Rośliny domowe

Twoje rośliny domowe próbują z tobą rozmawiać. Jak? Co mówią?

Zobacz także

Czy wiesz, że Twoja roślina domowa próbuje Ci coś powiedzieć? Jak? Co mówi?

Oczywiście, twoje rośliny domowe nie rozwiną nagle zdolności mówienia. Ale mają sposoby na komunikację z tobą.

Niezależnie od tego, czy jest mi zimno, jestem głodny, zmęczony, czy potrzebuję się napić, one mówią do Ciebie. Ich wygląd to sposób, w jaki komunikują, co się z nimi dzieje.

Szczęśliwa roślina domowa

Ta złota rybka jest zdrowa i kwitnie.

Ten Nematanthus 'Tropicana’ po prostu mówi, że jestem szczęśliwy, w odpowiednim świetle i tak kwitnie. To samo dotyczy Tillandsia ionantha poniżej.

Ta tillandsia mówi, że jest szczęśliwa w świetle, które otrzymujeTa orchidea przygotowuje się do kwitnienia, więc wiem, że jest we właściwym świetleTa dieffenbachia wypuszcza nowy liść. Jest szczęśliwa i zdrowa

Storczyk w środku wypuszcza pąki, więc wiem, że ma odpowiednie światło i opiekę. Dieffenbachia po prawej stronie wypuszcza nowy liść.

Żółte liście roślin domowych

Co mówi nam żółty liść? Najczęściej mówi nam, że jest stary i gotowy do kompostowania. Robi miejsce dla nowych liści. Poniższe rośliny tracą tylko jeden stary liść i to jest w porządku.

Huperzia squarrosa ma starą łodygę i to jest w porządku.Moja huperizia traci najstarszą łodygęTa begonia ma stary żółty liść

Jeśli jest wiele żółtych liści, to może mówić: „Hej! Nie jesteś najlepszy w utrzymywaniu mnie w równomiernej wilgotności”. Może być tak, że konsystencja podlewania nie jest tam. Jeśli roślina staje się zbyt sucha, po podlaniu zwykle odzyskuje siły. Konsekwencją tego będzie żółknięcie liści i brązowe końcówki liści.

Suche rośliny domowe

Jeśli pozwolisz roślinie stać się zbyt suchą, może mieć liście, które nie odzyskują siły po podlaniu. Czy wiesz, że czasami można powiedzieć, że roślina jest sucha po jej kolorze.

Ten liść calathea/goeppertia jest zwinięty i martwy.

Ta kalatea (teraz goeppertia) mówi mi, żebym ją natychmiast przesadził. Nie jestem w stanie utrzymać jej w stanie wystarczająco wilgotnym, aby była zdrowa. Ten zwinięty liść jest martwy. Gdy jest sucho, liście zwijają się, ale rozwijają się, gdy je podlewam. Ten nie wyzdrowiał. Umieszczę go w większym pojemniku.

Fikus z korzeniamiBrązowe końcówki od zbytniego wysuszenia

Ficus maclellandii 'Alii Variegata’ powyżej jest związany korzeniami. Korzenie wychodzą z otworu drenażowego i wypijają dużo wody. Z powodu niekonsekwentnego podlewania pojawiły się brązowe końcówki i liście opadły. Muszę również przesadzić tę roślinę tej wiosny.

Problemy z roślinami domowymi

Czasami i mam nadzieję, że nie często, twoja roślina mówi ci, że ma problem, który nie jest z opieki. To może mieć skalę, roztocza, mszyce, mączniki, gnaty grzybowe lub jakiś inny szkodnik.

Skala, mączniki i mszyce pozostawiają lepką, błyszczącą substancję na roślinie, która jest wskaźnikiem, że masz problem. Webbing z pająków oznacza, że masz duży problem, ponieważ są one trudne do zobaczenia w małych ilościach. Webbing oznacza, że istnieje duża liczba roztoczy.

Być może trzeba będzie potraktować roślinę środkiem owadobójczym lub mitobójczym. Istnieje wiele produktów i rozwiązań, więc wybrać jeden, który działa najlepiej dla Ciebie i zawsze czytać etykietę.

Wygląd liści, zgrubienia, gdzie zgrubienia nie powinny być (skala), białe, rozmyte rzeczy na roślinie i latające małe robaki to wszystko rzeczy, które wpływają na zdrowie rośliny domowej.

