Rośliny domowe

Belle Isle Conservatory z 1904 roku zamyka się na czas renowacji.

Zobacz także

W zeszłym tygodniu odwiedziłem Circa 1904 Belle Isle Conservatory po raz ostatni przed zamknięciem w niedzielę w celu renowacji. Szkło na kopule jest wymieniane i usuwana jest farba ołowiowa.

Patrząc w górę w kopule (Picture courtesy of Belle Isle Conservancy)Belle Isle Koi PondPatrząc w dół z góry kopuły (Picture courtesy of Belle Isle Conservancy

)HistoryI

’ve been visiting the Belle Isle lub Anna Scripps Whitcomb Conservatory since I moved to the Detroit area in 1985. Uwielbiam to i byłem z nim przez wzloty i upadki. Nie zawsze było tak dobrze zadbane jak teraz. Pomaga to, że stał się parkiem stanowym Michigan i jest więcej dostępnych środków.

Red passion vine flowerAdeniumAnthuriumCordyline flowerCaution

:

Construction AheadThe

najnowsze „w dół” jest to, że konserwatorium zostało zamknięte dla głównej budowy. Nowe szkło zostanie zainstalowane w palmiarni, a niektóre farby ołowiane wymagają remediacji. Wynik będzie wielki dla konserwatorium, ale oznacza to zamknięcie do początku do połowy 2024 roku. Jestem smutny, że zamyka się, ale cieszę się, że jest pod dobrą opieką, więc będzie trwać przez kolejne lata.

Kopuła w zeszłym tygodniuOstatnia palma rozpoczynająca proces rusztowaniaTo zostało zrobione w 2017 roku. Można zobaczyć palmę uderzającą w

szkłoProcesI

niedawno rozmawiał z Jeremy Kemp, głównym ogrodnikiem w Belle Isle Conservatory i terenów Belle Isle. Dał mi trochę wglądu w proces.

Po pierwsze, budowa rusztowania zajmie około 7 tygodni i tyle samo czasu zajmie jego demontaż po zakończeniu budowy.

Zbudują oni tymczasową podłogę u podstawy kopuły, gdzie zakrzywiona część styka się ze ścianami budynku. Pracuje się tylko nad zakrzywioną częścią kopuły.

Jak przetrwają rośliny żyjące pod podłogą? Pod podłogą zostaną zainstalowane lampy do uprawy, aby zapewnić roślinom światło.

Kiedy rusztowanie zostanie podniesione, zostanie owinięte folią termokurczliwą, aby zapewnić, że farba ołowiowa nie ucieknie. Możesz sobie wyobrazić, co to będzie duża praca.

Ostatnia

palmaJedyna pozostała palma daktylowa z 1950 roku z Wysp Kanaryjskich poniżej, jest przeznaczona do usunięcia.

Inne palmy już odeszły, ponieważ uderzały w szkło. Palmy mają jeden punkt wzrostu i dlatego przycinanie jest niemożliwe. Nie będą wysyłać bocznych gałęzi jak większość roślin.

Oto kilka zdjęć, aby zapamiętać to przez.

More picturesI

took quite a few pictures of the plants last week and enjoyed my time wandering throught the conservatory. Poniżej znajduje się filmik, który zrobiłem dla Instgrama.

Drzewo kiełbasiane Kigelia africana i kwiatowy scape szykujący się do rozkwitu. Szkoda, że nie mogę tego zobaczyć.

To są kwiaty drzewa kiełbasianego przygotowujące się do otwarciaOwoce drzewa sasankowegoOld

Man PalmTa palma

(Coccothrinax crinita) poniżej jest taka fajna! Uwielbiam kaktusy starego człowieka i ta owłosiona palma starego człowieka jest w tej samej linii. Ostatnie zdjęcie to zbliżenie ostatniej palmy daktylowej.

Pokój

z paprociamiPokój z paprociami

jest moim ulubionym, choć to jak wybieranie ulubionego dziecka. Nie mam jednego. Wszystkie paprocie sprawiają, że jestem szczęśliwa, chociaż.

Pokój

TropikalnyTo

piękny pokój pełen kwiatów i oczywiście fontanny dziecięcej. Dźwięk wody jest magiczny wśród wszystkich kwiatów.

Pink Princess PhilodendronPtaki rajskie kwitły za fontannąKilka fig.moczarki zostały dodane do fontannyCienie liści bananowca były niesamowitePhilodendron plowmaniiMedinillaDoll’s Shoes lub Thunbergia mysorensisChildren’s

Temperance FountainTe

zdjęcia są z 2015 roku i rośliny urosły od tego czasu. Na tych zdjęciach lepiej widać małą dziewczynkę.

The Show HouseTen

pokój zmienia się wraz z porami roku, z poinsecjami, chryzantemami, liliami wielkanocnymi i azaliami stającymi się gwiazdami w zależności od pory roku. Będzie to miejsce przechowywania niektórych roślin usuniętych z obszaru kopuły podczas budowy.

Pustynny domGdy

wędrowałem przez pustynny pokój, natknąłem się na przyjęcie weselne przy wejściu do pokoju paproci. Domyślam się, że ich marzeniem było wziąć ślub w konserwatorium i tak też zrobili. Śluby są rezerwowane z wyprzedzeniem, ale czasy desperackie, jak to mówią. Tam są wiele gorgeous kaktusy i inny sukulenty w jałowym pokoju.

My Donated

PlantThiscus schizopetalus kiedyś należał do mnie, ale nigdy nie zakwitł, więc dałem go do konserwatorium. Teraz, za każdym razem, gdy tam idę, kwitnie. Uwielbiam go.

Oddałam ten hibiskus do konserwatorium.

Spojrzenie w przyszłośćChociaż

będzie nam brakowało wizyt w konserwatorium, cieszę się, że będzie ono dostępne dla kolejnych pokoleń. Te remonty dodadzą lat temu wspaniałemu budynkowi.

Zobacz także

Miłego tygodnia, roślinni przyjaciele!

Powiązane artykuły
Rośliny domowe

Pielęgnacja roślin Ixora Coccinea: Uprawa kwiatów Flame of the Woods w doniczce

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Pielęgnacja pelargonii bluszczolistnej: Jak uprawiać kwiaty pelargonii w pomieszczeniach?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Pielęgnacja roślin Mandevilla, wskazówki dotyczące uprawy i treningu Mandevilla Vine

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.