Psy

Owczarek niemiecki Pudel Mix – Pełna aktualizacja 2022

Zobacz także

German Shepherd Poodle Mix, znany również jako Shepadoodle, jest jednym z najmądrzejszych psów na świecie, a żeby wiedzieć więcej o tej mieszanej rasie jest to krzyż między dwoma czystymi rasami: Owczarka Niemieckiego i Pudla. Geny rodziców określają cechy mieszanki owczarka niemieckiego i pudla. Jednak osobowość i temperament nie będzie dokładnym połączeniem obu rodziców czystej rasy. Czasami może to być mieszanka obu rodziców, lub jeden gen rodzica może być dominujący.

co z psem

pudlem

Pudel, rasa psa, która pochodzi z Niemiec, ale powszechnie kojarzona z Francją, gdzie jest ogromnie popularna. Pudel został opracowany jako retriever wodny, a charakterystyczne strzyżenie jego ciężkiej sierści zostało zapoczątkowane w celu zwiększenia efektywności zwierzęcia w wodzie. Rasa ta była wykorzystywana do tak różnorodnych przedsięwzięć jak występy w cyrkach czy polowania na trufle (wąchanie i wykopywanie jadalnych grzybów).

Czym jest mieszanka pudla z owczarkiem niemieckim?

Mieszanka owczarka niemieckiego z pudlem ma wiele różnych nazw, takich jak Shepapoo, Sheppoo Shepherd Poodle czy Shepdoodle. Owczarek niemiecki i pudel mix to designerska krzyżówka ras psów, która jest owczarkiem niemieckim zmieszanym z pudlem. Zostały one pierwotnie wyhodowane jako sposób na pomoc osobom niepełnosprawnym, które cierpią na alergie na zwierzęta domowe. Shepadoodle staje się coraz bardziej popularny od 2007 roku.

Osobowości Pudla i Owczarka Niemieckiego są zupełnie inne i można je uznać za biegunowo różne. Pudel jest hipoalergiczny, niełysiejący i jest jednym z najmądrzejszych psów na świecie. Ponadto, Pudel jest uważany za zwinny i niesamowity w wodzie. Z drugiej strony, owczarek niemiecki był pierwotnie psem gospodarskim, który stał się popularny po I wojnie światowej w Niemczech.

Później owczarki niemieckie stały się psami policyjnymi, zwierzętami wsparcia emocjonalnego i psami do obserwacji, ponieważ były łatwe w szkoleniu, lojalne i cierpliwe. Połączenie tych dwóch ras psów razem wydobywa jedne z najlepszych cech psów hybrydowych na rynku: hipoalergiczne, niepsujące się, inteligentne, kochające i lojalne.

pudel owczarek niemiecki mix

You May Also Like: Owczarek niemiecki Chihuahua Mix

Pochodzenie Owczarek niemiecki Poodle mix lub Shepadoodles pochodzi z USA, ponieważ armia amerykańska opracowała tę rasę w latach 60. jako wojskowy pies policyjny. Ponieważ pochodzą od dwóch psów rasy pracującej, mają energiczne usposobienie i potrzebują regularnych i rygorystycznych ćwiczeń. Pudle zostały pierwotnie wyhodowane w Niemczech jako psy wodne do polowania na ptactwo wodne, podczas gdy owczarki były przeznaczone do stada owiec. Jest to rzeczywiście rzadkie, aby poznać dokładne pochodzenie hybrydowego psa pasterskiego, więc nawet jeśli te szczegóły nie są dokładnie szczegółowe, to nadal więcej niż wiemy o większości psów projektantów.

Shepadoodle Breed Appearance

Jako hybrydowa rasa psów, german shepherd poodle mix będzie się znacznie różnić w wyglądzie od psa do psa, nawet w ramach tego samego miotu. Ich futro może być zakres od krótkich do długich, kręcone do prostych, a kombinacja wielu różnych kolorach. Są one doskonałą rasą psów dla tych, którzy mają alergie lub nie chcą mieć do czynienia z dużą ilością zrzucającego się futra, ponieważ pudel jest używany głównie w hybrydach ze względu na ich hipoalergiczne (nisko zrzucające się) futro. Niezależnie od tego, jaki typ futra ma ta atrakcyjna hybryda, zawsze będzie zrzucać mniej niż zwykły Ger.

man Shepherd. Są rasą psów o dużych rozmiarach, z klapniętymi uszami i inteligentnymi brązowymi oczami. Ich ogon jest zazwyczaj długi i lekko opierzony od dłuższych wersji owczarków.

