Ptaki

Symbolizm i znaczenie Kukali – ich totem, warstwa duchowa, omeny, mistyka – Kukal zwierze mocy

Zobacz także

Dla niewtajemniczonych, kukuruźniki wyglądają jak jakieś duże czerwonookie krukowate. To podobieństwo jest tak silne, w rzeczywistości, że Kukale są często określane jako „bażanty wrony”. Z miedzianobrązowymi skrzydłami, gładkim czarnym ciałem, długim ogonem i zakrzywionym dziobem, który niemal przypomina dziób drapieżnego ptaka, Kukal jest ptakiem, którego prawdziwą naturę trudno dostrzec. Pomimo tego, że rzekomo wygląda jak drozd, bażant lub jastrząb, Kukal jest w rzeczywistości gatunkiem Kukale. W przeciwieństwie do niektórych innych kukułek, Kukal nie jest pasożytem gniazdowym, a zamiast tego wiąże się z wieloma pozytywnymi znaczeniami i omenami w regionach Indii i Azji Południowo-Wschodniej, gdzie występują. Kukale występują również w Afryce, na Madagaskarze i w Australii. (1)(2)

W rzeczywistości istnieje trzydzieści gatunków Kukal, ale Greater Kukal jest najbardziej rozpoznawalny i jest przedstawiony znacznie bardziej znacząco w folklorze i przesądach, więc wiele z naszej dyskusji skupi się na tym konkretnym ptaku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o mitach, omenach i przesądach, które są związane z Kukal!

Symbolizm i znaczenie Kukali

Po pierwsze, Kukal jest związany z błędną tożsamością. Świadczy o tym fakt, że choć nie jest ani wroną, ani bażantem, Kukal jest potocznie nazywany dla obu. Ten „wrono-bażant” podobno tak bardzo przypominał bażanta brytyjskim przybyszom do Indii, że często omyłkowo strzelali do Kukal i byli rozczarowani, że nie złapali ptaka łownego. Według współczesnych relacji z tych wydarzeń, mięso Kukal ma „zły smak” i nie nadaje się do jedzenia. (3)

Ogólnie rzecz biorąc, uważa się, że Kukale oznaczają szczęście. Słysząc charakterystyczne wołanie Kukal uważa się, że duchy są w pobliżu. (4)

W kilku bardzo ograniczonych przypadkach, Kukale zostały zgłoszone do wykazania bardzo niezwykłe zachowanie. Według nielicznych badaczy, którzy byli tego świadkami, niektóre gatunki Kukal rzeczywiście niosą swoje młode podczas lotu. Mówi się, że obserwuje się, jak ptak rodzicielski chwyta młodego za ramiona i wzbija się z nim w niebo. To zachowanie nie jest powszechne wśród ptaków w ogóle, ani nie zostało szeroko zgłoszone lub opisane wśród Kukale. Niezależnie od tego, Kukal może być związany z rodzicielstwem, przejściem lub obciążeniami. (5)

Jeden z powszechnych przesądów dotyczących Kukale wiąże się z ich właściwościami leczniczymi lub medycznymi. Mówi się, że Kukale posiadają niesamowitą i głęboką wiedzę na temat medycyny i leczenia. Kiedy pisklęta Kukala zostaną zranione, tradycyjne przesądy mówią, że ich matka znajdzie specjalne trawy, które mogą wyleczyć każdą dolegliwość i nakarmi nimi swoje młode. Aby z tego skorzystać, jedna z przesądnych praktyk polegała na łamaniu nóg pisklętom Kukal, a następnie czekaniu na powrót matki, która miała je uzdrowić. Po tym jak pisklęta zostały rzekomo uzdrowione, wierzono, że ich ciała są bogate w zioła lecznicze i mogą być zjedzone lub zamienione w olej, który leczy dolegliwości takie jak złamane nogi. Chociaż kojarzy to Kukal z uzdrawianiem i wiedzą zielarską, łączy to również te ptaki z okrucieństwem takich praktyk. (6)

