Ptaki

Starsze pingwiny królewskie otrzymują nowe soczewki w ramach przełomowej procedury „World First”.

Zobacz także

Pingwiny królewskie w dużej mierze przypominają swoich większych i bardziej wszędobylskich krewnych, pingwiny cesarskie. Są drugim co do wielkości gatunkiem pingwinów na świecie i często występują w ogromnych koloniach ptaków, liczących nawet 200 000 osobników. Łatwo więc sobie wyobrazić, że te majestatyczne ptaki nurkujące byłyby cenionym mieszkańcem każdego zoo. Jurong Bird Park w Singapurze, który jest obsługiwany przez Mandai Wildlife Reserve i obecnie przenosi się i rebranding jako większy i bardziej wszechstronny park o nazwie „Bird Paradise”, udowodnił swoje oddanie trzem ukochanym pingwinom królewskim w tym roku z przełomową nową operacją.

Related Article: W części amerykańskiego Południa, przybycie purpurowego Marcina oznacza początek wiosny

Ptaki, o których mowa, były w wieku ponad dwudziestu lat, co czyni je seniorami wśród pingwinów. Operacja została po raz pierwszy wymyślona, gdy opiekunowie i przewodnicy zauważyli, że oczy trzech pingwinów królewskich stały się mętne. Zaćma jest częstym efektem ubocznym starzenia się wielu zwierząt, w tym wielu gatunków pingwinów. Pingwiny królewskie mogą żyć nawet 40 lat w niewoli, ale problemy z widzeniem wywołane przez kataraktę wpływały na poziom aktywności ptaków, co mogło wpłynąć na ich długość życia. Operacja zaćmy została uznana za sposób na zapewnienie tym trzem pingwinom królewskim, jak również trzem pingwinom Humboldta w zoo, nowego życia.

Każdy z pingwinów otrzymał wykonany na zamówienie implant soczewki wewnątrzgałkowej; zasadniczo jest to sztuczna soczewka zastępcza zaprojektowana specjalnie dla danego pingwina z wykorzystaniem precyzyjnych pomiarów oka, aby zapewnić dobre dopasowanie soczewki.

Operacja ta jest bezprecedensowa i stanowi krok naprzód w medycynie weterynaryjnej i okulistyce weterynaryjnej. Ze względu na trzecią powiekę, którą pingwiny posiadają, aby chronić swoje oczy pod wodą, zabieg był delikatny i wymagał najwyższej precyzji.

Po operacji pingwiny przeszły okres rekonwalescencji, podczas którego musiały być leczone kroplami do oczu i nie mogły wchodzić do wody. Po tym okresie gojenia, który zakończył się sukcesem, pingwiny mogły wrócić do swoich zwykłych zajęć. Według pracowników zoo, pingwiny, które przeszły operację, wykazały zwiększoną aktywność po zabiegu, co wskazuje na to, że operacja okazała się skuteczna w poprawie ich wzroku i jakości życia.

To nie pierwszy raz, kiedy Jurong Bird Park próbował czegoś przełomowego, aby poprawić życie jednego ze swoich ptaków. W 2018 roku wielki pied hornbill o imieniu Jary rozwinął rakową szczelinę w swojej casque. Jurong Bird Park rozpoznał zagrożenie, jakie stanowiła ta forma raka i rzucił się do działania. Osłonka Jary’ego i znajdująca się pod nią tkanka nowotworowa zostały usunięte i zastąpione wykonaną na zamówienie protezą wydrukowaną w 3D, która pozwoliła Jary’emu pokonać tę agresywną formę raka.

Wraz z rozwojem nowych technologii, ekscytujące jest zobaczyć wszystkie aplikacje, które mogą mieć w odniesieniu do leczenia rannych lub chorych ptaków, poprawy jakości życia lub ogólnych praktyk ochrony.

Zobacz także

Popularny artykuł: Portland Audubon Becomes Most Recent Audubon Group to Drop Audubon Name

Powiązane artykuły
Ptaki

Jak znaleźć swoje zwierzę duchowe

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie przepiórki (+ zwierzę duchowe i totem)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie wydry (+ zwierzę duchowe, totem i znaki)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.