Koty

Hodowla i opieka nad rysiem jako zwierzęciem domowym Poradnik 2022- Zwierzęta domowe

Zobacz także

Posiadanie rysia jako zwierzęcia domowego nie jest nowym pomysłem, Jeśli chodzi o rasy, miłośnicy kotów mają swój wybór miotu z powszechnymi typami, takimi jak Serval Cat i caracal. A co z bardziej egzotycznymi kotami? Podczas gdy lwy, tygrysy i lamparty są zazwyczaj ograniczone do ogrodów zoologicznych i rezerwatów przyrody, mieszkańcy niektórych stanów mogą trzymać mniejsze dzikie koty jako zwierzęta domowe.

Czy rysie są dobrymi zwierzętami domowymi?

Czy ryś może być dobrym zwierzęciem domowym? Wiele stron internetowych i organizacji jest zbulwersowanych samą myślą o posiadaniu takiego „egzotycznego zwierzęcia”, twierdząc, że wszystkie te zwierzęta „należą do natury” i że trzymanie ich w warunkach domowych jest oczywistym okrucieństwem wobec zwierząt.

Jednak dla właściwego właściciela rysie są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Kłopot polega na tym, aby rozszyfrować, jaki jest „właściwy właściciel” małego egzotycznego kota. Właściciele egzotycznych zwierząt nie są typową rasą opiekunów. Muszą być gotowi w pełni przewidzieć takie kwestie jak opryskliwość, agresja, potrzeba wybiegów i innych modyfikacji, aby dostosować się do potencjalnie destrukcyjnych zachowań Twojego rysia.

Czy rysia można udomowić?

Kot Lynx jest zwierzęciem o wyjątkowej urodzie. Ale zanim przeczytasz cały ten post i w końcu się rozczarujesz, trudno jest mieć udomowionego rysia jako zwierzę domowe. Przynajmniej nie prawdziwy ryś, po pierwsze dlatego, że jest to średniej wielkości dzikie zwierzę, pod którym nie ma przepisów zezwalających na jego udomowienie, nadal niemożliwe jest znalezienie tego zwierzęcia, które występuje głównie na półkuli północnej, a najbliżej nas tylko w Stanach Zjednoczonych.

Nie martw się, wciąż istnieje szansa, aby trzymać rysia jako zwierzę domowe w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wymaga to jednak wiele pracy, uwagi i ostrożności.
To, co możemy znaleźć, to hybryda tego zwierzęcia z innym rodzajem kota, że skrzyżowanie tych dwóch gatunków daje początek tak zwanemu rysiowi domowemu, ale jak wykazaliśmy, nie jest to czysty udomowiony ryś. Ale nie martw się, wyjaśnimy ci to bardziej szczegółowo.

ryś kitten

Czy możesz mieć rysia jako zwierzę

domowe?

Na przykład, rozważ, że znajdujesz dziecko rysia w pobliżu ciebie. Kiedy to zwierzę jest dzieckiem, będzie miało prawie takie samo zachowanie jak kociak. Będzie figlarny i uroczy tak jak kot domowy. Poza ramami prawnymi istnieje duża szansa, że jeśli zdecydujesz się adoptować kota domowego rysia, będziesz żałował tego dość szybko, ponieważ istnieje duża różnica między oswojonym zwierzęciem a zwierzęciem domowym.

Dokładniej, zwierzę zostanie uznane za oswojone, jeśli jest przyzwyczajone do przebywania tylko w pobliżu ludzi. Ale być udomowionym rysiem oznacza, że zwierzę będzie mogło żyć z tobą i że będzie mogło swobodnie wędrować w swoim najbliższym otoczeniu.

Należy pamiętać, że potrzeba dużej liczby pokoleń, aby zwierzę zostało uznane za domowe, a kot ryś nie jest jedną z tych ras uznawanych za udomowione.
więc pomysł jest taki: jeśli chcesz posiadać Lynx jako zwierzę domowe lepiej dostać ud

omowionego rysia.

