Ptaki

Choroby ptaków – Rośliny i Zwięrzęta jak leczyć choroby ptaków

Zobacz także

najbardziej Choroby wpływają na ptaki ozdobne

Ptaki Choroby czy ptaki ozdobne są liczne i różnorodne, ale jednocześnie częste wśród wielu gatunków ptaków hodowanych w domu. W tym artykule wymienimy najważniejsze choroby ptaków domowych i leczenie w domu.

W większości przypadków ptaki ozdobne narażone są na wiele chorób, których przyczyny są różne w zależności od rodzaju. Niektóre choroby pojawiają się w wyniku narażenia ptaka na silne prądy powietrza ze względu na jego położenie na otwartej przestrzeni. Inne mogą być spowodowane brakiem dbałości o higienę, zdrową żywność dla ptaków i wiele innych przyczyn.

Każda choroba ma swoje objawy, które różnią się w zależności od rodzaju choroby i jej nasilenia.

Najważniejsze choroby ptaków domowych i leczenie w domu

pierwsza choroba: biegunka u ptaków

Biegunka u ptaków jest jedną z najczęstszych chorób, na którą narażonych jest wiele ptaków ozdobnych. Dwa rodzaje choroby obejmują białą biegunkę, Która jest najbardziej niebezpiecznym typem, I drugi, który jest nazywany zieloną biegunką.

Objawy:

Dla białej biegunki u ptaków, Objawy są wyładowania płynnych wyładowań, które niosą biały kolor, I pokaże ptakowi oznaki utraty apetytu i występowania ciężkiej senności.

Dla zielonej biegunki, objawy są ciężkie cierpienie podczas defekacji.

przyczyny:

Jedzenie zbyt dużej ilości wody, spożywanie zepsutych pokarmów lub narażenie na przeziębienia.

leczenie choroby:

Ptak musi być odizolowany od reszty innych ptaków, aby nie rozprzestrzeniać infekcji, Podczas powstrzymywania się od podawania mu niektórych rodzajów warzyw i owoców, które zawierają duże ilości wody, W tym winogrona, jabłka i przestrzeganie zrównoważonego systemu zdrowotnego.

Utrzymuj klatkę ptaka w czystości od odchodów, brudu i innych odpadów.

Można podać ptakowi dwie krople oliwy z oliwek, Co pomaga pozbyć się szkodliwych substancji w organizmie, I powinien trzymać ptaka z biegunką z wody, jak najwięcej, aby w pełni odzyskać.

W przypadku, gdy ptak nie odzyska zdrowia, Odwiedź najbliższą klinikę weterynaryjną, aby przeprowadzić diagnozę i leczenie.

druga choroba: zaparcia u ptaków domowych

Zaparcie jest rzadkie lub trudne ewakuacja kału, które są zwykle suche i twarde

Objawy:

Trudności podczas procesu wydalania, oraz lekki obrzęk w żołądku.

Przyczyny choroby

Zaparcia wynikają głównie z jakości pokarmu dostarczanego ptakowi. Na przykład, spożywanie większej ilości gotowanych jaj i niedostarczanie innych rodzajów pokarmu, zwłaszcza warzyw, prowadzi do zaparć.

leczenie choroby :

W tym przypadku można polegać na oliwie z oliwek, Tak, że ptak otrzymuje dwa punkty z niego, z zapewnieniem świeżych warzyw i owoców pod nadzorem lekarza weterynarii.

Trzecia choroba: gruźlica

Gruźlica u ptaków jest chorobą zakaźną, na którą często narażone są ptaki ozdobne.

Jednym z głównych objawów gruźlicy jest występowanie biegunki, zwłaszcza jeśli zakażenie w układzie pokarmowym.

Jeśli infekcji w układzie oddechowym towarzyszą objawy kaszlu, Jak ptak traci znacznie swoją witalność i aktywność, a staje się letargiem i ciężkim marnotrawstwem ze znaczną utratą apetytu.

Przyczyny choroby

Zaniedbanie higieny i nie pozbycie się odpadów i zanieczyszczeń, które są kluczowym źródłem rozwoju wielu bakterii, mikrobów i zarazków, Które szybko przenoszą się na ptaki.

leczenie choroby :

Leczenie gruźlicy u ptaków zaczyna się od regularnego czyszczenia klatki i naczyń od czasu do czasu, podając ptakowi antybiotyki od czasu do czasu.

Po tym musisz polegać na niektórych rodzajach żywności, które zawierają składniki odżywcze i witaminy przydatne, takie jak miód i różne rodzaje świeżych warzyw.

Ale dodatkowo powinieneś skonsultować się z weterynarzem w sprawie niektórych antybiotyków, które pomagają w pełni odzyskać ptaka szybko.

Czwarta choroba: zimno i choroba przeziębieniowa

Przeziębienia u ptaków często występują w zimie, kiedy pogoda jest bardzo zimna z nagłymi zmianami klimatycznymi.

Objawy zimna u ptaków są trudne w procesie oddychania i zauważyć obecność śluzowej wydzieliny w nosie, A jeśli nie traktować zimno szybko może rozwinąć się później do ciężkiego zapalenia płuc.

leczenie choroby :

Zapewnić korzystny klimat, tak, że jest izolowany w ciepłym miejscu z dala od ciężkich prądów powietrza.

Dodaj niektżre leki w zależności od sytuacji i nasilenia zgodnie z instrukcjami lekarza weterynarii.

Piąta choroba: Tyfus u ptaków:

Jest to ostra choroba, na którą wiele ptaków jest narażonych na infekcję

Główne objawy duru brzusznego to anoreksja i ciężka senność.

Zauważając obecność niektórych śmierdzących wydzielin, a objawy częstego picia wody dla ptaka i pokazuje go wyraźnie, A leczenie polega na podaniu ptakowi niektórych antybiotyków, a konkretnie „tramycyny”.

Inne choroby:

Jest inne choroby, które mogą Zainfekować ptaków i to jest niektóre z tych chorób.

Pierwsza choroba: Choroba Newcastle:

Choroba ta jest uważana za jedną z najpoważniejszych chorób wirusowych, na które narażone są ptaki, I nie znaleziono jeszcze odpowiedniego leczenia.

Druga choroba: choroba wszy:

Która występuje w lecie, która charakteryzuje się silnym upałem i bardziej skoncentrowana jest w okolicach szyi i skrzydła. I najważniejsze objawy silnego swędzenia, a leczenie dotyczy stałej higieny ptaków.

Trzecia choroba :świerzb.

Jego uważa się za chorobę grzybiczą, że ptaki są zakażone .W tym przypadku musi izolować ptaka w jego własnym miejscu, a stosowanie maści medycznych przepisanych przez lekarza prowadzącego.

Czwarta choroba: Choroba gorączkowa papug:

najważniejsze objawy anoreksja i skrócenie podczas procesu oddychania, z ciężką biegunką.

Zobacz także

Powiązane artykuły
Ptaki

Jak znaleźć swoje zwierzę duchowe

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie przepiórki (+ zwierzę duchowe i totem)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie wydry (+ zwierzę duchowe, totem i znaki)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.