Ptaki

Budgerigar Symbolika i znaczenie (+Totem, Duch & Omens)

Zobacz także

Budrysówki są bezsprzecznie najpopularniejszymi ptakami domowymi. W rzeczywistości, po psach i kotach, budgie może być po prostu najbardziej popularnym zwierzęciem domowym w ogóle! Dlaczego więc te urocze małe ptaki są tak rozpowszechnione i atrakcyjne? Cóż, po pierwsze, budgerigars są przyjazne małe ptaki, które, gdy podniesione z miłością, może być dość oswojony i wygodne interakcji z ludźmi. Budgies są społeczne, rozmnażają się łatwo, i są stosunkowo niedrogie w utrzymaniu i utrzymaniu w porównaniu z dużymi zobowiązaniami wymaganymi do utrzymania większości innych ptaków.

Co więcej, dla osób zafascynowanych gadającymi ptakami, budgie może być szokującą alternatywą dla bardziej zaawansowanych papug, takich jak African Grays. Obecny światowy rekordzista Guinnessa dla żywego ptaka z największym słownictwem należy do pączka o imieniu Oskar! Buddy może nie są tak skłonne do mówienia jak afrykańskie szaraki, ale są wyraźnie zdolne do naśladowania wielu fraz. (1)

W naturze buddy gromadzą się w masywne stada jaskrawo zielonych ptaków. Dla Australijczyków budgerigar jest tylko jednym z wielu ptaków, ssaków i gadów, które czynią ten kraj wyjątkowym. W tym artykule przyjrzymy się wielu unikalnym cechom budgies i zbadamy, co oznacza obcowanie z jednym z tych towarzyskich małych papużek.

Budgerigar Symbolika i znaczenie

Pierwszą rzeczą, którą symbolizuje budgerigar jest domowość. Jak stwierdzono powyżej, buddy plasują się tuż za kotami i psami jako najbardziej popularne zwierzęta domowe. Ptaki te są związane z domem i rodziną, z towarzyskością i przyjaznością. Oprócz tego, że są wspaniałymi zwierzętami domowymi, pąki są również bardzo towarzyskie i dobrze się rozwijają, gdy są trzymane z innymi pąkami. Budgie może reprezentować przyjaźń lub więź. (2)

W naturze, buddy tworzą monogamiczne pary, które wychowują swoje potomstwo razem. Pary te rozdzielają się pod koniec sezonu lęgowego. W niewoli, choć, buddy mają tendencję do tworzenia znacznie dłuższych więzi. Budgie romans jest dość ekspresyjny, jak związane ptaki będą preen siebie, dzielić się jedzeniem i inicjować wszystkie rodzaje snuggly kontakt. Tak więc, buddy mogą reprezentować romans, czułość, słodycz lub zaloty. (3)

Photo by Johannes Giez on Unsplash

Wcześniej wspomnieliśmy, że budgerigars są nie tylko zdolne do naśladowania ludzkiej mowy, ale także dość adeptów w tym. W rzeczywistości, budgies mogą mieć rekordowo duże słowniki ludzkich słów i zwrotów. Z tego powodu, buddy mają tendencję do reprezentowania komunikacji, naśladowania, mowy i inteligencji.

Symbolizm Budgerigar Native American

Budgies nie pochodzą z obu Ameryk, jednak kilka rodzajów papug występuje w tym regionie. Wśród ludu Zuni, na przykład, macaw symbolizuje lato i południe. Chociaż makolągwy występują głównie w Ameryce Południowej i Środkowej, dzięki rozbudowanej sieci handlowej wiele plemion północnoamerykańskich znało te ptaki. Niektóre grupy trzymały nawet makolągwy w niewoli. Pióra macaw były przedmiotem handlu w całych Stanach Zjednoczonych i są kojarzone z władzą, mądrością i szamanizmem. (4)

Można założyć, że znaczenie budgerigar w obu Amerykach jest podobne do tego, jakie mają makole i podobne papugi.

Budgerigar Symbolika chrześcijaństwa

Budgerigars są ptakami żywiącymi się nasionami, które gromadzą się w masywnych stadach na wolności. Te duże kolorowe stada wypełniają drzewa i krajobrazy w Australii z se

a z zielonych piór. Ten obraz przypomina mi następujący cytat z Mateusza.

„Choć jest to najmniejsze ze wszystkich nasion, to jednak gdy wyrośnie, jest największe z roślin ogrodowych i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują i grzęzną w jego gałęziach.”

Mateusz 13:32 (5)

Łącząc budgies z tym fragmentem, ptak ten może być postrzegany jako reprezentujący hojność ziemi i potencjał małych wysiłków, aby przynieść ogromne wyniki.

