Rośliny domowe

China Doll Pielęgnacja roślin: Jak uprawiać Radermachera Sinica jako roślinę domową

Zobacz także

Nazwa botaniczna: Radermachera sinicaChina

Doll plant jest dość nowa jako roślina domowa. Wprowadzona do centrów ogrodniczych w latach 80. szybko zyskała

popularność

ze względu na tolerancję na ciepłe, suche powietrze ogrzewanych domów.

Bujne, szmaragdowo-zielone baldachimy liści pokrywają tę tropikalną piękność przez cały rok.

Jeśli dodajesz jeden do swojej kolekcji (i powinieneś) szukać roślin z łodygami, które są pokryte liśćmi od góry do dołu. Omijajcie rośliny z nogami – to pewna oznaka zaniedbania. Nie bój się kupić małej rośliny, ta rośnie szybko.

Radermachera sinica jest łatwą w pielęgnacji rośliną domową. Zdjęcie © Tatyana Abramovich

Poznaj China Doll Plant

Niewielki, wiecznie zielony krzew ma długie, dwubarwne liście z błyszczącymi, głęboko żyłkowanymi listkami o długości około 5 cm

.

Młode rośliny są zwarte, z rozgałęzionymi, zdrewniałymi łodygami, które osiągają około 60 cm długości. Szybko rosnące, ta roślina będzie szybko stać się leggy, jeśli nie przycinane z powrotem.

Przycinanie China Doll będzie utrzymać roślinę kompaktowy i piękny

.

Wiosną i latem należy przyciąć tyle, ile potrzeba.

Wskazówka dotycząca przycinania: Zawsze przycinaj powyżej węzła liściowego (miejsca, w którym liść jest połączony z główną łodygą). Należy używać ostrych sekatorów, aby nie rozrywać zdrewniałych pędów. Należy także regularnie obcinać końcówki pędów, aby pobudzić je do rozgałęziania się.

Czy China Doll zakwitnie? Nie należy się o to zakładać. W swoim rodzimym środowisku, w subtropikalnej Azji Południowo-Wschodniej, dojrzałe rośliny wytwarzają pachnące, żółte kwiaty w kształcie dzwonków. Jednak rośliny China Doll uprawiane w domu rzadko kwitną.

Żółte liście? Klucze do sukcesu z tego China Doll domu roślin są mnóstwo jasnych, pośrednich światła i konsekwentnie wilgotnej gleby. Żółte liście zazwyczaj oznacza, że został overwatered.

Something bugging roślin? Spójrz na swoją roślinę domową dla mączlików, mączniaków i owadów skali. Odizoluj zaatakowaną roślinę i traktuj ją od razu.

Dropped liście na China Doll są zwykle spowodowane przez zmiany w świetle, wody lub temperatury. Jeśli właśnie przyniósł swój nowy houseplant domu, możesz zobaczyć wiele liści spadających z niego. Nie martw się — to po prostu dostosowanie się do nowego środowiska. Radermachera sinica rośnie bardzo szybko i wkrótce wypuści nowe liście.

Przesadzaj wiosną, tylko wtedy, gdy jej korzenie wypełnią doniczkę

.

Użyj pojemnika z otworami drenażowymi, aby zapobiec zawilgoceniu gleby. Jeśli chcesz zakryć zwykłą doniczkę, możesz ją wsunąć do cachepot – dekoracyjnego pojemnika bez otworów odpływowych. I umieścić kamyczki w dolnej części cachepots utrzymać pulę powyżej wody drenażowej.

China Doll Plant Care Tips

Pochodzenie: Chiny i TajwanWysokość

:

Do 4 stóp (1,2 m) w pomieszczeniach

Światło: Jasne, pośrednie światło słoneczne

Woda: Utrzymuj glebę równomiernie wilgotną przez cały rok. Nie pozwól, aby gleba stała się wilgotna lub wyschła. W obu przypadkach roślina China Doll straci liście. Oprzyj się pokusie nadmiernego podlewania, które pogarsza problem. Żółte liście są również objawemo nadmiernym podlewaniu.

Wilgotność: Staraj się utrzymać co najmniej 40% wilgotności względnej wokół rośliny. Powietrze w pomieszczeniach może być bardzo suche zimą; dobrym pomysłem jest użycie monitora wilgotności, a nie zgadywanie.

W

razie potrzeby użyj tacki do nawilżania lub nawilżacza z chłodną mgiełką.

Temperatura: Średnia temperatura w pomieszczeniu 65-75°F/18-24°C. Będzie tolerować minimum 50°F/10°C.

Gleba: Mieszanka na bazie mchu torfowego z dodatkiem wermikulitu lub perlitu, np. mieszanka doniczkowa dla fiołka afrykańskiego.

Nawóz: Zasilaj

China Doll Plant co 2 tygodnie od wiosny do jesieni zbilansowanym (np. 10-10-10 N-P-K) nawozem rozpuszczalnym w wodzie rozcieńczonym do połowy.

Rozmnażanie: Weź 4 in (10 cm) cięcia końcówki łodygi wiosną lub latem. Odetnij dolne liście od łodygi; użyj ostrych sekatorów, aby wyciąć je czysto tuż nad węzłem liściowym (miejsce, w którym liść jest przymocowany do łodygi). Aby uzyskać najlepsze rezultaty, przed posadzeniem zanurz uciętą końcówkę łodygi w hormonie ukorzeniającym w proszku. Włóż uciętą łodygę do wilgotnej ziemi doniczkowej.

  1. Strona główna
  2. ’ Rośliny domowe A-Z
Zobacz także

Powiązane artykuły
Rośliny domowe

Blog o roślinach domowych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Pielęgnacja roślin różowej lilii Calla: Uprawa Zantedeschia rehmannii w pomieszczeniach

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

12 pomysłów na rozpoczęcie wysiewu nasion przy użyciu materiałów z recyklingu

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.