Ptaki

500 milionów ptaków migrujących przez Stany Zjednoczone

Zobacz także

Wiosenna migracja to czas wielkich emocji dla obserwatorów ptaków oraz fanów dzikiej przyrody i natury. Każdego roku sezon wiosenny sprowadza miliony ptaków z ich zimowych domów. Migrują one masowo na swoje wiosenne tereny lęgowe, aby rozmnażać się, gniazdować i wychowywać kolejne ptasie pokolenie. Często są to te same miejsca, w których same się urodziły i wychowały. Gdy te ogromne tłumy ptaków przelatują przez Stany Zjednoczone, ptasiarze z całego kraju są zalewani możliwościami sprawdzenia nowych gatunków na swoich listach życia i ponownego obserwowania starych ulubionych.

Powiązany artykuł: Wirusowa historia orła, który próbował wykluć skałę i został ojcem

Teraz zainteresowani ptasiarze mogą obserwować migrację za pomocą BirdCast. BirdCast to narzędzie do śledzenia migracji, które zapewnia mapy cieplne w czasie rzeczywistym, prognozy i dane śledzenia, które pozwalają użytkownikowi śledzić migracje ptaków w ich własnym obszarze i na terenie całego kraju. Narzędzie jest administrowane przez Cornell Lab of Ornithology, które zarządza również popularną aplikacją Merlin Bird ID i eBird, a także Colorado State University i University of Massachusetts Amherst.

Według aktualnych prognoz dostarczonych przez BirdCast, ogromny obszar Stanów Zjednoczonych jest miejscem masowej migracji prawie 500 milionów pojedynczych ptaków w tym tygodniu. Środkowy zachód, a także kilka południowych stanów, które leżą na wschód od Gór Skalistych, zobaczą największe zagęszczenie migrujących ptaków w ciągu najbliższych kilku dni. Epicentrum tej masowej migracji wydaje się być pasmo aktywności rozciągające się od wschodniego Teksasu, na północ do Iowa i na wschód do Illinois.

Migrujące obecnie stada są bardzo zróżnicowane, a wiele z nich składa się z wielu różnych gatunków trznadli, drozdów, muchołówek i ptaków przybrzeżnych, a także wielu innych gatunków. Obecny trend migracyjny jest zgodny z liczbami odnotowanymi w poprzednich latach, jednak w ciągu ostatnich kilku dni liczba dziennych i nocnych przelotów gwałtownie wzrosła.

Na przykład w Teksasie BirdCast podaje, że średnia nocna liczba ptaków w locie wyniosła około 5,6 miliona ptaków 28 kwietnia 2022 roku. 30 kwietnia, zaledwie dwa dni później, ta średnia nocna podskoczyła do 114 milionów ptaków. Jest to ogromny skok, który spostrzegawczy ptasiarze z pewnością rozpoznają, ponieważ miliony ptaków przelatują przez ich społeczności.

Migracja to delikatny czas dla ptaków, który jest niezbędny dla cykli ich życia. Migrujące ptaki często zatrzymują się przy karmnikach i wanienkach dla ptaków, a przy takim wzroście migracji jest wysoce prawdopodobne, że wystąpi zwiększony ruch. Mając to na uwadze, hodowcy ptaków przydomowych powinni pamiętać o trwającej epidemii wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz odpowiednio czyścić i dezynfekować karmniki i wanny. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym artykule na temat odpowiedzialnego dokarmiania ptaków w okresie wiosennej migracji.

Zobacz także

Popularny artykuł: Dudek rzadko pojawia się w Irlandii Północnej

Powiązane artykuły
Ptaki

Symbolika i znaczenie łabędzia (+ totem, duch i znaki)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie wilgi (+Totem, duch i znaki)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie kawki (+ totem, duch i znaki)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.