Koty

Niewidome koty akceptują porzuconego na drodze kociaka jako swojego, więc nigdy nie czuje się samotny

Zobacz także

Niewidome koty przyjęły porzuconą kotkę jak swoją, by nigdy nie czuła się samotna.

Best Friends Felines

Dobry Samarytanin zauważył kociaka porzuconego na środku drogi. Udało jej się uratować kocurka, spowalniając nadjeżdżający ruch.

Kotka została zabrana do weterynarza, gdzie odkryto, że jej lewa tylna łapa jest złamana, a przednia została zraniona. Wiedząc, że będzie potrzebowała domu zastępczego na czas rekonwalescencji, zwrócili się o pomoc do lokalnej organizacji ratowniczej.

„Klinika weterynaryjna skontaktowała się z nami, prosząc o pomoc dla tej uroczej małej damy, którą nazwaliśmy Sloane” – powiedział Best Friends Felines.

Kotka SloaneBest Friends Felines

Sloane ożywiła się następnego dnia, odzyskując władzę w przedniej łapie. Natychmiast wykorzystała swoją nowo odkrytą siłę, oczarowując personel weterynaryjny, który się nią opiekował.

Jej mruczący silnik pracował bez przerwy, a ona sama domagała się uwagi i drapania po głowie. Pomimo całkowicie utykającej tylnej łapy, Sloane nauczyła się samodzielnie korzystać z płytkiej kuwety.

Best Friends Felines

Rozpoczęła rekonwalescencję w komfortowych warunkach, pod opieką oddanego wolontariusza.

„Z pewnością wywarła wrażenie na naszych sercach. Jest super słodka, ma najgłośniejsze mruczenie, jest niezwykle odporna i absolutnie oszałamiająca – jest totalną perfekcją” – podzieliła się Kerry, mama zastępcza.

Najlepsi przyjaciele kotów

Kilka tygodni później kotka została przedstawiona kotom rezydentom, Miley (pomarańczowy) i Pearl (seal point). Są to niewidome koty, które zostały uratowane jako para i znalazły swoje szczęśliwe życie u boku Kerry i jej rodziny.

Wzięły małą przybyszkę pod swoje skrzydła, jakby wiedziały, czego potrzebuje.

Sloane i MileyNajlepsi przyjaciele kotów

Sloane została zachęcona do poruszania się, obserwując i naśladując swoich kocich przyjaciół. Nauczyli ją, jak wspinać się na kocie drzewo i pokazali jej, że „nie ma rzeczy, której nie możesz zrobić pomimo swojej niepełnosprawności”.

„Staje się coraz bardziej mobilna i pewna siebie – wciąż wspina się na szczyt kociego drzewka, ale teraz potrafi już sama z niego zejść”.

Sloane i PearlBest Friends Felines

„Wykonuje swój własny parkour, aby dostać się na górę i na dół, i fascynujące jest obserwowanie, jak radzi sobie z trzema działającymi nogami”.

Sloane wymyśliła sposób na bieganie z niefunkcjonalną nogą uniesioną z boku i nie pozwala, by cokolwiek ją spowolniło.

Najlepsi przyjaciele kotów

Kiedy jej przednia łapa odzyskała większość swojej mobilności, zauważyli przełom – Sloane zaczęła używać utykającej tylnej łapy i obciążać ją.

„Nie spodziewaliśmy się takiej poprawy, ale nie mogliśmy być bardziej podekscytowani”.

Najlepsi przyjaciele kotów

Mniej więcej w tym czasie Kerry wzięła pod swoją opiekę dwa dodatkowe niewidome kocięta, a jedno z nich szybko zaprzyjaźniło się ze Sloane. Pomarańczowy pręgus, Amigo, natychmiast zakochał się w Sloane i zaczęli spędzać ze sobą czas każdego dnia.

„Kocha życie, kocha swojego przyjaciela (Amigo) i po prostu jest ogólnie niesamowita i urocza”.

Amigo i SloaneNajlepsi przyjaciele kotów

Ratownicy mają nadzieję, że z czasem jej noga będzie się nadal poprawiać i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić Sloane najlepszą jakość życia.

Best Friends Felines

Pomimo trudnych początków, Sloane nigdy nie przestała ufać i kochać. Teraz może podróżować przez swój powrót do zdrowia z kochającymi ludźmiludzi i kocich przyjaciół, którzy ją rozumieją.

Najlepsi przyjaciele kotów

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Sloane i Best Friends Felines na Instagramie @bestfriendsfelines i Facebooku.

Zobacz także

Powiązana historia: Para znajduje samotnego kociaka czekającego na poboczu drogi, nie mogą go zostawić

Powiązane artykuły
Koty

Kot przeoczony przez prawie rok w schronisku dla zwierząt, aż przyszła po niego idealna rodzina, nie mógł być szczęśliwszy

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kot pochyla się do tych, którzy uratowali go z ulicy i zaczyna robić "myjnię samochodową" za pieszczoty

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kotka znaleziona za sklepem spożywczym prosząca o uwagę, okazuje się, że ma wiele kociąt do wykarmienia

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.