Psy

Wskazówki dotyczące spędzania czasu w kraju wina z psem

Zobacz także

Planujesz wycieczkę do kalifornijskiego kraju wina i masz nadzieję zabrać swojego psa? Jest tak wiele rzeczy, które możecie zrobić razem! A dzięki tym wskazówkom możesz być pewien, że oboje będziecie cieszyć się wakacjami.

Photo copyright: Paroma Chakravarty

Kalifornia jest wiodącym producentem nowych win światowych i szczyci się klimatem, który jest idealny do uprawy tych soczystych winogron. Od Anderson Valley na północy do Santa Barbara na południu, to raj dla miłośników wina. A odkrywanie kraju wina z psem czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym!

Co ważniejsze dla miłośników psów, kraina wina jest wyjątkowo przyjazna psom. Nie ma więc powodu, aby zostawić swojego pupila w tyle, podczas gdy ty masz całą zabawę!

W tym artykule dzielę się tym, czego nauczyliśmy się podczas podróży do miast Sebastopol i Calistoga, gdzie mieliśmy mnóstwo zabawy podczas zwiedzania, jedzenia i degustacji wina.

Photo copyright: Paroma Chakravarty Photo copyright: Paroma Chakravarty

Wine Country Is Big – Where Should You Go with Your Dog?

Najbardziej znanymi miejscami w kraju wina są bez wątpienia Napa Valley i Sonoma County. Oba znajdują się w rozsądnej odległości od San Francisco i są popularnymi weekendowymi wycieczkami dla wielu.

Niestety, Napa i Sonoma mogą być zatłoczone przez cały rok. To stawia duży popyt na pokoje – zwłaszcza te, które są przyjazne dla psów. Jeśli więc chcesz zatrzymać się w Napa lub Sonoma, musisz wcześniej przeprowadzić badania dotyczące przyjazności dla zwierząt!

Lepszą opcją może być zwiedzanie mniej znanych miast w kraju wina. Jeśli Ty i Twój pies wolicie spokojniejsze tempo, więcej osobistej uwagi i ulgę od ruchu ulicznego, może to być dla Was świetne rozwiązanie.

Miasta przyjazne zwierzętom, takie jak Calistoga i Sebastopol, w hrabstwie Sonoma, są świetnym wyborem!

Wskazówka #1: Aby podróż była bardziej przyjazna dla budżetu i aby uniknąć tłoku w bardziej znanych miejscach w kraju wina, wybierz miejsce poza utartymi szlakami.

Calistoga

Calistoga to senne miasteczko w północnej części Napa Valley, które jest najbardziej znane z uzdrowisk. Co może Cię zaskoczyć, to wiele rzeczy do zrobienia, które zapewnią rozrywkę zarówno psu, jak i człowiekowi!

Nasze wakacje rozpoczęły się w momencie, gdy dotarliśmy na ogromne patio przyjazne psom w Solbar, restauracji w stylowym Solage Resort.

Photo copyright: Paroma Chakravarty

Po pysznym lunchu, byliśmy naładowani i gotowi do zwiedzania okolicy. Jeśli masz czas tylko na jedną atrakcję w Calistoga, nie przegap gejzeru „Little Old Faithful” na Tubbs Lane.

Jest to kuzyn bardziej znanego Old Faithful w Parku Narodowym Yellowstone – ale ten jest przyjazny dla psów! Możesz usiąść w punkcie widokowym i obserwować wybuch gejzeru w regularnych odstępach czasu, a następnie pospacerować po ogrodach i terenach.

READ MORE ⇒ Visiting Yellowstone National Park With Pets

Photo copyright: Paroma Chakravarty

Oczywiście, wycieczka do kraju wina powinna obejmować trochę degustacji wina! A jeśli odwiedziłeś kraj winiarski wcześniej, ale nie od czasu pożaru w 2020 roku, przekonasz się, że rzeczy się zmieniły.

We wrześniu 2020 r., Kalifornijski kraj winiarski doznał rozległych szkód w Szklanym Ogniu. Wiele winnic i winnic zostało dotkniętych, a większość nadal odzyskuje. Rezultatem jest to, że większość winnic wymaga teraz rezerwacji na degustację. To zapewnia bardziej perswazyjnąale wymaga też planowania z wyprzedzeniem.

