Zdrowie zwięrząt

New Delhi ma pierwszy w swoim rodzaju 24 X 7 rządowy szpital weterynaryjny – Pet Blog

Zobacz także

New Delhi wreszcie doczekało się pierwszego w Indiach szpitala weterynaryjnego 24×7 w Tis Hazari.

Szpital został zainaugurowany w stolicy kraju przez honorowego ministra rozwoju Delhi Gopala Rai. Na imprezie inaugurującej pierwszy z brzegu obiekt w Delhi, minister powiedział, że takie obiekty weterynaryjne zostaną otwarte we wszystkich jedenastu dzielnicach miasta.

Szpital, który do tej pory działał w ciągu dnia będzie funkcjonować w trzech zmianach viz. 08:00 AM do 02:00 PM, 02:00 PM do 08:00 PM i 08:00 PM do 08:00 AM. Składa się on z zespołu posiadającego pięciu lekarzy i czterech pracowników Multi tasking.

Ten krok podjęty przez rząd Delhi jest częścią niedawno ogłoszonej „Polityki zdrowia i dobrostanu zwierząt, 2018”, w której szpital będzie zwracał kluczową uwagę na kwestie takie jak kontrola urodzeń Małp, dom schronienia dla krów i sterylizacja bezpańskich psów. Elektroniczny system chipowy został ustawiony w pobliżu, aby właściciele mogli łatwo śledzić swoje opuszczone zwierzęta.

Jak donosi Times of India, minister Gopal Rai powiedział, że miasto nie miało ani jednego szpitala dla zwierząt w Delhi, który działał przez całą dobę, co ostatecznie zmusiło ludzi do czekania, nawet jeśli zwierzę było poważnie ranne lub złe.

Jak na razie rząd prowadzi pilotaż, ale wkrótce stałby się stałym obiektem. Powiedział również, że obiekt zostanie szybko otwarty w 11 dzielnicach miasta.

Uwaga: Dla natychmiastowej pomocy, całodobowy numer infolinii 01123967555 został uruchomiony przez Animal Husbandry Department. Numer infolinii może być również używany do rezerwacji wizyt lub uzyskać dodatkowe informacje odnoszące się do obiektów dostępnych w szpitalu.

Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w stolicy, która ma przynieść radość miłośnikom zwierząt w mieście. Prawie wszystkie zabiegi, w tym szczepienia na wściekliznę i inne leki, są wykonywane bezpłatnie.

Mówiąc do ANI, Nisha, właścicielka zwierząt, pokazała swój zachwyt mówiąc „Przychodzę tu często. Stało się to bardzo wygodne dla ludzi. Wiele osób nie jest w stanie odwiedzić szpitala rano lub po południu, mogą spotkać się z lekarzami w nocy. Lekarze są tu teraz dostępni przez cały czas”.

Obecnie szpital oferuje leczenie dla 120 – 125 zwierząt na co dzień. Oczekuje się, że w okresie letnim liczby te wzrosną.

Ref:
https://www.scoopwhoop.com/first-govtrun-247-veterinary-hospital/#.goclbr2fu
https://www.thequint.com/news/india/delhi-first-round-the-clock-veterinary-hospital

Zobacz także

Powiązane artykuły
Zdrowie zwięrząt

7 wskazówek, dzięki którym Twój pies nie będzie się stresował podczas fajerwerków

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

Bądź przygotowany: 9 kluczowych elementów apteczki pierwszej pomocy dla psa

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

6 porad ekspertów, jak poprawić stan uzębienia psa

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.