Drzewa

Plant-for-the-Planet Italia zakorzeniła się w Tregnago, gminie położonej w pobliżu Werony

Zobacz także

W miniony weekend podpisano protokół ustaleń, którego celem jest wzmocnienie młodych ludzi w regionie, aby stali się Ambasadorami Sprawiedliwości Klimatycznej i podnieśli świadomość w zakresie ochrony środowiska i ochrony różnorodności biologicznej poprzez przywrócenie i zachowanie ekosystemów leśnych.

„Znaczenie kwestii środowiskowych sprawia, że absolutnie konieczne jest rozwijanie projektów edukacji środowiskowej, które w Tregnago będą obejmować szkoły” – wyjaśnił Yves Gaspar (radny miejski odpowiedzialny za kulturę, środowisko i ekologię), który był obecny na spotkaniu wraz z burmistrzem, Simone Santellanim, prof. Michelą Laitą (wicedyrektorem Kompleksowego Instytutu w Tregnago – Badia Calavena) oraz Stefano Cestaro z projektu Boscàja.

Plant-for-the-Planet-Italia była reprezentowana przez Danielę Saltarin (wiceprezes i dyrektor techniczny), Rosę Boncaldo (członek zarządu) oraz Mario Trevisan (założyciel i prezes). Mario podsumowuje spotkanie w Tregnago w następujący sposób:

Mario Trevisan, Założyciel i Prezes w Plant-of-the-Planet Italy

„Jestem zadowolony ze spotkania, które odbyło się z niektórymi przedstawicielami Gminy Tregnago i Stowarzyszenia Boscàja, pod koniec którego pojawiła się chęć kontynuowania współpracy z Plant-of-the-Planet Italia, która rozpoczęła się od Memorandum of Understanding podpisanego miesiąc temu. Pierwszym sukcesem było ogłoszenie dnia szkoleniowego 21 marca z uczniami szkoły powszechnej w Tregnago i Badia Calavena oraz późniejszej Akademii Plant-for-the-Planet”.

W tym dniu uczestnicy będą mieli okazję zatopić ręce w ziemi i zrozumieć, co tak naprawdę oznacza bycie Ambasadorami Sprawiedliwości Klimatycznej.

Zobacz także

Copyright Header-Picture: Marta Bicego

Powiązane artykuły
Drzewa

Przycinanie drzew a przycinanie

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

Apel o przeciwdziałanie pożarom

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

12 miesięcy do wejścia w życie: Rozporządzenie UE w sprawie wylesiania

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.