Budgerigar Celtycka symbolika

Jako ptaki domowe, połączyłbym buddy z celtyckim mitem o ptakach Rhiannon. Rhiannon jest walijską boginią królowej, kobiecości i nadprzyrodzonej mocy. Często opisuje się ją jako zabawiającą gości w Innym Świecie, pozwalając im słuchać jej chóru ptaków: „ptaków Rhiannon”. Mówi się, że ta muzyka jest tak wykwintna i czarująca, że można jej słuchać nie zauważając, że minęło sto lat. (6)

Budgies występują w świecie celtyckim jedynie jako zwierzęta domowe i to dopiero w ostatnich kilku wiekach. Mimo to, popularność tych ptaków jako zwierząt domowych, które zabawiają swoimi wokalizacjami, czyni budgies wystarczająco podobnymi do ptaków Rhiannon.

Budgerigar we śnie

Śnienie

o budgach może reprezentować czyjś dom. Budgery są najczęściej spotykane w większości świata jako zwierzęta domowe. Tak więc sen o budgach reprezentuje sferę domu i jego mieszkańców. Sen o śpiewającym pączku symbolizuje pozytywne uczucia wobec otoczenia. Sen o chorym, rannym lub zmarłym pąku może wskazywać na niezadowolenie z domu lub życia domowego.

Photo by Sina Katirachi on Unsplash

Śnienie o samotnym pączku symbolizuje samotność i izolację. Buddy są zwykle przeznaczone do trzymania w parach lub grupach. Nie mają tendencji do rozwijania się samodzielnie. Tak więc, pojedynczy budgerigar we śnie może reprezentować osobę, która zmaga się z problemami, ponieważ czuje się odłączona od innych.

Sen o budgach na wolności reprezentuje wolność. Dla większości ludzi, budgies są wyłącznie zwierzętami domowymi. Śnić o dzikich budgach reprezentuje chęć wyrwania się z ograniczających schematów. Ktoś, kto śni o dzikich budgerigarach, może czuć nieodebrane wezwanie do przygody, bycia spontanicznym lub wyrażenia siebie w nowy sposób.

Spotkania i omeny Budgerigar

Spotkanie Budgerigar

jest bardziej prawdopodobne w kontekście posiadania zwierząt domowych niż coś dzikiego i przypadkowego. W Australii, jednak, buddy są wystarczająco powszechne w środowisku naturalnym, aby być spotykane dość często. W każdym z tych przypadków, spotkanie z budgą często oznacza bliskie relacje społeczne. Buddy przypominają nam, że należy komunikować swoje myśli i wyciągać rękę do innych, aby nawiązać niezbędne kontakty.

Spotkanie budgerigar może również reprezentować kogoś, kto czuje się uwięziony lub utknął. Ptaki w klatkach są często używane jako metafory dla ludzi, którzy walczą, aby posunąć się naprzód w życiu lub którzy czują się zatrzymani w określonym stylu życia lub rutynie. Spotkanie z pączkiem może być przypomnieniem, że klatka jest otwarta, a Ty masz kontrolę. Czuj się swobodnie, aby przejąć stery i wstrząsnąć rzeczami, gdy czujesz się zatrzymany!

Buddy w mitologii i folklorze

Słowo „buddy” pochodzi od starszego słowa aborygeńskiego. Ptaki te pojawiają się w kilku aborygeńskich mitach, jednak znalezienie treści tych mitów napisanych w języku angielskim i łatwo dostępnych w Internecie jest prawie niemożliwe.

Mitologia Aborygenów:

Jak stwierdzono powyżej, znalezienie angielskich wersji aborygeńskich australijskich mitów budgerigar nie okazało się dla mnie możliwe w czasie, który miałem na badania i pisanie tego artykułu. Zauważ jednak, że wiele źródeł odwołuje się do tych mitów, a więc ich podstawowa treść jest znana.

Photo by David Clode on Unsplash

Wiele aborygeńskich sztuk i opowieści odnosi się do budgerigarów jako strażników mądrości, którzy są szczególnie związani ze znalezieniem źródeł wody. Ponieważ buddy gromadzą się wokół źródeł wody, duże stada buddy symbolizują wodę, jedzenie i oazy. W rzeczywistości, motyw pączków w sztuce Aborygenów często oznacza znalezienie drogi. Tam gdzie są pączki, tam jest dobrobyt i przetrwanie. (7)

Buddy wydają się być również związane z muzyką i ceremoniami. Miejsce, w którym znajdują się buddy, jest czasem przedstawiane jako święte miejsce, w którym odbywają się rytuały. (8)

Budgerigar Spirit

Animal

Jeśli twoim zwierzęciem duchowym jest budgerigar to prawdopodobnie jesteś osobą społeczną, która lubi nawiązywać kontakty z innymi. Ludzie z budgerigar jako ich zwierzę duchowe mają tendencję do bycia wychodzącymi i najszczęśliwszymi, gdy mogą doświadczyć głębokich relacji z szerokim kręgiem przyjaciół i ukochanych.

Duchowe zwierzę Budgerigar uwielbia się komunikować. Ludzie z tym zwierzęciem duchowym mają tendencję do walki, gdy czują się tak, jakby nie byli słuchani. Zignorowanie ducha budgie jest ostatecznym brakiem szacunku. Ludzie, którzy mają to zwierzę duchowe, nie są wcale nieśmiali i chętnie dzielą się swoimi szczerymi opiniami, nawet gdy takt może być lepszą opcją.