Ta roślina ma cętkowane liście, pozwalając mi wiedzieć, że ma pająkiTa roślina ma zły przypadek pająków.Ta paproć królicza stopa (Davalia) ma łuski na łodygach liściŁodygi tej paproci mają łuski na całym ichMealybugs po prostu ssać! LITERALNIE! Te szkodniki roślin domowych latają po twojej twarzy i lądują w twojej kawie lub herbacie.

Światło

Umieszczenie roślin w świetle, które jest najlepsze dla nich idzie długą drogę w upewniając się, że roślina jest zdrowa i szczęśliwa. Jednak mogą wystąpić problemy ze światłem, o których roślina próbuje ci powiedzieć. Jak to się dzieje?

Sunburn

To anturium zostało umieszczone na zewnątrz bez aklimatyzacji go pierwszy i jego liście były spalone słońcem. Jeśli weźmiesz roślinę na zewnątrz, upewnij się, że umieścisz ją po północnej stronie domu lub pod drzewem na kilka tygodni. To pozwala roślinie przyzwyczaić się do wyższych warunków świetlnych.

Ten anturium został umieszczony w słońcu na zewnątrz bez aklimatyzacji go pierwszy i tak jest spalony słońcem

Fototropizm

Pamiętaj, aby obrócić swoje rośliny tak, że pozostają symetryczne. Będą się przechylać w kierunku źródła światła, co nazywa się fototropizmem. Za każdym razem, gdy podlewasz, daj roślinom ćwierć obrotu.

Te rośliny pothos obróciły się w stronę okna i są przekrzywione. Te liście begonii są obrócone w ten sam sposób.

Rośliny domowe poddane działaniu słońca

To jest zestresowana słońcem hoya. To nie znaczy, że ma oparzenia słoneczne. Wiele osób stresuje sukulenty i kaktusy, aby nadać im czerwonawy kolor. To nie jest krzywdzące dla nich i choć niektórzy uważają, że to atrakcyjne, inni mogą myśleć, że ich roślina umiera.

Ta Hoya pubicalyx jest blisko południowego okna i jest zestresowana słońcem.

To nie znaczy, że nie kwitnie. Owszem, kwitnie.

Kwitnąca Hoya pubivalyx

Brązowe końcówki i krawędzie liści

Często rośliny pokazują, że coś im dolega, poprzez brązowe końcówki lub krawędzie liści. Pojawiają się one, gdy roślina jest nieregularnie podlewana. Są jednak rośliny, na które wpływa to, co znajduje się w naszej wodzie.

Brązowa końcówka na spathipyllumUszkodzenia fluorkowe na kalateiBrązowe krawędzie na roślinie modlitewnejBrązowa końcówka na kalatei

Powyższe kalatee i rośliny modlitewne należą do rodziny marantowatych. Nie lubią one wody, która zawiera fluor. Jeśli mieszkacie tam, gdzie jest woda miejska lub „city”, tak jak ja, w wodzie jest fluor. Ma to wpływ na te rośliny. Do podlewania roślin w tej rodzinie należy używać wody destylowanej lub deszczowej. Nie lubią one również wysychać, więc utrzymuj je w stanie wilgotnym.

Spathiphyllum w prawym górnym rogu może mieć brązowe końce od niespójnego podlewania. Albo minerały i sole w podłożu mogą powodować przypalanie końcówek liści. Upewnij się, że często przepłukujesz roślinę wodą i regularnie przesadzasz ją do świeżej doniczki.

Wnioski

Utrzymuj swoje rośliny domowe w zdrowiu, a one wynagrodzą cię swoim milczeniem, ponieważ nie będą musiały mówić ci o żadnych problemach, które mają. Uważnie obserwując każdą roślinę domową, będziesz w stanie stwierdzić, kiedy „mówią” do ciebie.

Miłego tygodnia i słuchaj swoich roślin domowych. Być może próbują Ci coś powiedzieć.

Zobacz także

Linki w tym poście zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz produkt przez ten link, otrzymam kilka centów. Dziękuję.

Powiązane artykuły
Rośliny domowe

Blog o roślinach domowych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Pielęgnacja roślin różowej lilii Calla: Uprawa Zantedeschia rehmannii w pomieszczeniach

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

12 pomysłów na rozpoczęcie wysiewu nasion przy użyciu materiałów z recyklingu

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.