Zachowanie

rysia jako zwierzęcia domowego

Lepiej jest mieć dziecko Lynx jako zwierzę domowe, więc można zrobić ten duży kot Domesticed, bo kiedy jest jeszcze dziecko, będzie znacznie bardziej uległe do Ciebie i można mieć dobry czas grając z nim. Ale kiedy ten rodzaj dzikiego zwierzęcia osiąga dorosłość, ta miękka plastyczność całkowicie znika.

Będziesz wtedy musiał zmierzyć się z dorosłym drapieżnikiem, który będzie podążał za swoim instynktem łowieckim

za wszelką cenę. Ten rodzaj dzikiego zwierzęcia jest nieprzewidywalny i bez ostrzeżenia może zdecydować się na atak bez ostrzeżenia.
nie mówię, że nie możesz posiadać kota Lynx jako zwierzęcia domowego, ale jeśli chcesz to zrobić, powinieneś być ostrożny i karmić go i dbać dobrze o tego dużego kota

.

Weźmy na przykład psa domowego. Dobrze wiemy, że pochodzą one od wilków, które z łatwością mogą zabić łosia ważącego kilkaset kilogramów. To, że psy stały się domowe, było spowodowane czymś, co nazywa się pedomorfizmem. Krótko mówiąc, pies czy kot domowy zawsze będzie jak dziecko. Nigdy nie zestarzeje się pod względem charakteru, ponieważ przez wiele pokoleń zwierzęta te będą uważały cię za członka swojej rodziny. Nie jest tak w przypadku „domowego kota rysia „

.

  • ryś jako zwierzę domowe
  • Ryś domowy

Lynx pet

Can You Own a lynx as a Pet!

so you still thinking to own a lynx pet, let me tell you it is not easy because having an exotic cat at home is illegal in some states or countries.

https://youtube.

com/watch?v=6Sj9QIjKOe0

Is it legal to own a lynx Cat Pet

  • 4 stany nie mają przepisów dotyczących trzymania niebezpiecznych dzikich zwierząt lub dzikich kotów jako zwierząt domowych: Alabama, Nevada, Północna Karolina i Wisconsin.
  • 6 stanów nie zakazuje ani nie reguluje trzymania dużych kotów jako zwierząt domowych: Alabama, Nevada, Karolina Północna, Wisconsin, Delaware i Oklahoma.
  • 21 stanów zakazuje posiadania wszystkich niebezpiecznych egzotycznych zwierząt domowych, podczas gdy pozostałe zezwalają na posiadanie niektórych gatunków lub wymagają zezwoleń.
  • 35 stanów zakazuje trzymania dużych kotów jako zwierząt domowych, z różnymi wyjątkami, wymaganiami i poziomem egzekwowania.

Dowiedz się, jakie są prawa Twojego stanu dotyczące trzymania egzotycznych kotów od rysia do tygrysów jako zwierząt domowych. Wybierz poniżej wybrany stan, aby uzyskać streszczenie prawa. Należy pamiętać, że prawo jest ulepszane, aby chronić dzikie koty przed trzymaniem w niewoli przez cały czas, więc sprawdź w każdym stanie, aby upewnić się, że informacje są aktualne.

Nie oferujemy porad prawnych,

Tak więc zanim zaczniesz szukać rysia, dowiedz się, jakie są prawa w twoim stanie dotyczące

trzymania egz

otycznych kotów

:

State

law.pdf

Are Lynx Cats Dangerous Pets?

Co ciekawe, wszyscy robią wielkie zamieszanie wokół tego, że ryś jest niebezpiecznym zwierzęciem, jeśli jest trzymany jako zwierzę domowe. Różne raporty opisują to jako „przerażające” ostrzeżenie, że „może on jeść zwierzęta domowe” i być „agresywny, jeśli jest osaczony”. Ale to może się zdarzyć tylko wtedy, gdy ryś żył przez jakiś czas na wolności, a następnie został przeniesiony, aby być zwierzęciem domowym. Do tej pory nie odnotowano żadnych incydentów, w których ryś zaatakowałby osobę.