Temperament Pudel Niemiecki Mieszanka Shepherd

Z dobrze wychowanym usposobieniem, silną lojalnością i kochającą naturą pudel i owczarek niemiecki to zdecydowanie pies rodzinny w sercu. Uwielbiają bawić się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi, dogadując się praktycznie z każdym. Shepadoodle nie szczeka jednak bez przerwy, kiedy chce być usłyszany i podekscytowany. Ale nie daj się zwieść ich spokojnej naturze, ponieważ ta rasa psów czyni z nich doskonałego psa stróżującego.

Pudel mieszaniec owczarka niemieckiego jest inteligencja i lojalność wobec rodziny powodują, że są one ochronne bez agresji i bardziej niż chętny do ostrzegania cię do niczego podejrzanego. Ten aktywny szczeniak ma figlarną i energiczną naturę, ale nie musi być prowadzony głupio każdego dnia, aby uzyskać ich energię. Ta rasa psów będzie doskonale zadowolona z pozostania w domu i spędzania czasu ze swoimi rodzicami, z okazjonalną zabawą dla ćwiczeń. Z tego powodu, ten pies dobrze dostosowuje się do każdego rodzaju sytuacji życiowej.

german shepherd poodle mix

Poodle German Shepherd Mix Size

The Poodle and German Shepherd mix can either be small, medium, large or giant. Standardowy Sheadoodle będzie stał na wysokości 22-28 cali (55,8-71,1 cm) i ważył 50-90 funtów (22,6-40 kg).

Aby być standardowym dużym psem, german shepherd poodle mix średniej do dużej wielkości Pudel musi kojarzyć się z przeciętnym owczarkiem niemieckim. Rozmiary będą wahać się od średnich do dużych, a czasami gigantycznych dla standardów.
Na przykład, pudel wielkości Beagle lub Owczarka australijskiego da mniejszego Shep-A-Poo.

Natomiast pudel, który jest tak duży jak Golden Retriever, Pitbull lub Rottweiler może sprawić, że mieszanka owczarków niemieckich będzie należała do kategorii dużych lub olbrzymich.

Samice będą lżejsze o średnio 10 funtów w przypadku mieszanki Owczarka Niemieckiego i Pudla Standardowego. Pies rasy Shepadoodle osiągnie dojrzałość w wieku od 12 do 24 miesięcy i przestanie rosnąć.

Standardowe Doodle niemieckie potrzebują szerokich, otwartych przestrzeni i placów do zabawy i są zbyt duże do mieszkania.

Jeśli masz mieszkanie, spróbuj poszukać mieszanki mini pudla z owczarkiem niemieckim, ponieważ wymagają one mniej miejsca i ćwiczeń.

Odrost tego psa hybrydowego, Mini/Miniature Sheppo Shepherd Poodle nie jest wcale mini. Ta średniej wielkości rasa mieszana będzie średnio 35-45 funtów (15,8-20 kg) i nie przekroczy 22 cali (55 cm).

Owczarek niemiecki Pudel mix pies może być jeszcze mniejszy! Hodowcy będą kojarzyć pudla zabawkę ze średniej wielkości owczarkiem niemieckim, aby stworzyć małego Shepadoodle.

Często nie ważą one więcej niż 30 funtów (13 kg) lub są wyższe niż 17 cali (43,1 cm).

Podobnie jak w przypadku Shepadoodle miniaturowego, nazwa jest myląca, ponieważ nie są one tak małe jak rasy zabawkowe. Mimo to, ich mały rozmiar jest idealny dla maleńkich mieszkań, domów i kondonów.

German Shepherd Poodle Mix Cena

Rasy

designerskie mogą być drogie, zwłaszcza jeśli jest to rasa mieszana między owczarkiem niemieckim a pudlem. Ale ze względu na ich doskonałe cechy i wigor

, to jest warte kwoty, którą będziesz płacić za jeden. Ten szczeniak może kosztować od 1 000 do 3 000 dolarów w zależności od hodowcy.

