Ptaki

Jaki jest Najszybciej biegający ptak na świecie?

Zobacz także

Najszybciej biegający ptak na ziemi

Co to jest Najszybszy lądowy ptak!

Niektóre zwierzęta są doskonale zaprojektowane, aby być ostatecznymi maszynami prędkości. nawet ptaki, które nie mogą latać.

Niektóre z nich latają w powietrzu, inne pływają w wodzie, a niektóre biegają po lądzie. Większość najszybszych zwierząt to ptaki, więc nasza poniższa lista zawiera wybór najszybszych z tych wszystkich różnych typów ptaków, które nie mogą latać, ale mogą biegać tak szybko. Oto The 10 of The Fastest Birds On Land.

fastest flightless running bird

10 najszybszych ptaków biegających po ziemi

10.Chicken prędkość: 9 mil pour hour

Jeśli chodzi o bieganie, kurczak nie ma się czego wstydzić jest to jeden z najszybszych ptaków na piechotę, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jej rozmiar. Kurczak może biegać 9 mph na swoich małych nogach, co jest wolniejsze niż twój kot i potencjalnie szybsze niż twój pies, w zależności od tego, jakiej rasy jest pies. Pomimo jej skrzydeł i piór, biegnie lepiej niż leci.

Kurczak prędkość 9.

Tinamou Ptaki prędkość: 10 mil pour hour

Tinamou, (zamówienie Tinamiformes), jest około 47 gatunków ptaków żyjących na ziemi, że znalezione w Ameryce Środkowej i Południowej. Tinamous powierzchownie przypominają kuropatwy i przepiórki, ale mają ograniczoną zdolność do lotu, wolą chodzić lub biegać niż latać, co czyni ten ptak jednym z najszybszych ptaków lądowych. Większość zamieszkuje lasy, ale niektóre żyją na bardziej otwartym terenie. Drabble kolorowe, tinamous wtopić w ich otoczeniu, gdzie zazwyczaj żyją samotnie lub w małych grupach.

Rząd tinamou od dawna interesował naukowców, ponieważ wiele cech tinamous łączy je z dużymi ptakami bezsterownymi, czyli bezgrzebieniowcami (patrz struś, emu, sutener i rea). Nazwa pochodzi od terminu używanego dla ptaka przez rodzime plemię z regionu granicznego Gujana Francuska-Surinam.

Tinamou Ptaki prędkość

wierzcie lub nie, Tinamou Ptaki to może uruchomić tak szybko niektóre z gatunków może osiągnąć prędkość 12 mil na godzinę.

8.Weka ptak prędkość: 12 mil na godzinę

Ten niegrzeczny, flightless ptak jest dobrze znany ze swojej złośliwości i ma reputację kradzieży błyszczących przedmiotów i żywności. W rzeczywistości będą one jeść prawie wszystko. Turyści często mylą Weka z ptakiem Kiwi, więc upewnij się, że znasz różnice między tymi ptakami, zanim pochwalisz się znajomym, że widziałeś Kiwi. cóż, nie uwierzysz, ale ten ptak biegający po drogach jest jednym z najszybszych ptaków na lądzie, ptaki Kiwi mogą osiągnąć prędkość do 12 mil na godzinę.

Weka bird speed 7.

Takahi bird speed: 13 miles per hour

Po raz pierwszy napotkany przez Europejczyków w 1847 roku, tylko cztery okazy zostały zebrane w XIX wieku. Po ostatecznym ptak został schwytany w 1898 roku, i nie więcej ten bez

lotny ptak

może uruchomić tak szybko z prędkością do 13 mil na godzinę

Takahi ptak prędkość

6. Guam prędkość kolejowa: 15mil na godzinę

Guam rail Jest to średniej wielkości szyna około 11 cali (28 cm) w całkowitej długości. Ciało jest wydłużone i bocznie skompresowane, szczególnie w regionie szyi i piersi, co pozwala ptakom na

move rapidly through dense vegetation, this bird is a fast-running bird it can run at speed of 15 miles per hour.