Chociaż mówi się, że mięso Kukal ma nieprzyjemny smak, nie przeszkodziło to w historycznym wykorzystaniu go jako „lekarstwa” na gruźlicę. (7)

Kukale są monogamiczne i większość procesu budowy gniazda odbywa się przez samca tego gatunku. Kukale mają dość wysoki wskaźnik sukcesu dla ich gniazd, które można przypisać do opieki, że biorą w wychowywaniu swoich młodych w gęstych bramkach. Niektóre gatunki Kukal wydają się wykazywać zachowanie, które jest dobrze znane wśród Hoopoes. Ten mechanizm obronny polega na tym, że pisklęta, gdy są niepokojone, syczą jak węże i opryskują intruzów cuchnącymi odchodami. To zachowanie łączy Kukal z obrony domu, ochrony i odwagi. (8)

Symbolizm Kukali u rdzennych Amerykanów

Same Kukale nie występują w obu Amerykach, ale Kukale są powszechne i Kukal jest członkiem rodziny kukułek. Dla Irokezów Kukal jest kojarzona z lenistwem. Dzieje się tak dlatego, że Irokezi zaobserwowali, że niektóre gatunki kukułek są pasożytami lęgowymi, które składają swoje jaja w gniazdach innych ptaków i same nie wychowują swoich młodych. Kukal nie jest jednak pasożytem czerwia, więc trudno powiedzieć, jakie znaczenie mógł mieć dla rdzennych Amerykanów. (9)

Symbolizm Kukali w religii chrześcijańskiej

Leviticus zawiera długą listę zwierząt, które są nieczyste i ludzkość jest instruowana przez Boga, aby uniknąć jedzenia. Ta lista zawiera całkiem sporo ptaków. Podczas gdy Kukal nie jest wymieniony, jego rzekomo „zły smak” mięsa może kojarzyć się z tym mandatem Starego Testamentu. (10)

Kukal – Symbolizm celtycki

Kukal w tradycji celtyckiej związana jest ze śmiercią i przejściem między ziemią a nadprzyrodzonym Innym Światem. Wołanie Kukale miało oznaczać zbliżającą się śmierć. Kukale były nawet uważane za zdolne do przewidywania długości życia. (11)

Kukal we śnie

Śnienie o Kukalu wiąże się przede wszystkim ze szczęściem. Kukale są powszechnie uważane za pozytywne symbole, które przynoszą szczęście i sukces gdziekolwiek się udadzą. Sen o Kukal może wskazywać, że wkrótce złapiesz szczęśliwy traf lub będziesz na końcu niespodziewanej fortuny.

Sen o Kukal może również reprezentować rodzinę. W przeciwieństwie do wielu innych kukułek, Kukale nie są pasożytami lęgowymi i poświęcają wiele energii swoim młodym. Sen o tym, że Kukal niesie swoje dziecko może wskazywać na współpracę lub wsparcie. Ważne jest, aby utrzymywać relacje rodzinne, aby móc na nich polegać w trudnych chwilach.

Dla myśliwego, który pomyli Kukal z bażantem, to co czeka to niejadalny posiłek. Polowanie na Kukal jest marnotrawstwem i nie przynosi korzyści myśliwemu. Upewnij się, że wysiłki, które podejmujesz w swoim życiu, na pewno przyniosą ci korzyść.

Spotkania z Kukalem i omeny

Spotkanie z Kukalem jest, ponownie, bardzo pozytywnym znakiem według większości tradycji. Mówi się, że spotkania Kukal prowadzą do szczęścia i wielkiej fortuny. Mówi się, że bogactwo i zdrowie podążają za Kukal.