Koszt mini pudla owczarka niemieckiego mix może również różnić się w zależności od cech, które chciałeś mieć. Jeśli chcesz konkretny płaszcz lub kolor oczu, cena może pójść wyżej. Pies z doskonałym rodowodem może kosztować więcej. Może również wpłynąć na cenę, jeśli kupisz go od renomowanego hodowcy.

You May Also Like: Corgi Pitbull Mix

Szkolenie pudla i mieszanki owczarka niemieckiego

Ta hybryda została zaprojektowana do służby i w rezultacie, Owczarek niemiecki Poodle mix reaguje niezwykle dobrze na szkolenie i mają tendencję do posiadania niesamowitych naturalnych instynktów. Ponieważ jego rodowód obejmuje dwie bardzo jasne rasy, Shepadoodle szybko się uczy i jest łatwy w szkoleniu. Są to bardzo aktywne psy i dobrze reagują na oddanego i dominującego przywódcę stada, dlatego zaleca się, aby szkolenie, socjalizacja i dyscyplina zostały wprowadzone w młodym wieku (zawsze ważne jest, aby wykorzystać te wczesne i wrażliwe dni). Zaleca się również, aby właściciele, którzy nie są zaznajomieni ze szkoleniem większego psa, zdali się na ekspertów i sprowadzili doświadczonego trenera, aby wprowadzić pojęcie dominacji i zniechęcić do destrukcyjnych zachowań na wczesnym etapie.

Ten owczarek niemiecki mix z psem pudlem radzi sobie wyjątkowo dobrze w szkoleniach z zakresu posłuszeństwa i agility. To powiedziawszy, nadal ważne jest, aby zawsze skupiać się na pozytywnym wzmocnieniu i szkoleniu opartym na nagrodach, aby uzyskać najlepsze wyniki. Wszystko inne jest bliżej do nadużycia niż szkolenia i nigdy nie przyniesie wyników, które szukasz.

Najlepsza karma dla psa Pudel Niemiecki Shepherd Mix

Dieta, którą właściciel karmi mini pudla, owczarka niemieckiego lub dorosłego psa może mieć duży wpływ na jego ogólne zdrowie. Sprawdź kilka faktów dotyczących diety szczeniąt i dorosłych psów.

Owczarek niemiecki pudel mix Karma dla szczeniąt: Wysokiej jakości białko wspiera rosnące mięśnie, ścięgna i chrząstki szczeniąt rasy Shepadoodle. Tłuszcz w ich diecie daje im energię, która wspiera aktywność tego szalonego psiaka. Witamina E jest przeciwutleniaczem, który przyczynia się do zdrowego układu odpornościowego szczeniąt. Glukozamina i chondroityna to składniki odżywcze, które wspomagają zdrowie stawów i kości tych szczeniąt. Wspieranie zdrowia stawów i kości może pomóc tej hybrydowej rasie uniknąć Patellar luxation.

Dorosły pies: Wysokiej jakości białko w postaci kurczaka lub ryby pomaga utrzymać zdrowe kości i mięśnie dorosłego psa. Ograniczona ilość węglowodanów w diecie dorosłego psa daje im energię bez dodawania dodatkowej wagi. Kwasy tłuszczowe Omega przyczyniają się do zdrowej skóry i sierści tego psiaka. Witamina A wspomaga mięśnie i nerwy tego psa. Wapń jest ważny, aby utrzymać ich kości zdrowe i silne. Jest to ważne dla psa podatnego na zwichnięcie rzepki.

Właściciel może podjąć proste kroki, aby zapobiec wzdęciom u swojego Shepadoodle. Jedną z nich jest karmienie psa małymi porcjami jedzenia, aby nie pochłaniał zbyt wiele pokarmu w zbyt krótkim czasie. Również karmienie mieszanki owczarka niemieckiego z pudlem mieszanką mokrej i suchej żywności może spowolnić ten proces.

Odpowiednia dieta jest niezbędna do utrzymania kości i stawów Shepadoodli. Polecamy więc Hill’s Science Diet Sucha karma dla psów, Adult, Large Breed, Healthy Mobility for Joint Health.

Stworzona specjalnie dla dużych psów, ta receptura zawiera glukozaminę i chondroitynę, które budują chrząstki i utrzymują je w dobrej kondycji.

ep Shepadoodles’s joints mobile. Istnieje specjalna mieszanka minerałów dla zdrowych kości, witamin, w tym witaminy A dla skóry, sierści i układu nerwowego oraz L-karnityny dla mięśni, mózgu i funkcji serca.

