Ptaki

Martin Symbolizm i znaczenie (+Totem, Duch, & Omens)

Zobacz także

Martins są dużymi członkami rodziny jaskółek, które są rozpoznawalne dla ich opalizujących kolorów i akrobatycznych wybryków. Związek między kunami a ludźmi jest tak głęboki i stary, że istnieją części świata, a mianowicie wschodnia część Ameryki Północnej, w której niektóre rodzaje kun gnieżdżą się prawie wyłącznie w budkach dla ptaków dostarczonych przez człowieka. (1)

Wynika to z pradawnych tradycji budowania budek dla tych pięknych i energicznych ptaków. Dzięki tej tradycji, niektóre współczesne populacje Martins są wyjątkowo zależne od ludzi, aby zarządzać i chronić je.

Pełen osobowości Marcin jest ptakiem, który urzeka i inspiruje. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o fascynującej historii kun i unikalnych cechach, jakie posiadają te ptaki.

Symbolizm i znaczenie

jaskółek Jaskółki są często kojarzone z ochroną, bezpiecznym powrotem do domu i nawigacją. Jaskółcze tatuaże są powszechne dla piratów i żeglarzy z powodu przesądów, które łączyły te ptaki z dobrym szczęściem na morzu. Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że jaskółki są lądowe, więc spotkanie jaskółki na morzu oznaczało, że ląd jest blisko. Martynki, jako członkowie rodziny jaskółek, są w podobny sposób kojarzone ze szczęściem i bezpieczną podróżą. (2)

Ponieważ wiele populacji kaczek jest tak bardzo zależnych od zaangażowania człowieka, aby przetrwać i rozmnażać się, ptaki te są związane z ochroną i zarządzaniem. Uosabiają one symbiotyczny związek między człowiekiem a przyrodą i przypominają nam o naszej odpowiedzialności za jej ochronę. Mogą być jednak kojarzone z bezradnością lub zależnością.

Ponadto mówi się, że domy Martina były tak powszechne i popularne we wschodnich Stanach Zjednoczonych w XIX wieku, że każdy dom zdawał się je mieć. John James Audubon napisał kiedyś, że wybierał, w której gospodzie zatrzymać się na noc w oparciu o jakość ich domku Martin. Dobre lokum dla ptaków oznaczało dobre lokum dla ich ludzkich gości. Tak więc, Martin może reprezentować gościnność, hojność i powitanie. (3)

Martins są owadożerne i polują na swoje jedzenie na skrzydle. Te ptaki są często postrzegane wykonując olśniewające pokazy akrobatyczne, jak koła i nurkowania po owadach. Fascynujące jest to, że te ptaki nie tylko jedzą na skrzydle, ale także piją całą swoją wodę na skrzydle. Zamiast lądowania w pobliżu wody do picia, po prostu swoop nisko i zanurzyć swoje rachunki do wody, jak lecą. Tak więc, Martin może reprezentować stare przysłowie „toczący się kamień nie zbiera mchu”.

Image by Dr. Georg Wietschorke from Pixabay

Jednym z powodów, dla których Martins jedzą i piją na skrzydle, są ich stopy. Stopy Martin są zbudowane do grzęzawiska, ale są nieporadnie ustawione i zaprojektowane do chodzenia. Podczas gdy te ptaki mogą zarówno chodzić, jak i biegać, robią to niezdarnie. Tak więc, Martin może reprezentować niezdarność.

