Ptaki

Mockingbird Symbolika & Znaczenie (+Totem, Duch & Omens)

Zobacz także

Kpiarz jest najbardziej znany z mimikry, która nadaje temu ptakowi śpiewającemu jego nazwę. Znane są z tego, że naśladują pieśni i nawoływania wielu innych ptaków, w tym ptaszków, wróbli, strzyżyków i sójek. Niektóre kobczyki nawet „kpią” z dźwięków innych zwierząt, takich jak świerszcze lub koty, a nawet mogą kpić z hałasów wytwarzanych przez człowieka, takich jak alarmy samochodowe lub pisk opon. Pochodzący tylko z Ameryki Północnej, łatwo jest zrozumieć, dlaczego ptak szydlarz stał się tak ważnym symbolem w Stanach Zjednoczonych. Występuje w wielu mitach i opowieściach rdzennych Amerykanów, a także ma znaczący wpływ na amerykańską literaturę, kulturę i tożsamość. (1)

Symbolika i znaczenie

kpiny Kpiny

symbolizują przede wszystkim naśladownictwo. Wynika to z ich „szyderczego” zwyczaju. Naukowa nazwa północnego ptaka kpiarza to „mimus polyglottis„, co oznacza „mimika o wielu językach”. Kpiarz reprezentuje naukę, zapamiętywanie, plagiat i muzykę. (2)

Kpiące ptaki

są społecznie monogamiczne i wychodzą z siebie, aby wybrać partnera, który agresywnie broni gniazda i jest aktywnym i oddanym rodzicem. Tak więc, koguty mogą reprezentować komunikację, stabilność, obronę, ochronę, rodzicielstwo lub zaangażowanie.

Northern Mockingbird jest ptakiem państwowym kilku stanów USA. Arkansas, Floryda, Missisipi, Tennessee i Teksas honorują północnego kobuza jako swojego ptaka państwowego. Dla Teksasu w szczególności, intensywna ochrona domu przez Northern Mockingbird miała symbolizować teksańskiego ducha. (3)

Photo by Joshua J. Cotten on Unsplash

Mockingbirds są dobrze znane z tego, że śpiewają długo w nocy. Jest to szczególnie powszechne, gdy księżyc jest jasny, ale w porach roku, gdy kobzy śpiewają najwięcej, późne nocne piosenki są dość powszechne. Pieśń kobuza może reprezentować spokój lub izolację, którą przynosi zmrok.

Jednym z najbardziej znanych utworów w całym kanonie literatury amerykańskiej jest ” Zabić kobuza” Harper Lee. Powieść ta ukazuje życie na Południu na początku XX wieku z perspektywy młodej dziewczyny o pseudonimie Scout. Często czytana w szkołach publicznych i ceniona za zniuansowane spojrzenie na tematy rasowe, Zabić pt aka w puszcze nosi nazwę, ponieważ kobry odgrywają w niej ważną symboliczną rolę. To Kill a M ockingbird to opowieść o dzieciństwie i spojrzeniu małego dziecka na niesprawiedliwość świata dorosłych. Kpiarz reprezentuje niewinność.

„Ptaki z rodziny kakadu nie robią jednej rzeczy, ale tworzą muzykę dla nas, abyśmy mogli się nią cieszyć. Nie zjadają ludzkich ogrodów, nie gnieżdżą się w chaszczach, nie robią jednej rzeczy, ale śpiewają dla nas swoje serca. Dlatego grzechem jest zabicie ptaka szydercy”.