Możesz znaleźć Hill’s Science Diet Dry Large Breed Dog Food for Mobility and Joint Health na Amazon.

german shepherd mix with poodle

Poodle German Shepherd Mix Common Health Issues

The poodle german shepherd mix has some common health issues to consider

.

Jednym z tych problemów jest wzdęcie. Ten stan występuje, gdy żołądek psa wypełnia się płynem, powietrzem i jedzeniem. Żołądek psa wywiera nacisk na inne narządy zmniejszając dopływ krwi do nich. Rozszerzony brzuch, rechotanie i duszności są objawami tego stanu. Pęcherzowe zapalenie płuc jest poważnym schorzeniem i musi być natychmiast zbadane przez lekarza weterynarii.

Mielopatia zwyrodnieniowa jest kolejnym częstym schorzeniem u psów rasy Shepadoodle. Jest to choroba atakująca rdzeń kręgowy, powodująca osłabienie, a czasem paraliż tylnych części ciała psa. Zapewnienie zdrowej wagi psa Shepadoodle może pomóc w zapobieganiu tej chorobie. Fizykoterapia jest czasami stosowana w leczeniu mielopatii zwyrodnieniowej. W prostych słowach, luksacja rzepki to zwichnięcie rzepki. Limping jest objawem tego stanu. Czasami konieczna jest operacja, gdy Shepadoodle ma ciężki przypadek luksacji rzepki.

Cena szczeniaka Shepadoodle

W

Stanach Zjednoczonych jest bardzo niewielu hodowców Shepadoodle. Z tego powodu, można oczekiwać, aby zapłacić sporo pieniędzy za szczeniaka Shepadoodle. Zakres dla szczeniaka jest wszędzie od $ 1,000 do $ 3,000. Musisz także upewnić się, że pracujesz z renomowanym hodowcą.

Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć szczeniaka od hodowcy, może być w stanie znaleźć Shepadoodle w schronisku dla zwierząt w pobliżu.

Inną aleją, aby znaleźć jeden z tych psów jest poprzez ratowanie specyficzne dla rasy. Możesz sprawdzić zarówno Owczarek niemiecki i Pudel organizacje ratownicze, aby zobaczyć, czy mogą mieć jeden z tych rzadkich hybryd dostępne.

10 Things You Didn’t Know About the German Shepherd Poodle Mix

The german shepherd and poodle mix is a breed created by crossing Standard Poodles with German Shepherd Dogs. Jest to ciekawa rasa, która posiada atrybuty obu ras, z których została stworzona. Chociaż być może słyszałeś o Shepadoodles lub nawet widziałeś je, prawdopodobnie jest wiele rzeczy, których nie wiesz o tej rasie. Oto dziesięć faktów o Shepadoodles.

pudel owczarek niemiecki mix

1-They Were Developed by the United States Army

Ta rasa została po raz pierwszy opracowana przez armię Stanów Zjednoczonych w latach 60-tych. Chcieli stworzyć rasę do wykorzystania jako psy służbowe, które były wysoce inteligentne i nie zrzucały dużo. Zarówno owczarek niemiecki, jak i pudel standardowy znajdują się w pierwszej dziesiątce najbardziej inteligentnych ras psów. Ich inteligencja oznacza, że są łatwe w szkoleniu i mogą szybko nauczyć się nowych przykazań i działań. Dlatego są idealne do ról jako psy pracujące. a ta mieszana rasa jest jednym z najszybszych psów na świecie.

2-The Are a Designer Dog

The german shepherd and poodle mix is considered a designer dog because it is created from two breeds to gain the best attributes of both. Z tego powodu są one uznawane przez Designer Breed Registry, Designer Dogs Kennel Club oraz International Designer Canine Registry.

3- Ich

Znaczne różnice w wadze

Waga mieszanki owczarka niemieckiego i pudla różni się znacząco w zależności od tego, które z rodziców jest dominujące. Jeśli owczarek niemiecki jest dominujący, pies będzie miał mocniejszą ramę, podczas gdy Shepadoodle urodzony z dominującego pudla będzie miał smukłą ramę. Dlatego też waga Shepadoodla sprowadza się do jego genetyki. Większość Shepadoodli waży od 50 do 90 funtów. Istnieją jednak Shepadoodle, które osiągają wagę 125 funtów.