Wygląd rysia Kot

Jeśli chcesz posiadać rysia jako zwierzę domowe powinieneś znać Wygląd, ponieważ ten duży kot jest tak piękny z tymi specjalnymi uszami.
Kot Lynx ma krótki ogon, charakterystyczne kępki czarnych włosów na czubkach uszu, duże, wyściełane łapy do chodzenia po śniegu i długie wąsiska na twarzy. Pod szyją mają ruletkę, która ma czarne paski przypominające muszkę, choć często nie jest ona widoczna.

Kolor ciała waha się od średnio brązowego, poprzez złotawy do beżowo-białego i czasami jest naznaczony ciemnobrązowymi plamami, zwłaszcza na kończynach. Wszystkie gatunki rysi mają białe futro na piersiach, brzuchach i na wewnętrznych stronach nóg.

, futro, które jest przedłużeniem futra na klatce piersiowej i brzuchu.

Ubarwienie rysia, długość futra i wielkość łap różnią się w zależności od klimatu w ich zasięgu. W południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych są one krótkowłose, ciemne w kolorze, a ich łapy są mniejsze i mniej wyściełane. W miarę jak klimat staje się chłodniejszy i bardziej północny, rysie mają stopniowo coraz grubsze futro, jaśniejszy kolor, a ich łapy są większe i bardziej wyściełane, aby dostosować się do śniegu. Ich łapy mogą być większe niż ludzka ręka lub stopa.

Najmniejszymi gatunkami są bobcat i ryś kanadyjski,

natomiast największym jest ryś euroazjatycki, przy czym istnieją znaczne różnice w obrębie gatunku. lepiej wybrać mały gatunek, aby posiadać go jako zwierzę domowe.

Średnia długość życia rysia wynosi około 15 lat w środowisku naturalnym, ale może osiągnąć dobre 30 lat, gdy masz rysia jako zwierzę domowe.

ryś kot zwierzę domowe

Lynx The Cat Kot

domowy skrzyżowany z dzikim rysiem i sprzedawany jako zwierzę domowe

Egzotyczny kot nazywa się Caracat

.

Pierwszy okaz powstał „przez przypadek”, między karakalem a michinem. Jednak wraz ze wzrostem popytu, są one hodowane w niewoli.
Pierwszy przypadek Caracata był przypadkowy. Stało się to w 1998 roku, kiedy w moskiewskim zoo skrzyżowano kota domowego z karakalem, zwanym również „rysiem afrykańskim”.

Ryś domowy

Teraz jednak są one hodowane w niewoli, aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku na egzotyczne zwierzęta domowe. W rzeczywistości, według hiszpańskiej gazety Abc, jest to jedna z najbardziej popularnych hybryd, zwłaszcza w Rosji i Stanach Zjednoczonych. Istnieje jednak pewien problem. Wydaje się, że bardzo trudno jest nakłonić karakala do kopulacji z kotem domowym. Na ogół wolą go zjeść.

W rzeczywistości wiele zwykłych kotów jest zabijanych przez te dzikie koty w procesie. Jednak zainteresowani zwykle próbują kilka razy, aż do skutku, aby uzyskać miot składający się z maksymalnie czterech młodych, wśród których przedwczesna śmierć jest czymś zwyczajnym.

Karakal jest średniej wielkości kotem, który żyje na sawannach i terenach półpustynnych. I choć znany jest jako „ryś afrykański”, nie jest ewolucyjnie spokrewniony z tym gatunkiem. Są one w większości nocne, samotne, z wyjątkiem czasów reprodukcji, a ich ulubioną grą są ptaki.

ryś kot

W rzeczywistości jedną z ich najbardziej charakterystycznych cech jest to, jak wysoko mogą skakać (ponad 3 metry), aby złapać ptaki w połowie lotu. Dieta karakata i karakala jest podobna: jedzą od przepiórek, kurczaków i innych zwierząt do trawy.

Carole Baskin, dyrektor generalny Cat Rescue, powiedziała portalowi Gizmodo, że te hybrydowe koty często potrzebują operacji i specjalnych diet, ponieważ nie mogą prawidłowo trawić pokarmu. Jego najczęstszą dolegliwością jest choroba zapalna jelit.