To Kill a Mockingbird by Harper Lee (4)

Photo by Joshua J. Cotten on Unsplash

Mockingbirds są tak ważne w kulturze amerykańskiej, w rzeczywistości, że Thomas Jefferson, ojciec założyciel i trzeci prezydent Stanów Zjednoczonych, czczony je. W czasach Jeffersona kobczyki były powszechnie trzymane jako zwierzęta domowe i był on bardzo dumny ze zdolności śpiewania swojego pupila, Dicka. Dick mógł nawet swobodnie latać po domu i brał jedzenie bezpośrednio z ust Jeffersona. (5)

Rdzennie amerykańska symbolika

Mockingbird pojawia się w rdzennie amerykańskich

kultury w wielu różnych formach. Różne źródła podają, że wiele plemion kojarzy te ptaki z inteligencją. W źródłach tych można znaleźć nawet opisy tradycji, w których głowy lub serca ptaków szydłowych były karmione małymi dziećmi w nadziei, że dzięki temu wyrosną one na mądre. (6)

W

niektórych tradycjach kpiący ptak był opiekunem zmarłych. Być może zacięte zachowanie ochronne tych ptaków przyczyniło się do postrzegania ich jako ducha opiekuńczego.

Symbolizm chrześcijaństwa

Mockingbird Mockingbirds występują tylko w Ameryce Północnej i jako takie nie odegrały większej roli w rozwoju chrześcijaństwa i chrześcijańskich wyob

rażeń.

Jednym z głównych tematów chrześcijańskich, które mogą łączyć się z mockingbirdem, jest oszustwo. Diabeł jest często charakteryzowany jako „srebrny języczek” kłamca, który przyjmie każdą formę, aby doprowadzić ludzi do grzechu. Imitacje ptaka szydercy mogą być tematycznie związane z tą ideą, jednak te ptaki są oczywiście nieszkodliwe i dokładniej odzwierciedlają piękno i złożoność natury.

Kpiący ptak Celtycka

symbolika

Kpiące ptaki

nie występują w Europie, ale mitologia celtycka zawiera wiele znaczących ptaków śpiewających. Szyderca może być związany na przykład z ptakami Rhiannon. Rhiannon jest ważną boginią, która uosabia królewskość, inność świata i kobiecą moc. Rhiannon zabawia odwiedzających sferę nadprzyrodzoną pozwalając, by jej chór ptaków śpiewał dla nich. (7)

Kpiarz we śnie

Sen o kpiarzu

może wskazywać na wiele rzeczy w zależności od

snu.

Sen o tym, że słyszysz ptaka szydercę, może na przykład wskazywać na poczucie, że rzeczy nie są tym, czym się wydają. Podczas gdy możesz usłyszeć dźwięki żaby, wron lub alarmu samochodowego, kpiący ptak oszukał Cię swoimi umiejętnościami naśladowczymi. Może to być przypomnienie, aby spojrzeć głębiej na rzeczy i nie wierzyć we wszystko, co słyszysz w wartości nominalnej.

Śnienie o gnieździe kpiarza może wskazywać na ochronę lub obronę. Być może taki sen przypomina Ci o tym, abyś stanął na swoim miejscu przeciwko siłom, które Ci zagrażają. Bez względu na wszystko, skup się na ochronie swojego spokoju.

Sen o kpiącym ptaku może również reprezentować wyrażanie siebie. Sen o kpiarzu może przypominać Ci, że Twój głos jest darem i możesz go używać do woli.

Spotkania i omeny

z ptakami Spotkanie z ptakami

jest dość powszechnym doświadczeniem w dużej części Stanów Zjednoczonych. Ptaki te są bardzo dobrze przystosowane do przetrwania i rozwoju w środowiskach miejskich i podmiejskich. Z tego powodu, spotkanie z kobzikiem może po prostu działać jako przypomnienie, aby docenić zdolności adaptacyjne i zadziorne piękno dzikich zwierząt, które współistnieją w ludzkich siedliskach.

Photo by Suzanne D. Williams on Unsplash

Usłyszenie śpiewu kobuza może wskazywać na chęć dopasowania się do innych poprzez naśladowanie ich. Upewnij się, że śpiewasz swoją własną, niepowtarzalną piosenkę wraz z piosenkami, które zdecydujesz się powtarzać.