Martin Native American Symbolika

Powodem, że Purple Martins są tak zależne od ludzi, aby zapewnić odpowiednie gniazda jest z powodu ciekawej symbiotycznej relacji, która powstała między tymi ptakami i Native American plemion wschodnich Stanów Zjednoczonych wieki temu. Różne plemiona rdzennych Amerykanów odkryły, że kuny purpurowe wolały gniazda w dziuplach lub zagłębieniach, ale te ptaki nie mogły ich zrobić dla siebie. Zamiast tego wykorzystałyby porzucone dziuple dzięciołów i podobne dziuple. Tak więc, kilka plemion zaczęło wydrążać gour

i powiesić je na słupach, by mogły z nich korzystać kuny purpurowe. Te dynie były wielkim sukcesem. Martynki purpurowe uwielbiały żyć w pobliżu ludzi, ponieważ ich własne drapieżniki były zbyt płochliwe, aby zbliżyć się do nich. Co do ludzi, oglądanie akrobatycznych ptaków było nie tylko zabawne, ale i ogromnie użyteczne. Martynki fioletowe zjadają owady i stanowią doskonałe źródło naturalnej i darmowej kontroli szkodników. Tak więc rozpoczął się symbiotyczny związek, który przyniósł korzyści obu stronom. (4)

Ponieważ żadne plemiona na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych nie stosowały tej metody, kuny purpurowe w tej części kraju nadal szukają opuszczonych dziupli, w których mogą się zagnieździć. We wschodniej połowie kraju, chociaż, Purple Martins używać człowieka wykonane gniazda prawie wyłącznie i są mocno zależne od tych gniazd.

Martin Symbolika chrześcijaństwa

W całej Biblii Bóg wymienia ludzkość jako zarządców stworzenia. Daje on ludzkości odpowiedzialność za ochronę, utrzymanie i konserwację ziemi i jej stworzeń. Związek między ludźmi i purpurowymi Martins może być postrzegany jako odzwierciedlenie tej odpowiedzialności i wzmocnienie jej znaczenia. (5)

Martin Celtycka symbolika

W irlandzkim folklorze jaskółka jest związana z pogodą. Uważa się, że wysokość, na której leci jaskółka, pozwala przewidzieć warunki pogodowe. Ptaki w ogóle mają tendencję do łączenia się z innym światem, nadprzyrodzonym i przejściami między tym i następnym światem.

Marcin we śnie Sen o Marcinie

może wskazywać na powrót do domu lub chęć znalezienia własnego domu. Martins nie mają siły rachunku, aby wydrążyć dziury w drzewach na własną rękę. Zamiast tego, ptaki te muszą wykorzystywać istniejące dziuple, aby stworzyć gniazdo. Sen o Martinie może wskazywać, że ktoś czuje się zagubiony, jeśli chodzi o ustanowienie własnej przestrzeni.

Sen o domu z Marcinem wskazuje na współpracę, hojność i życzliwość. To właśnie z wdzięczności dla tych uroczych ptaków ludzie nadal budują domy, aby je utrzymać. Sen o jednym z takich domów może wskazywać, że odczuwamy wdzięczność dla ludzi w naszym życiu, którzy okazali nam miłość i wsparcie w chwilach potrzeby.

Sen o stadzie Martyn może wskazywać na wzrost lub ruch do przodu. Pomyśl o tym śnie jako o przypomnieniu, aby skupić się na samodoskonaleniu i uzdrawianiu, gdy idziesz naprzód w kierunku swoich celów.

Martin Encounters and Omens

Encountering a Martin can be a very rewarding experience as many people put in a lot of work to try to attract and maintain Martin nests. Spotykanie Marcina jest często owocem miłosnej pracy.

Martynki purpurowe z domkami w kształcie tykwy. Zdjęcie autorstwa Johna Bensona. Dostarczone przez Wikimedia Commons na licencji Creative Commons 2.0

Spotkanie Martina wskazuje, że miejsce spotkania jest bezpieczne i przyjazne. Posiadanie Martins na swojej posesji wskazuje, że zbudowałeś dom, który jest pełen pozytywnej energii. Spotkania z dużymi stadami Martyn oznaczają szczęście i wskazują na pomyślną przyszłość.

Spotkania z Martynami mogą również oznaczać potrzebę zaangażowania się w życie społeczności. Fioletowe Martins nie może przetrwać bez altruizmu ludzi, ale robią swoją część poprzez zmniejszenie populacji owadów. W pewnym sensie, Martina uosabia wzajemność i przypomina nam, że to, co otrzymujemy z naszej społeczności i środowiska jest takie samo jak to, co w nie wkładamy.