Kolejny problem pojawia się zwykle przy czterech lub pięciu pokoleniach, kiedy pojawia się jego dzika osobowość, aż staje się ona cechą dominującą. To prowadzi wiele rodzin do ich porzucenia.

Rasa rys

ia

domowego Ryś domowy

jest w rzeczywistości wynikiem krzyżówki hybrydowej pomiędzy rysiem Rufus znanym również jako ryś brązowy lub czerwony i Felix silvestris catus. Jego pochodzenie jest niedawne, datowane od lat osiemdziesiątych do połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy to hodowca w Karolinie Północnej zdecydował się na hodowlę obu gatunków.

Nawet zachowując w swojej nazwie określenie kot rysiowy, to zwierzę, wynik tej krzyżówki, stało się całkowicie domowym gatunkiem i przy okazji b

bardzo przywiązuje się do swojego opiekuna. Postacie ludzkie są zawsze wymieniane jako zwierzęta zabawne i bardzo skuteczne. Ale w zamian za to są uważane za rzadki gatunek.

Adoptuj rasę rysia domowego
Celem jest uzyskanie łagodnego i spokojnego kociaka domowego o cechach i wyglądzie dzikiego rysia, kociego ho tak estetycznego i urzekającego.

Oczywiście nie mówimy tu o dzikim kocie rysiu. Przyznajemy, że dziecko Lynx jest tak słodkie, ale nie zapominaj, że dorośnie i stanie się bardzo duży i wołowy! Kot Lynx nie jest zwierzęciem domowym, są jednak rasy kotów, które podchodzą do niego. Jak na przykład Pixi Bob lub Highland Lynx.

Lynx Cat Pet Care

Teraz jesteś tak pewny, aby posiadać rysia jako zwierzę domowe. Cóż, powinieneś wiedzieć, że posiadanie kota domowego Lynx nie jest jak posiadanie normalnego kota lub psa. na początek, musisz posiadać Domestic Lynx, więc będzie to łatwe dla Ciebie do opieki. ale ryś jest dzikim zwierzęciem i duży kot; potrzebuje dużo opieki jak duża przestrzeń i mięso, oprócz tego wszystkiego nie trzymaj go w klatce.

lynx babe Lynx

Cat Pet Diet

Jego lista zwierząt drapieżnych jest bardzo długa i obejmuje wszystko od małych gryzoni i ptaków do jeleni i reniferów

.

Zające i jelenie są rysia preferowane zwierzęta ofiarne i w Laponii, ryś zjada również dużo reniferów. to jest, gdy rysia kot jest na wolności, a o rysia zwierząt domowych, można go karmić mięsem z jakiegoś rodzaju karma dla kotów lub psów, (spróbuj nie zrobić ten duży kot głodny).

Szkolenie Lynx Pet

powinniśmy powiedzieć posiadanie Lynx pet nie jest jak każdy inny zwierzak, więc nie będzie łatwo kontrolować rysia w domu, ale wszystko, co możesz zrobić, to próbować trenować tego kota, gdy przyniesie go od pierwszego dnia.

Metoda stosowana do szkolenia rysia jako zwierzęcia domowego jest podobna do tej stosowanej z każdym innym zwierzęciem. Skuteczni trenerzy rysia ręcznie hodują koty podczas ich miesięcy formacyjnych, zaczynając od zaledwie kilku tygodni. Używając zabawek, a także nagród, ponieważ po roku zobaczą dobre wyniki w zachowaniu rysia domowego pod względem posłuszeństwa, a także bycia spokojnym jak każde zwierzę domowe.

Cena

rysia

Ryś cena kota jest jednym z najdroższych zwierząt egzotycznych

ile kosztuje ryś?

więc zdecydowałeś się kupić rysia jako zwierzę domowe, cóż powiedzmy ci coś te piękne koty są tak drogie nie tylko cena kota rysia, ale ile kosztuje opieka nad nim.

