Koty

Czy koty są lojalne wobec swoich właścicieli? Czy koty mogą być Lojalne Niż Psy – Dom Zwierząt

Zobacz także

Czy koty są wiernymi zwierzętami domowymi!

Wybierając zwierzaka, większość ludzi woli psy. Jak mogłoby być inaczej? W końcu pies jest najbardziej lojalnym przyjacielem i dobrym obrońcą. A koty – czy uważasz, że kot jest lojalnym zwierzęciem domowym?

cóż, Koty chodzą same. Są wolne i niezależne. Według ogólnie przyjętej opinii, psy postrzegają osobę jako swojego pana i patrona, a koty wręcz przeciwnie, czują się właścicielami. Jest to jednak bardzo zwodnicze złudzenie. A w tym artykule postaramy się obalić mity o kotach. i zobaczymy o kociej lojalności.

Jak koty okazują swoją lojalność?

Koty, podobnie jak psy, mogą mieć zupełnie różne osobowości. A różnica między nimi jest tylko jedna – to siła. Oczywiście pies, jako stworzenie większe i silniejsze, może chronić człowieka, ale kot nie może.

Ale, wierzcie mi, w historii jest wiele przypadków, kiedy koty chroniły i ratowały swoich właścicieli kosztem własnego życia. to nie jest fakt, że kot nie dba o właściciela oni po prostu wiedzą, że nie mogą zrobić nic, aby pomóc jak psy. więc to dlatego wiele osób widzi lojalność kotów.

To co ludzie nazywają główną cechą kotów to egoizm i niezależność, nic więcej jak zwykła niezależność. Są bardzo dobre w dbaniu o siebie, dlatego bez problemu radzą sobie bez człowieka. Nie oznacza to jednak wcale, że koty nas nie potrzebują.

Zarówno psie, jak i kocie serce jest oddane tylko jednemu właścicielowi (lub rodzinie) i pęka w dokładnie taki sam sposób. Dlatego przy wyborze zwierzaka główny dylemat może być tylko jeden – potrzebujesz obrońcy czy tylko „oddanego przyjaciela

„. koty wierność

Czy koty są

wierne

swoim właścicielom!

Wierzcie lub nie, koty są najbardziej lojalnymi zwierzętami wobec ludzi Koty są bardziej związane z ludźmi niż jakiekolwiek inne zwierzęta domowe. Wiedzą, jak nie tylko przynieść radość swoim właścicielom, ale także manipulować nimi. Grupa behawiorystów z Uniwersytetu Wiedeńskiego przeanalizowała zachowanie 41 kotów i ich właścicieli, a także dowiedziała się za pomocą testów, jak bardzo zwierzęta są figlarne i jak towarzyscy są ich właściciele. Naukowcy ustalili, że koty i ludzie silnie wpływają na siebie.

Największe wzajemne zrozumienie zaobserwowano w relacjach między kobietami ekstrawertykami a młodymi, aktywnymi zwierzętami. Mają one wystarczająco dużo mało znaczących wskazówek do udanej komunikacji – na przykład podniesiony ogon sygnalizuje chęć przyjaznego kontaktu. Jednocześnie koty umiejętnie wykorzystują miłość swoich właścicieli, w szczególności w celu zdobycia większej ilości jedzenia. Koty i ludzie darzą się wzajemnie silnym uczuciem. „Człowiek i kot doskonale znają wzajemne skłonności i preferencje.

Ich związek opiera się na wzajemnej atrakcyjności, łatwości interakcji, zabawie, miłości i wsparciu społecznym „- mówi jedna z autorek badania, Dorothy Gracie. Takie relacje są charakterystyczne dla ludzi, ale praktycznie nigdy nie występują w przyrodzie. Koty zachowują się jak małe dzieci, które jeszcze nie nauczyły się mówić, powiedzieli badacze, podkreślając, że ich ustalenia zapewniają nowy wgląd w te zwierzęta.

Koty Lojalność może być showen na wiele sposobów przez spanie aroud Ciebie lub patrząc na Ciebie lub nawet dotknąć.

koty lojalność

Czy koty pozostają lojalne?

Kot jest zawsze bardzo niezależny

i jest bardziej zainteresowany własnym dobrem niż dobrem swoich panów. Nie jest jednak nieprzyjemny i pozostaje wierny swojemu sposobowi życia. Wiele kotów, które szukają domu po tym, jak zostały porzucone lub wyprowadzone na manowce przez swoich właścicieli, gdy są młode, nie wahają się osadzić w innych lokatorach poprzez miauczenie, drażnienie wszelkiego rodzaju, aby zostać adoptowanym.

Przykładów jest tu wiele. Wierny miski sąsiedztwa byłoby bardziej odpowiednie, ponieważ nie wahają się próbować jeść te z kotów sąsiedztwa (skubanie na terytorium bez wątpienia). Kot pozostaje czułym zwierzęciem z ludźmi, ale kiedy chce, inaczej uważaj na reakcje. ale nie zapomni swojego właściciela lub Ręka, ktżra go karmiła.

Czy koty są bardziej lojalne niż psy?

Większość kociąt ostatecznie ma silniejszy związek niż psy z ich właścicielami, ponieważ 65% niemowląt ma związek zaufania z osobą, która je kształci przeciwko 61% dla psów.

Jak wyjaśnić tę różnicę w zachowaniu od jednego kota do drugiego?

Kristyn Vitale, autorka badania wiodącego, powiedziała gazecie szkockiej, The Scotsman, że „po ustaleniu stylu przywiązania między kotem a jego opiekunem, wydaje się, że pozostaje on stosunkowo stabilny w czasie.”

Wreszcie podkreśla znaczenie tego badania, ponieważ jest to „pierwszy raz, kiedy badacze wykazali, że koty wykazują ten sam styl przywiązania, co psy i niemowlęta” wobec swoich właścicieli / rodziców.

koty lojalność

Najbardziej

lojalne

rasy kotów Co jest najbardziej lojalną rasą

kota?

To jest top 10 najbardziej lojalnych ras kotów na świecie

  1. Syjamski
  2. Kot somalijski
  3. perski
  4. Maine coon
  5. Kot egzotyczny krótkowłosy
  6. Ragdoll
  7. Kot bombajski
  8. Kot hawański brązowy
  9. Kot szkocki
  10. Święty kot Birmy
Zobacz także

Powiązane artykuły
Koty

Kociak pragnie być trzymany cały czas, stając się "asystentem" każdego wkrótce po tym, jak został uratowany

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kot, który kiedyś został uznany za "przestraszonego", teraz panuje nad mieszkaniem, a nawet dzieli je z inną kotką

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kotka miała jednego kociaka, który wyglądał inaczej niż pozostałe, stała się bardzo bliska jednemu z mini-mes

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.