera przeciwutleniacze, a dodanie do diety kota może pomóc w jego zdrowiu.
 3. fasola strunowa:
  Włókno z meszku jest również dobrym źródłem błonnika, który może zastąpić tradycyjną karmę dla kotów.
  Szczególnie dla kotów z nadwagą, jest bardziej odpowiedni do jedzenia, ponieważ pomaga schudnąć.
 4. Marchewki :
  Marchewki zawierają wiele witamin i minerałów, w tym zdrowy beta-karoten. Ale pamiętaj, aby pokroić marchew, aby kot mógł łatwo połknąć i strawić, a także uniknąć zadławienia.
 5. Dynia:
  dynia bogata w błonnik, może zwiększyć ruch jelit u kota, złagodzić zaparcia lub biegunkę.
 6. kocie ziele / Catnip :
  Może sprawić, że koty poczują się podekscytowane i szczęśliwe, a także zmniejszyć stres.
  Powinno być łatwo strawne warzywa dla kotów, podczas gotowania tych składników, zwróć uwagę na gotowanie .i gotowanie, aby ułatwić proces trawienia i wchłaniania!

koty egipskie

Bez względu na to, jakimi warzywami karmisz swojego kota, nie zapominaj, że koty są mięsożercami.
Dobra i zbilansowana dieta charakteryzuje się obecnością mięsa jako podstawowej diety, podczas gdy musisz zapewnić warzywa tylko jako dodatkowy bonus dla kota, nawet jeśli koty są kochające warzywa, ponieważ nie można ich zastąpić podstawowymi składnikami znajdującymi się w prawdziwym produkcie mięsnym. A jeśli twój kot rozwija się na diecie opartej na warzywach, będziesz cierpiał z powodu niedożywienia, co doprowadzi do wielu problemów zdrowotnych, a także chorób i poważnego marnotrawstwa.

Zobacz także