Aby posiadać rysia jako zwierzę domowe należy zapłacić co najmniej 2000 $ za rysia kociaka, zmienia się od gatunku Lynx i wieku może być więcej niż 6000 $.

Ryś cena kota zmienić od stanu do stanu, nie zalecamy, aby uzyskać jeden z Internetu

rysia kitten

Utrzymanie zwierzęcia Lynx jest drogie. Możesz spodziewać się zapłacić w górę 20 000 $ za ich „tor”, witaminy, zabawki, pozwolenia, ubezpieczenie i rachunki za weterynarza. i nie zapominajmy o klatce wokół domu, więc nie ucieknie.

Gdzie mogę znaleźć rysia na sprzedaż?

Zanim spróbujesz szukać rysia kotka do kupienia, powinieneś dokładnie zbadać wszelkie informacje na temat odpowiedniej opieki nad rysiem kotkiem, które możesz znaleźć. Różne kursy przez wideo lub online są często dostępne, jeśli używasz wyszukiwarki, aby szukać jednego. Zwróć szczególną uwagę na dietę zwierzęcia, ćwiczenia, zdrowie i interakcję. Będziesz musiał nauczyć się, jak działać wokół rysia, jak również nauczyć się rozpoznawać jego nastroje i emocje, tak jak n

nie narażać siebie lub innych na niebezpieczeństwo poprzez antagonizowanie wzburzonego rysia.
Ten przewodnik wyjaśni wszystkie kroki i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, aby kupić rysia jako zwierzę domowe.

ryś kot domowy

Kroki do zakupu własnego kota rysia
Krok 1
Zapytaj telefonicznie lub mailowo władze swojego stanu, czy posiadanie rysia w Twoim mieście jest legalne

.

Trzymanie dużych kotów jest ściśle regulowane i będziesz musiał poprosić o kilka licencji, aby móc trzymać kota, takiego jak ryś, w prywatnej rezydencji. Jeśli posiadanie bobcata jest legalne w Twoim mieście, zacznij załatwiać formalności jak najszybciej, ponieważ rozpatrywanie licencji może trwać kilka miesięcy.

Krok 2
Zdobądź numer telefonu i adres hodowli, w której będziesz mógł kupić kota domowego rysia po uzyskaniu wszystkich niezbędnych licencji. Przygotuj się na to, że będziesz musiał zapłacić za niego sporo pieniędzy. Egzotyczne zwierzęta domowe, takie jak bobcaty i inne duże koty, są bardzo drogie.

Krok 3
Przygotuj swój samochód do usunięcia kota. Kiedy masz już licencje i wiesz gdzie kupić kota rysia, zaopatrz się w zamykaną klatkę, która jest wystarczająco duża, aby twój bobcat wygodnie się w niej zmieścił. Transportuj go w klatce bardzo ostrożnie do nowego domu.

lynx pet

where i can find a lynx cat for sale

you can

adopt a lynx cat from many places all you have to do is to check the Shelter/Rescue near

you.

Cztery gatunki

rysia

  1. ryś kanadyjski (Lynx canadensis) „, który jest najlepszą rasą rysia do posiadania jako zwierzę domowe
  2. Ryś iberyjski (Lynx pardinus)
  3. ryś euroazjatycki (Lynx lynx)
  4. kocur (Lynx rufus)

Udomowiony Ryś z innymi zwierzętami domowymi

Czy jest towarzyski, czy lubi towarzystwo innych kotów?

Zwierzak Ryś jest jednym z najbardziej towarzyskich kotów, jakie znam. Cieszy się z towarzystwa swoich pobratymców.

Z

drugiej strony zdecydowanie odradza się umieszczanie dwóch niewysterylizowanych samców razem.

ryś jako zwierzę domowe

Czy współżycie z psami jest możliwe?

Tak, ponieważ rasa ta zachowuje się bardzo podobnie do psa. Relacje między tymi dwoma gatunkami są prawie zawsze zacieśnione, ponieważ lubią spędzać czas na wspólnej zabawie. Mamy amerykańskie Cocker Spaniele i samca Golden Retrievera, z którym od pierwszego dnia jesteśmy bardzo przywiązani.