You May Also Like: Król Długowłosy Owczarek Niemiecki

4 – Nie są dobrymi psami do mieszkania

Ze względu na swój rozmiar, wygląda jak największe owczarki niemieckie Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, mieszanka owczarka niemieckiego z pudlem nie jest idealną rasą dla Ciebie. Są to żywe psy, które potrzebują dużo miejsca do zabawy i najlepiej nadają się do domów z dużym ogrodem, gdzie mogą spalić swoją energię i uzyskać ćwiczenia, których potrzebują. Potrzebują także codziennego zabierania na długie spacery, dlatego ważne jest, abyś miał czas w swoim harmonogramie i wystarczająco dużo energii, aby odpowiednio zadbać o te psy.

5 – Ta rasa nie jest uznawana przez American Kennel Club

Mieszanka pudla z owczarkiem niemieckim jest uważana za psa hybrydowego, a to oznacza, że rasa ta nie jest uznawana przez American Kennel Club. Jednak są one uznawane przez wiele innych rejestrów, w tym American Canines Hybrid Club (ACHC).

6-The Shed bardzo mało

Jedną z największych zalet tej rasy jest to, że zrzucają bardzo mało. Oznacza to, że są one dobrą opcją dla dumnych ludzi, którzy nie chcą dużo włosów psa. Są one również jedną z lepszych ras dla tych, którzy cierpią na łagodne alergie na sierść psa. Pokolenie F1 Shepadoodles ma falisty płaszcz i lekką szopę. Pokolenie F1B ma bardziej kręconą sierść i jest prawie nie do zrzucenia.

7 – Występują w różnych kolorach

Mieszanki pudla i owczarka niemieckiego są dostępne w różnych kolorach. Podczas gdy niektóre z nich są w jednolitych kolorach jak pudel, inne mają wzór owczarka niemieckiego. Kolory stałe to czarny, szary i złoty. Jeśli pudel i owczarek niemiecki mix ma wzór owczarka niemieckiego, to będzie miał również mieszane ubarwienie tej rasy, z łatami brązu, kremu i czerni. Kolor i wzór sierści Shepadoodle’a zależy od tego, które geny rodziców są dominujące.

You May Also Like: Długowłosy owczarek niemiecki

8 – Są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi

Chociaż rasa ta została pierwotnie opracowana do pracy jako psy służbowe w armii Stanów Zjednoczonych, są one również doskonałymi zwierzętami rodzinnymi i są dobre z dziećmi. Są to żywe rasy z kochającym temperamentem i są bardzo lojalni wobec swoich właścicieli. Są towarzyskim psem, który lubi spędzać czas z rodziną.

9 – Są podatne na niektóre warunki zdrowotne

Jak większość ras psów, ta rasa jest podatna na pewne warunki zdrowotne. Niektóre z nich obejmują dysplazję stawów biodrowych i zaburzenie krwi, które zapobiega krzepnięciu, zwane zaburzeniem Von Willebranda. Średnia długość życia zdrowego Shepadoodle wynosi od 12 do 14 lat.

10 – Potrzebują regularnej pielęgnacji

Pudle i owczarki niemieckie potrzebują regularnej pielęgnacji, zwłaszcza te o dłuższej, bardziej puszystej sierści. Jeśli owczarek niemiecki i pudel nie są regularnie pielęgnowane, ich sierść staje się matowa. Istnieje również większe prawdopodobieństwo, że będą one nosić pchły i cierpieć narom ukąszenia pcheł, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane.

Wnioski końcowe

Mieszanka owczarka niemieckiego i pudla jest pięknie zrównoważonym psem, który pasuje do wielu rodzin. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę przestrzeni, czasu na ćwiczenia fizyczne i cierpliwości, aby zaakceptować wszystkie psie pocałunki na świecie.
Pamiętaj tylko, że jest to stosunkowo nowy piesek. Będziesz musiał być przygotowany na zaakceptowanie i pokochanie każdej cechy, wyglądu i temperamentu któregoś z rodziców. Ale niezależnie od tego, jaką kombinację odziedziczy, możesz być pewien, że będziesz miał psiego towarzysza, w którym wszyscy się zakochają.

Zobacz także

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.