Duchowy zwierzak pączek jest romantyczny i amoralny. Ludzie z tym zwierzęciem duchowym mają tendencję do bycia „seryjnymi monogamistami”. Będą cierpieć przez ciąg złych związków, jeśli to jest to, czego potrzeba, aby znaleźć „ten jeden”. Chociaż ich serca są we właściwym miejscu, duchy budgie nie zawsze podejmują najlepsze decyzje, jeśli chodzi o romans.

Zwierzę duchowe budgerigar uwielbia grać i być rozrywką. Ludzie z tym zwierzęciem duchowym są towarzyscy i mają tendencję do posiadania dobrego poczucia humoru. Budgie zwierzę duchowe zawsze szuka powodów, aby dzielić się śmiechem z innymi.

Budgerigar Tot

emowe zwierzę

Budgerigar totemowe zwierzę jest związane z domem i rodziną. Ludzie z tym zwierzęciem totemowym mają tendencję do bycia świetnymi w budowaniu przytulnych środowisk domowych. Dla totemu Budgie, posiadanie bezpiecznego miejsca, aby zadzwonić do domu i powitać innych jest niezbędne.

Ludzie z totemem budgerigar mogą być terytorialni. Kiedy czuje się, że ktoś zagraża domowi, który zbudowali, budgerigar totem może stać się wrogi lub destrukcyjny.

Totem pączka jest figlarny i lubi nawiązywać kontakty. Ludzie z tym zwierzęciem totemowym często stwierdzają, że poznają nowych przyjaciół, gdziekolwiek się znajdą. Ludzie w naturalny sposób łączą się z osobliwym charakterem totemu buddy.

Zwierzę mocy Budgerigar

Moc buddy

leży w komunikacji i ekspresji. Ludzie z Budgie jako ich zwierzęciem mocy są zobowiązani do bycia utalentowanymi w komunikowaniu swoich prawdziwych uczuć. Jest to ważne społecznie, ale także nadaje się do zdolności artystycznych.

Kiedy Buddy tworzy sztukę, jej prawdziwy duch prześwituje w tym, co tworzy. To jest siła ekspresji Buddy. Osoby posiadające zwierzę mocy Budgie są szczególnie skłonne do bycia świetnymi śpiewakami i wykonawcami.

Komunikacja zwierzęcia mocy Budgie może być doskonałym narzędziem do uzdrawiania. Ludzie z tym zwierzęciem mocy za nimi są głęboko utalentowani w rozmowach z przyjaciółmi przez ich problemy. Zwierzę mocy budgie można znaleźć w terapeutach, doradcach i mediatorach.

Budgerigar Tattoo Meaning

Dla osoby z Australii lub kogoś, kto lubi odwiedzać ten kraj, tatuaż budgerigar może reprezentować samą Australię lub bogactwo unikalnej flory i fauny, które zamieszkują ziemię w dół pod

.

Dla kogoś z pochodzenia Aborygenów, tatuaż budgie może mieć dodatkowe znaczenie. Budgies mogą reprezentować święte. Są one związane z dosłowną i metaforyczną „oazą na pustyni”. Mogą reprezentować dobrobyt lub znalezienie swojej ścieżki.

Photo by Dana Ward on Unsplash

Dla większości ludzi tatuaż budgie prawdopodobnie reprezentowałby sympatię do pączków domowych. Tatuaż budgie może również reprezentować przyjazność, towarzyskość, zabawność lub romans.

Ponieważ budgies są najbardziej popularnymi ptakami domowymi wokół, budgerigar jako tatuaż może reprezentować ogólne zainteresowanie ptakami domowymi lub hodowlą zwierząt egzotycznych.

Wniosek

Budgerigar może być najbardziej znany jako najpopularniejsze egzotyczne zwierzę domowe w okolicy, ale te unikalne małe ptaki reprezentują bogactwo rzeczy dla różnych ludzi. Od pierwszego naukowego opisu na początku XIX wieku, te przyjemne małe papugi mają niezrównany związek z handlem zwierzętami domowymi. Ludzie z całego świata mogą zaświadczyć o osobowości i uroku budgie. (8)

Zobacz także

Dla Australijczyków, budgie jest czymś więcej niż zwykłym zwierzęciem domowym. Jest dzikim zielonym kocem, który opada na drzewa, pożerając nasiona i wypełniając powietrze radosnymi dźwiękami. Budgie jest jednym z najistotniej znanych zwierząt domowych na świecie, jednak często zapominamy, jak niezwykłe są te ptaki w swoich naturalnych środowiskach. To właśnie tam, jak sądzę, piękno papużek świeci najjaśniej.

Powiązane artykuły
Ptaki

Jak znaleźć swoje zwierzę duchowe

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie przepiórki (+ zwierzę duchowe i totem)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie wydry (+ zwierzę duchowe, totem i znaki)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.