Czy radziłbyś rodzinie z dziećmi adoptować rysia

Tak, ryś jako zwierzę domowe jest jedną z idealnych ras dla rodziny z dziećmi. Te koty urodziły się, aby dawać i otrzymywać uczucia. Są bardzo blisko swoich mistrzów. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku bardzo wzburzonych dzieci, ale jak w przypadku wszystkich rodzajów zwierząt. Te koty mają doskonałą pamięć. Mogą być oznaczone przez wymiany, które są trochę zbyt gwałtowne.

Jego charakter, jego sposób życia

Jest to zabawny kot w wolnym czasie. Bardzo lubi interaktywne gry ze swoim panem. Jego wielka sztuczka: przywrócenie piłki lub zabawki i to może trwać bardzo długo … Ale będzie wolał częściej przytulać swojego pana.

Raczej czuły lub dziki kot?

Kot domowy Ryś jest niezwykle czułym kotem. Szuka kontaktu ze swoim panem tak często, jak to możliwe. Jest w stanie spędzić swój dzień u twojego boku, na twoich ramionach, na twoim biurku .

..

Czy może znieść samotność?

Tak, zniesie, ale to naprawdę zależy od charakteru Twojego domowego rysia, od nawyków, jakie mu nadałeś, ale jest w stanie spędzić dzień leżąc przed oknem lub na swoim łóżku mądrze czekając na to, co się stanie.

na swój powrót. Spodziewaj się, że po przyjeździe będziesz miał imprezę. Rzeczywiście, podobnie jak pies, kot domowy Ryś przyjdzie i będzie czekał na ciebie na twoim progu, aby zaoferować ci przyjęcie na nowo.

Czy może żyć samotnie na zewnątrz, czy jest typem domatora?

Jest raczej typem domatora. Jego dni są przerywane długimi drzemkami przeplatanymi spacerami w twoim domu tylko po to, aby rozprostować nogi i bawić się kawałkiem papieru lub kartonu, który przekracza jego ścieżkę. Jeśli chcesz je wyjąć, są całkiem zdolne do przeżywania przyjemności podczas swoich małych eskapad, ale uważaj na kradzież, wypadki .

..

Najważniejsze jest, aby mieć wiele chwil z nim i zaoferować mu środowisko bogate w działania (zabawki, drapak, drzewo

dla kotów …). ryś kot zwierzę domowe

Czy wspiera podróż i zmiany środowiskowe?

Jak większość kotów, domowy kot rysia nie szczególnie docenia przebywanie w zmieniającym się środowisku. Ale to tylko uogólnienie… Moje wyjeżdżają na wakacje każdego lata. Są bardzo szczęśliwe po kilku dniach urlopu w przestrzeni, którą wcześniej dla nich przygotowaliśmy. Pamiętajcie, aby podczas wyjazdu zabrać ze sobą kilka przedmiotów lub akcesoriów codziennego użytku.

Jej minusy ?

Kształt jego uszu wymaga szczególnej pielęgnacji i uwagi. Dobrze jest je czyścić raz w tygodniu.

Kto powiedział, że polidaktylia mówi o większej ilości pazurów niż normalnie… Kup dobre słupki do drapania lub odpowiedni obcinacz do pazurów!

Ostrzeżenie :
Ten artykuł jest ogólny i nie jest oparty na hodowli.

Odwołaj

się do specjalistów i omów z nimi przed zakupem Rysia

Czytaj więcej o :

Zobacz także

Powiązane artykuły
Koty

Kot przeoczony przez prawie rok w schronisku dla zwierząt, aż przyszła po niego idealna rodzina, nie mógł być szczęśliwszy

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kot pochyla się do tych, którzy uratowali go z ulicy i zaczyna robić "myjnię samochodową" za pieszczoty

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kotka znaleziona za sklepem spożywczym prosząca o uwagę, okazuje się, że ma wiele kociąt do wykarmienia

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.