Guam prędkość kolejowa 5.road runners

birds prędkość: 20 mil na godzinę

The road runners bird is a large, slender, black-brown and white streaked ground bird with a distinctive head crest. Ma długie nogi, silne stopy i ponadgabarytowy ciemny rachunek. Ogon jest szeroki z białymi końcówkami na trzech zewnętrznych piórach ogonowych, które czynią tego ptaka jednym z najszybciej biegających ptaków. Ptak ma pustą plamę skóry za każdym okiem; ta plama jest cieniowana na niebiesko proksymalnie do czerwonego dystalnie. Mniejsza roadrunner jest nieco mniejszy, nie tak smugi, i ma mniejszy rachunek. Ptak ten jest lądowy; choć zdolny do lotu, większość czasu spędza na ziemi. Podczas lotu skrzydła są krótkie i zaokrąglone i odsłaniają biały półksiężyc w piórach głównych. Roadrunners i inni członkowie rodziny kukułek mają stopy zygodactyl (dwa palce z przodu i dwa palce z tyłu). Roadrunners może biegać z prędkością do 20 mil na godzinę (32 km/h) i ogólnie wolą sprintu do latania. Roadrunners będzie latać, aby uciec przed drapieżnikami.

Roadrunner speed 4.

Cassowary prędkość: 30 miles na godzinę

Co jest straszniejsze niż 150-funtowy nowoczesny dinozaur z zabójczymi pazurami? Taki, który potrafi przeskoczyć 7 stóp od ziemi. Aby maksymalnie wykorzystać te sztylety palców, sutenerzy czasami skaczą na napastnika na pierwszej nodze, z pazurami tnącymi w dół w powietrzu. Są również świetnymi pływakami i sprinterami z maksymalną prędkością 30 mil na godzinę, które sprawiają, że Cassowaries, nie tylko najszybciej biegające ptaki na lądzie, ale najbardziej silny ptak.

najszybsze ptaki na lądzie 3.

The Tasmanian native hen prędkość: 31 mil na godzinę

The Tasmanian

native hen (Tasmanian native-henà) jest flightless rail i jeden z dwunastu gatunków ptaków endemicznych do australijskiej wyspy Tasmania

.

Chociaż wiele bezlotnych ptaków ma historię wyginięcia z rąk ludzi, tasmańska kura rodzima w rzeczywistości skorzystała z wprowadzenia praktyk rolniczych w stylu europejskim na Tasmanii.

Szybkość tasmańskiej kury domowej

Chociaż nie potrafią latać, tasmańska kura domowa jest jednym z najszybszych bezlotnych ptaków biegających. Podczas biegu używają swoich krótkich skrzydeł dla równowagi i mogą osiągnąć do 31 mil na godzinę.

2.Rhea bird prędkość: 40 mil na godzinę

Darwin’s rheas to rat

ites.

Ratites to grupa bezlotnych ptaków, która obejmuje strusia, emu, cassowaries, kiwi i rea Darwina. Darwin’s rhea jest również znany jako lesser rhea.
Rhea ptak może osiągnąć 5 stóp wysokości i wagi do 55 funtów. Darwin’s Rhea może osiągnąć 3 stopy w wysokości i 22 funty w wadze. Rhea ma duże skrzydła i silne nogi, dlatego Rhea zajmuje drugie miejsce na naszej liście najszybszych ptaków lądowych, ale jest to ptak bezlotny, ponieważ brakuje mu kości piersiowej, która łączy mięśnie wymagane do latania.

Rhea ptak prędkość

Rhea ptak jest jednym z najszybszych zwierząt na ziemi i jest w stanie osiągnąć prędkość do 37miles na godzinę, co pozwala im wyprzedzić ich drapieżników, starają się mylić ich drapieżników przez bieganie w ruchu z boku na bok przed cofania ich kroki i kucanie w trawie. Ich cętkowane brązowe pióra zapewniają kamuflaż dla ptaka.

1.Ostrich Najszybciej biegający ptak na świecie

jak szybko może struś biega?

Ostrich może osiągnąć 45 mil na godzinę, co jest najszybciej biegającym ptakiem

Zobacz także

Ostrich jest nie tylko The Fastest Running Bird na lądzie, ale jeden z najszybszych zwierząt na świecie, Ostrich jest duży flightless ptak pochodzi z Afryki. Jest to jedyny żyjący gatunek jego rodziny, Struthionidae i jego rodzaju, Struthio. Strusie dzielą rząd Struthioniformes z kiwi i innymi bezgrzebieniowcami. Wyróżnia się wyglądem, ma długą szyję i nogi oraz zdolność do biegania z maksymalną prędkością około 70 km/h (45 mph), co jest najwyższą prędkością lądową jakiegokolwiek ptaka. Struś jest największym żyjącym gatunkiem ptaka i składa największe jajo ze wszystkich żyjących ptaków.

Powiązane artykuły
Ptaki

Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy pomaga w ochronie gęsi

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Gatunki w centrum uwagi: Orzeł harpia

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Gatunki w centrum uwagi: Petrel olbrzymi

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.