Spotkanie z kwiczołem przed długą podróżą jest szczególnie pomyślne. Martynki i jaskółki są

uważany za symbol bezpiecznych podróży, udanej nawigacji i ochrony dla wędrowców.

Martin w mitologii i folklorze

Martins nie są konkretnie wymienione w żadnych mitach, które mogłem wyśledzić, jednak jaskółki często pojawiają się w światowej mitologii. Ponieważ kuny należą do rodziny jaskółek, poniżej zamieściłem kilka ciekawych opowieści o jaskółkach.

Mitologia rdzennych Amerykanów:

Jeden mit Hopi zawiera jaskółkę i opisuje, jak ludzkość pojawiła się na ziemi po wyłonieniu się z podziemnych jaskiń. W tej opowieści ludzie byli kiedyś zamknięci w jaskiniach pod ziemią. Po wyjściu z tych jaskiń, podróżują przez nowo odkryty świat i w końcu stają się głodni. W tej historii to jaskółka przynosi ludziom pierwsze ziarno kukurydzy i uczy ich, jak uprawiać kukurydzę do jedzenia. (6)

Mitologia egipska

:

W mitologii egipskiej jaskółki były kojarzone z gwiazdami i połączone z ludzką duszą. Księga zmarłych zawiera nawet fragment, który instruuje zmarłą osobę, jak przekształcić się w jaskółkę. (7)

Mitologia koreańska:

Według jednego z koreańskich mitów, jaskółka kiedyś wymierzyła sprawiedliwość parze braci. W opowieści tej dwaj młodzi bracia mieli bardzo różne usposobienia. Jeden z nich był szczodry, miły i pokorny. Drugi brat był chciwy i okrutny. Pewnego dnia miły brat znalazł jaskółkę ze złamaną nogą. Litując się nad biednym stworzeniem, miły brat postanowił pielęgnować jaskółkę z powrotem do zdrowia. Rok później jaskółka wylądowała przed bratem i dała mu pestkę dyni. Kiedy zasadził nasionko, wyrosła ogromna dynia, która zawierała ogromny zapas cennych klejnotów.

Domy fioletowych martwiaków. Zdjęcie autorstwa użytkownika Wikimedia Commons – Ursus sapien. Supplied under Creative Commons 4.0

Chciwy brat usłyszał o tym i postanowił, że chce doświadczyć tego samego. Ponieważ nie mógł znaleźć rannej jaskółki, schwytał jaskółkę i sam złamał jej nogę. Gdy jaskółka wróciła następnego roku, dała mu również pestkę dyni. Kiedy chciwy brat zasadził swoje nasiono, dynia, która wyrosła, była pełna bandytów i złodziei, którzy ukradli cały jego dobytek. (8)

Mitologia grecka:

Mówi się, że jaskółki są święte dla bogów domowych w mitologii greckiej, ale szczególnie dla Afrodyty, która jest boginią miłości, oddania i piękna. (9)

Martin Spirit

Animal

The Martin spirit animal znajduje się w ludziach, którzy budują głębokie połączenia z innymi. Ludzie z Martinem jako ich zwierzęciem duchowym są naturalnymi budowniczymi społeczności i są najbardziej komfortowi wiedząc, że mają szeroką strukturę wsparcia za nimi. Duch Martina nie lubi „działać w pojedynkę”, ale jest szczęśliwy, gdy może wnieść swój wkład jako część społeczności lub zespołu.

Wartości takie jak równość i sprawiedliwość są ważne dla ducha Martina. Ludzie z tym zwierzęciem duchowym są zobowiązani do obrażania się na złe przywództwo, nepotyzm lub niesprawiedliwe zachowania. Chociaż naturalnie łatwe do przejścia i łagodne, zwierzę duchowe Martin zawsze będzie bronić tego, co jest słuszne.