Spotkanie z Kukalem może odnosić się do uzdrowienia. Jeśli ktoś jest ranny lub strapiony podczas wizyty Kukala, może to oznaczać, że cokolwiek mu dolega, wkrótce zostanie uzdrowione. Mówi się, że Kukal posiada tajemną wiedzę o ziołach i lekarstwach. Spotkanie z Kukal może przynieść poczucie odnowy i uzdrowienia.

Napotkanie gniazda Kukal odnosi się do ukrytych rzeczy. Gniazda Kukal są dobrze ukryte i są bronione przez młode, które je zamieszkują. Takie spotkanie z Kukal działa jako przypomnienie, aby okazać szacunek dla cudzych tajemnic i delikatny i miły wobec wrażliwych rzeczy.

Kukal w Mitologii i Folklorze

Folklor Kukala jest w dużej mierze związany z różnymi formami tradycyjnej medycyny. Znalezienie źródeł na temat tego folkloru w języku angielskim jest trudne, ale poniżej znajduje się kilka ciekawostek, które udało mi się zebrać na temat tego fascynującego ptaka.

Mitologia hinduska:

Powszechny folklor wydaje się sugerować, że Greater Kukal jest jedną z reinkarnacji hinduskiego boga Vishnu. Wisznu jest życzliwą i boską istotą, która pojawia się w wielu formach. Nie mogę znaleźć ostatecznego źródła na temat jego związku z Kukal, jednak widziałem wiele odniesień do tego faktu, w tym niektóre, które twierdzą, że w części Indii jest zwyczajem kłaniać się Wielkiemu Puszkowi, gdy ktoś przecina ścieżki z tym ptakiem. Nie jestem pewien jak bardzo jest to prawdziwe, ale uznałem to za wystarczająco interesujące aby to tutaj zamieścić. (12)

Mit z południowych Indii sugeruje, że niesamowita moc Kukal może być wykorzystana dla wielkich osobistych korzyści. Według legendy zapisanej w 1906 roku przez Brytyjczyka w południowych Indiach, Kukal może być źródłem złota dla kogoś z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Mówi się, że jeśli pisklę Kukal zostanie schwytane i skute żelaznym łańcuchem, jego matka przyjdzie je znaleźć i użyje specjalnego zioła, aby złamać żelazny łańcuch. Jak tylko to tajemnicze zioło dotknie łańcucha, ten się zatrzaśnie. Zerwany łańcuch natychmiast przemieni się z żelaza w złoto. (13)

Dalsze mity i przesądy dotyczące Kukal sugerują, że ptak ten używa specjalnej trawy leczniczej o cudownych właściwościach podczas budowania swojego gniazda. Mówi się, że ta specjalna trawa jest zupełnie nie do odróżnienia od innych traw, więc człowiek nigdy nie mógłby jej znaleźć ani zidentyfikować. Jedynym sposobem na zdobycie tej trawy jest zabranie gniazda Kukal i wrzucenie go do rzeki. Według legendy, specjalna trawa Kukal odłączy się od innych traw, aby płynąć do tyłu pod prąd wody. Mówi się, że jest to jedyny sposób, w jaki można znaleźć i zidentyfikować tę trawę.

Mitologia afrykańska:

Według jednej z afrykańskich opowieści ludowych, król Sumanguru, który był średniowiecznym królem ludu Sosso, który zamieszkiwał współczesne Mali. Według legendy, Sumanguru potrafił przekształcić się w senegalskiego Kukal. (14)

Dodatkowo, Burchell’s Kukal jest czasami określany jako „rainbird” w części Afryki z powodu przekonania, że ptaki te dzwonią najczęściej, gdy nadchodzi deszcz. Południowoafrykański poeta, Douglas Livingstone tak napisał o „rainbird”:

„Pewnego dnia odwróciłeś się do mnie i powiedziałeś „Żegnaj”,
„Jesteśmy cali spłukani” i „Lepiej, żebyśmy się rozstali”.
Wtedy, gdy mój duch szarpał się i bobrował na powierzchni
Utonąłem w nierzeczywistości, żeby leżeć
Na błotnistym świecie, który się przechylił
Z bąbelkami, chwastami, starymi butami i rybim rzutem.