Napotkanie kobuza może być znakiem szczęścia i ochrony w odniesieniu do domu. Mockingbirds są intensywnymi obrońcami gniazda i często mogą nawet rozpoznać i odrzucić jaja pasożytów gniazda jak cowbirds. (8)

Mockingbird

in Mythology & Folklore

Mockingbird folklor jest ograniczony do obu Ameryk, jednak Native American folklor ma wiele do powiedzenia o tych cha

rizmatyczne ptaki. Poniżej przedstawiamy tylko kilka rdzennie amerykańskich mitów o kpiarzach.

Mitologia rdzennie amerykańska:

Jedna z legend Majów opisuje, jak szyderca stał się tak wspaniałym śpiewakiem, podczas gdy kardynał zachował bardziej szorstki głos. W tej historii kardynałowie byli kiedyś bogatą rodziną wśród ptaków, a ich córka miała nawet swoją własną służącą. Tą służącą był młody kpiarz. Ojciec kardynała chciał, aby jego córka została piękną śpiewaczką, więc zatrudnił dla niej nauczyciela. Młoda kardynałowa była jednak leniwa i próżna, i nigdy nie zwracała uwagi na lekcje. Jej służąca, młoda szyderczyni, uważnie słuchała trenera śpiewu swojego pana i sama ćwiczyła w lesie. Pewnego dnia kardynał postanowił, że jego córka da koncert dla wszystkich ptaków. W panice młody kardynał opracował plan. Wiedziała, że jej służąca potrafi śpiewać, więc kazała jej ukryć się w dziupli drzewa i śpiewać nuty, podczas gdy kardynał udawał. Ich plan został odkryty, ale ku zaskoczeniu kardynała, wszyscy byli tak zadowoleni z jej piosenki, że wybaczyli głupią sztuczkę. Kardynał nigdy nie nauczył się śpiewać, ale kpiąca ptaszyna została najwspanialszą śpiewaczką ze wszystkich. (9)

Według innej legendy, kwoka ustawiła się kiedyś obok wszystkich innych ptaków, aby otrzymać od stwórcy kolory i pieśni. Stwórca pomalował każdego ptaka po kolei w piękne odcienie niebieskiego, zielonego, żółtego i czerwonego. Kruk był niecierpliwy i użył swojego wielkiego ciała, aby przepchnąć się na przód kolejki. Kiedy pękł do przodu, kruk potknął się i wpadł w trochę czarnej farby. Jako karę za znęcanie się nad nim, twórca pozostawił czarną farbę na piórach kruka i nauczył go tylko kwiczeć. Szyderca był ostatni w kolejce i cierpliwie czekał. Kiedy wreszcie nadeszła jego kolej, jedynymi kolorami, jakie mu pozostały, były czerń i biel. W nagrodę za cierpliwe czekanie stwórca dał kpiarzowi wzór ładnych szarych piór z bielą pod skrzydłami. Następnie nauczył go wszystkich piosenek innych ptaków oprócz jego własnej. Cierpliwość kpiarza została nagrodzona darem do śpiewania i uczenia się nowych piosenek. (10)

Photo by Paul Crook on Unsplash

Mockingbird Spirit Animal

Jeśli mockingbird jest twoim zwierzęciem duchowym to prawdopodobnie jesteś kreatywną i ekspresyjną osobą, która uwielbia się uczyć. Duchowe zwierzę kpiarza jest napędzane przez ciekawość i uwielbia uczyć się nowych rzeczy o swoim otoczeniu. Chociaż duchowe zwierzę kpiarza ma tendencję do bycia bardziej spostrzegawczą osobowością, to kiedy czuje się komfortowo, może być bardzo towarzyskie, a nawet zuchwałe.

Ludzie z duchem ptaka mają tendencję do cieszenia się spokojnymi zajęciami, takimi jak obserwowanie ludzi i czytanie, prawie tak samo jak lubią być w centrum uwagi i zabawiać innych. Duchowe zwierzę kpiarz uwielbia łączyć się z innymi poprzez twórczą ekspresję.