Ludzie z Martinem jako swoim zwierzęciem duchowym żyją zgodnie z mottem „pay it forward”. Zwierzę duchowe Martin wierzy, że dobre uczynki powinny być nagradzane i że pozytywna energia rodzi więcej takich samych. Jeśli ktoś rozszerza uprzejmość do zwierzęcia duchowego Martina, jest zobowiązany do zapłacenia tej uprzejmości w naturze.

Zwierzę

totemowe Martina

Totem Martin jest związany z odnajdywaniem ukrytych rzeczy. Ludzie z tym zwierzęciem totemowym są naturalnie ciekawi świata i uwielbiają odkrywać nowe tajemnice. Zwierzę totemowe Martin jest często spotykane u ludzi, którzy są naturalnymi odkrywcami.

Ludzie z Martinem jako ich zwierzęciem totemowym są świetni w znajdowaniu rzeczy, ponieważ są przyzwyczajeni do zmiany perspektywy. Zwierzę totemowe Martin jest szczęśliwe, że może „powiększyć” problem, aby znaleźć rozwiązanie, które może wydawać się nowatorskie.

Zdjęcie śpiewającego purpurowego Martin autorstwa Shanthanu Bhardwaj. Supplied via Wikimedia Commons under Creative Commons 2.0

Zwierzę totemowe Marcin jest również związane z uczciwością i rzetelnością. Ludzie, którzy mają Martina jako swoje zwierzę totemowe nie lubią kłamstw i kłamców. Budowanie relacji jest łatwe dla totemu Martin, ale naprawianie ich, gdy zaufanie zostało złamane, jest o wiele trudniejsze.

Zwierzę

mocy

Martin

Zwierzę mocy Martin jest związane z oczyszczaniem. Martiny żywią się owadami i są naturalną ochroną przed komarami i muchami. Zwierzę mocy Martin może być przywoływane jako sposób na delikatne usunięcie negatywnych wpływów z życia.

Osoby posiadające Martina jako swoje zwierzę mocy mogą używać mocy tego zwierzęcia do pokonania lęków. Niepokój jest często przedstawiany jako rój owadów, ale energiczny Marcin przypomina nam, że stawianie czoła naszym lękom z energią i wigorem jest najlepszym sposobem na ich pokonanie.

Ludzie o zwierzęciu mocy Martin są naturalnymi liderami, ponieważ pozytywność Martina inspiruje i motywuje innych. Pokora Martina wydobywa kooperacyjną stronę innych.

Martin Tattoo Meaning

A Martin tattoo może reprezentować gościnność, społeczność, współpracę, życzliwość, hojność lub zależność.

Podobnie jak inne jaskółki, tatuaże Martin byłyby przede wszystkim uznane za reprezentujące szczęście i bezpieczne przejście dla podróżników, zwłaszcza żeglarzy.

Tatuaż z Martinem może być wybrany, aby przypomnieć o odpowiedzialności za ochronę i zarządzanie światem przyrody.

Martynka purpurowa siedząca na linie. Zdjęcie autorstwa Matt Tillett. Supplied via Wikimedia Commons under Creative Commons 2.0

Podobnie jak inne jaskółki, tatuaż Martina w stylu koreańskim może służyć jako przypomnienie, że nagrody lub konsekwencje, które otrzymujemy są wynikiem naszych własnych działań.

Wnioski

Zobacz także

Martins mogą nie być najbardziej ikonicznymi ptakami wokół, ale są ukochane w wielu kręgach z jakiegoś powodu. Nie tylko Martins mają wiekowy związek z ludzkimi cywilizacjami, ale ich populacje w niektórych częściach świata polegają na naszej pomocy, aby kontynuować. Jest to duża odpowiedzialność, ale także naprawdę fajny przywilej. Jako partnerzy w tym związku, możemy mieć miejsce w pierwszym rzędzie na spektakularny pokaz Martina.

Powiązane artykuły
Ptaki

Jak znaleźć swoje zwierzę duchowe

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie przepiórki (+ zwierzę duchowe i totem)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie wydry (+ zwierzę duchowe, totem i znaki)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.