Wskazówka #2: Większość winiarni wymaga rezerwacji na degustację, dlatego warto zaplanować ją z wyprzedzeniem.

My polecamy degustację w Clos Pegase, winnicy przyjaznej zwierzętom, gdzie dobrze wychowane psy są mile widziane na smyczy. Należy pamiętać, że ze względu na przepisy bezpieczeństwa, psy nie są dozwolone na wycieczkach po posiadłości Clos Pegase.

Więcej winiarni przyjaznych psom znajdziesz wyszukując „Activities” na GoPetFriendly.com lub na stronie Napa Vintners.

Wskazówka #3: Niektóre winiarnie przyjazne psom musiały ostatnio zmienić swoją politykę. Dlatego nawet jeśli już kiedyś przyprowadziłeś swojego pupila, nie zapomnij dwukrotnie sprawdzić istniejących wytycznych.

Zdjęcie autorskie: Paroma Chakravarty

Sniffing Around Sebastopol

Sebastopol, w Sonoma County, to kolejne miasto przyjazne psom, które po prostu błaga o długi weekendowy pobyt. Położone pomiędzy Santa Rosa i Bodega Bay, to maleńkie miasto jest pełne wspaniałych miejsc, w których zwierzęta są mile widziane. Jeśli weźmiesz pod uwagę wspaniałe możliwości wędrówek, może to być Twoje nowe ulubione miejsce do odkrywania kraju wina z psem!

Niektóre z niezapomnianych miejsc przyjaznych psom, które zjedliśmy podczas naszej wizyty w były:

  • Hole in the Wall – popularne miejsce na śniadanie z siedzeniami na patio
  • HopMonk Tavern – gdzie psy na smyczy są mile widziane w beergarden.
  • Viva Mexicana – doskonałe jedzenie i przyjazna psom.

Możesz również złapać jedzenie i napoje w The Barlow, 12-akrowej dzielnicy targowej na świeżym powietrzu w Sebastopolu. Spacerując po przyjaznym dla psów kampusie, znajdziesz lokalne jedzenie, wino, piwo, alkohole i wyroby rzemieślnicze wykonane na miejscu przez rzemieślników z hrabstwa Sonoma.

Degustacja wina jest tam również opcją, a my wypróbowaliśmy MacPhail Tasting Lounge, który miał miejsca siedzące na zewnątrz i był przyjazny dla psów.

READ MORE ⇒ Taking Your Dog To Pet Friendly Restaurants

Sebastopol najpopularniejsze szlaki turystyczne przyjazne psom, West Regional County i Joe Rodota, krzyżują się i spotykają z opuszczoną teraz linią kolejową Santa Rosa na północy. Możesz się trochę pogimnastykować (psy muszą być trzymane na smyczy), a następnie odwiedzić historyczny Rail Road Square w Santa Rosa, gdzie lokalne butiki i sklepy z pamiątkami kuszą przechodzących kupujących.

Wskazówka #4: Pomiędzy degustacjami znajdź w okolicy szlaki przyjazne zwierzętom, aby dać swojemu pupilowi szansę na powąchanie lokalnych drzew i krzewów.

Prawa autorskie do zdjęcia: Paroma Chakravarty

Pobliski Howard Regional Park również posiada przyjazne dla psów szlaki turystyczne. Ale pamiętaj, że tamtejsze jezioro jest pełne gęsi, a w weekendy robi się dość tłoczno od piknikujących rodzin.

Lepszym wyborem może być Rangle Ranch Regional Park, który ma piękne szlaki i teren bez smyczy, gdzie przyjazne psy mogą się socjalizować.

Photo copyright: Paroma Chakravarty

O autorze: Paroma Chakravarty jest naukowcem za dnia, a blogerem w nocy. Mieszka w pięknym mieście San Francisco z mężem i ich pupilem, Gundą. Na swoim blogu yrofthemonkey.com opisuje ich przygody, a także doświadczenia kulinarne i swoje podróżnicze perypetie.

Zobacz także

(Odwiedzono 2,451 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Co zrobić, gdy pies lub kot zostanie użądlony przez pszczołę?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Odkrywanie Big Bend w Teksasie z psami

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Przyjazne psom wędrówki bez smyczy na terenach federalnych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.