Ludzie z duchem ptaka szydercy są zazwyczaj szczerzy i nie cofają się przed wyzwaniami. Duchowe zwierzę kpiarz zaciekle broni rzeczy, które są dla niego ważne. Ludzie mogą uznać, że ktoś z duchowym zwierzęciem szydercą jest ścierny, ale to tylko dlatego, że to duchowe zwierzę nie słodzi swoich uczuć lub intencji.

Mockingbird Tot

em Animal

The mockingbird totem animal jest związany z czujnością i ochroną. Dla ptaka szydercy gniazdo jest świętą przestrzenią, którą m

muszą być obsługiwane i chronione za wszelką cenę. Szynszyle są monogamiczne, ale porzucą partnera, który nie przyczynia się do budowy gniazda lub nie angażuje się jako rodzic. Ludzie, których totemem jest ptak szyderca, oddają swoim domom i rodzinom wszystko, co mają.

Photo by Arturo Alvarez on Unsplash

The mockingbird totem animal may also be connected with courage. Kiedy przychodzi pora, by się rozpędzić, szyderca nie waha się nękać lub grozić większym ptakom lub zwierzętom, które węszą wokół jego gniazda. Kiedy najważniejsza rzecz na świecie jest na linii, kobczyk nie wycofuje się. Ludzie z totemem ptaka szydercy będą prawdopodobnie odnosić się do tej dzikości i poczucia pojedynczego celu. Zwierzę totemowe kpiarza brzydzi się niesprawiedliwością i nie będzie stać za nią.

Mockingbird Power

Animal

The mockingbird power animal is, predictably, connected with voices. Ludzie, których zwierzę mocy to kobuz, władają swoim głosem i rozumieją jego znaczenie jako narzędzia. Głos może kogoś zbudować, może uleczyć rany, może zburzyć wrogów i może wynegocjować jasną przyszłość dla swojego właściciela. Moc szydercy pozwala w pełni pojąć i wykorzystać moc swojego głosu i słów.

W chwilach cierpienia, zwierzę mocy szyderca użycza ci mocy, aby wybrać odpowiednie słowa. Do pocieszania zranionej ukochanej osoby, przybijania rozmowy kwalifikacyjnej lub dzielenia się trudnymi prawdami, zwierzę mocy mockingbird jest wielkim sprzymierzeńcem.

Mockingbird Tattoo Mean

ing

A mockingbird tattoo może mieć szeroki zakres znaczeń. Dla rdzennych kultur amerykańskich taki tatuaż może reprezentować inteligencję, ekspresję, cierpliwość lub strażnika królestwa zmarłych.

Dla fanów literatury tatuaż mockingbird może być wybrany, aby reprezentować niewinność. Może również reprezentować niektóre z ważnych wiadomości znalezionych na stronach To Kill a Mockingbird.

Tatuaż mockingbird może reprezentować dumę i patriotyzm dla mieszkańców Florydy, Tennessee, Teksasu, Arkansas lub Mississippi.

Wreszcie, tatuaż z kpikiem może reprezentować ochronę, kreatywność, odwagę, wytrwałość, naśladowanie lub ciekawość.

Podsumowanie

Zobacz także

Mockingbirds są fascynującymi zwierzętami i jest o wiele więcej, które można powiedzieć o nich. Piosenka kpiarza odzwierciedla piękno tego ptaka, jednocześnie podkreślając bogactwo dźwięków i piosenek, które tworzą jego środowisko. Na swój sposób każda pieśń kobuza jest jak list miłosny do okolicy, w której dany ptak się wychował. Już choćby z tego powodu uważam, że kosy są czymś bardzo wyjątkowym.

Powiązane artykuły
Ptaki

Badanie wskazuje, że lepsi śpiewacy mogą być również lepszymi myślicielami

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Niezwykle rzadki ptak "pół samiec" i "pół samica" znaleziony w Kolumbii

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Gatunki w centrum uwagi: Cietrzew górski

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.