Kukal jako zwierzę duchowe

Jeśli twoim zwierzęciem duchowym jest Kukal to prawdopodobnie jesteś skryty, empatyczny i ostrożny. Ludzie ze zwierzęciem duchowym Kukal mają tendencję do bycia bardzo chronionymi przez swoich bliskich i są najbardziej komfortowi, gdy czują, że rzeczy, które mają dla nich znaczenie są odpowiednio strzeżone i chronione.

Zwierzę duchowe Kukal można znaleźć u introwertyków, ale to zwierzę z pewnością nie jest nieśmiałe. Ludzie z tym zwierzęciem duchowym lubią skupiać się na kilku ważnych relacjach, jednak lubią wyrażać siebie i nie powstrzymują się przed dzieleniem się swoimi prawdziwymi myślami.

Zwierzę duchowe Kukal jest opiekunem i uwielbia dbać o rzeczy. Ludzie z tym zwierzęciem duchowym mają tendencję do bycia szczególnie przyciągniętymi do ogrodnictwa i gotowania jako hobby, ponieważ te hobby pozwalają im dbać o innych. Kukal zwierzę duchowe jest ciekawy, inteligentny i uwielbia uczyć się nowych rzeczy.

Kukal zwierzę totemowe

Kukal jako zwierzę totemowe jest związane z wiedzy tajemnej. Ludzie z tym zwierzęciem totemowym mają tendencję do wnikliwego, powściągliwego i sprytnego działania. Kukal totem zwierzę lubi studiować i zbierać przydatne informacje. Temu zwierzęciu totemowemu można zaufać w kwestii sekretów, ponieważ nigdy się nimi nie dzieli ani ich nie zdradza.

Ludzie z totemem Kukal mają tendencję do częstego próbowania nowych rzeczy i cieszenia się różnymi hobby. To pomaga zaspokoić ich pragnienie wiedzy.

Kukal – Power Animal – Zwierzę mocy

Kukal jest związane ze wzrostem i uzdrowieniem. Mówi się, że Kukal ma moc uzdrawiania wszelkich dolegliwości. Ludzie z tym zwierzęciem mocy mają cudowny dotyk, który odmładza wszystkich, którzy go doświadczają. Ludzie z tym zwierzęciem mocy prawdopodobnie zostaną przyciągnięci do kariery uzdrawiającej.

Znaczenie tatuażu z Kukalem

Tatuaż może być wybrany, aby reprezentować szczęście, uzdrowienie, medycynę lub świętą wiedzę. Dla osoby z wiary hinduskiej, tatuaż Kukal może być związany z Vishnu.

Kukal jako temat tatuażu może być również związany z tradycją, wskazówkami i wglądem.

Wniosek

Zobacz także

Unikalny i niezwykły wygląd Kukal jest drugi tylko do bogatej i ekscentrycznej kolekcji mitów i wierzeń, które powstały wokół tego oszałamiającego ptaka. Z przeszywającymi oczami i uderzającymi kolorami, Kukal jest ptakiem, który wydaje się posiadać wiedzę poza ludzkim zrozumieniem. Być może dlatego tak wielu wierzy, że to niesamowite zwierzę posiada sekret środków leczniczych, a nawet alchemii!

Powiązane artykuły
Ptaki

Symbolika i znaczenie łabędzia (+ totem, duch i znaki)

Zobacz także Symbolika i znaczenie łabędzia (+ totem, duch i znaki)…
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie wilgi (+Totem, duch i znaki)

Zobacz także Symbolika i znaczenie łabędzia (+ totem, duch i znaki)…
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie kawki (+ totem, duch i znaki)

Zobacz także Symbolika i znaczenie łabędzia (+ totem, duch i znaki)…
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.