Rośliny domowe

Cineraria Flower Houseplant Zdjęcia i pielęgnacja

Zobacz także

Nazwa botaniczna: Senecio x hybridusPomyśl

o kwiatach cinerarii jako o żywym bukiecie. Te piękne kwiaty można znaleźć w kwiaciarniach od połowy zimy do wczesnej wiosny.

Wybierając nową roślinę cineraria, szukaj takiej, która ma dużo nieotwartych pąków

kwiatowych

.

Tak, wiem, że nie są tak atrakcyjne jak w pełni otwarte kwiaty, ale będziesz cieszyć się swoją roślinę cineraria dłużej, oglądając wszystkie jego kwiaty kwitną.

Wybierz kolor, który lubisz. Te przypominające stokrotki kwiaty są dostępne w wielu żywych kolorach, takich jak różowy, niebieski, fioletowy, niebieski, fioletowy lub czerwony – często z wewnętrznym białym pierścieniem wokół centralnego oka

.

Jak długo utrzymają się kwiaty? Trzymaj roślinę w chłodnym miejscu i dobrze podlewaną, a będziesz cieszyć się jej obfitością kwiatów przez około miesiąc lub dwa.

Chociaż krótkotrwałe, cinerarie z pewnością rozjaśnią Twój dom w zimie. Co może być lepszym wyborem, gdy kwietnik jest pokryty śniegiem? Umieść roślinę w pobliżu chłodnego okna wychodzącego na wschód lub północ. Jeszcze lepiej jest wystawić trzy doniczki razem w doniczce typu windowbox.

Pielęgnacja Cineraria Flower Indoors

Zastanawiasz się czy przesadzać? Nie musisz, ponieważ cineraria jest tymczasową rośliną domową. Jeśli chcesz zakryć zwykłą doniczkę z przedszkola, wsuń ją do cachepot. Ten rodzaj ozdobnej doniczki nie ma otworów drenażowych, więc warto włożyć na dno kamyczki, aby utrzymać wewnętrzną doniczkę nad wodą drenażową.

Zwiędnięterośliny są często spowodowane suchą ziemią. Kwitnące rośliny są spragnione, a ten jest jeden będzie zawalić, jeśli wyschnie. Sprawdź glebę często i dążyć do utrzymania go lekko wilgotne przez cały czas. Podlewaj dokładnie, aby zwilżyć wszystkie korzenie, pozwalając wodzie wypływać z otworów drenażowych. Nie należy jednak przesadzać z podlewaniem. Mokra gleba prowadzi do gnicia korzeni, co powoduje także więdnięcie. Jeśli roślina dostanie gnicia korzeni, po prostu wyrzuć ją … nie odzys

ka.

Kwiaty, które

więdną

wkrótce po otwarciu są prawdopodobnie spowodowane przez gorące, suche powietrze. Najlepiej utrzymywać cinerarię w chłodnym miejscu – około 50°F/10°C. Twoje kwiaty będą trwać dłużej w chłodnych temperaturach. Jeśli chcesz, możesz przenieść roślinę na noc do zamkniętego ganku lub pokoju słonecznego. Nie martw się, jeśli temperatura spadnie w nocy do 40°F/4°C; cineraria

uwielbiają

chłodne, wilgotne powietrze.

Użyj nożyczek, aby usunąć kwiaty w miarę ich opadania.

Coś dokucza Twojej roślinie? To prawdopodobnie mszyce. Te małe owady mają tendencję do zawieszania się na łodygach i pąkach kwiatowych. To dobry pomysł, aby przejrzeć swoją roślinę za każdym razem, gdy podlewasz. Jeśli jest zaatakowana, pozbądź się jej. Nie chcesz, aby te paskudne stworzenia rozprzestrzeniły się na inne rośliny w pomieszczeniach.

Utrzymuj cinerarie w chłodzie, aby uzyskać długotrwałe kwitnienie. Zdjęcie ©Roman Ivaschenko

Cineraria Porady pielęgnacyjne roślin kwitnących

Pochodzenie:

Odmiany

hybrydowe stworzone z gatunków kanaryjskichWysokość

: 1-2 stopy (30-60 cm). Odmiany 'Nana’ i 'Jester’ są bardziej zwarte, osiągają około 25 cm wysokości.

Światło: Jasne pośrednie światło słoneczne; trochę chłodnego porannego słońca jest w porządku. Liście staną się blade, jeśli są w bezpośrednim świetle słonecznym, zwłaszcza w zbyt wysokich temperaturach.

Water: Przez cały czas utrzymywać lekko wilgotne podłoże w doniczce. Cineraria szybko więdnie, jeśli dopuści się do jej wyschnięcia. Nadmierne podlewanie spowoduje gnicie korzeni, co również spowoduje więdnięcie. Jeśli roślina załamie się, mimo że była regularnie podlewana, prawdopodobnie ma zgniłe korzenie i należy ją wyrzucić.

Wilgotność: Umiarkowana do wysokiej (co najmniej 40% wilgotności względnej). Ustaw doniczkę na tacy wilgotności lub użyj nawilżacza pokojowego z chłodną mgiełką, aby podnieść wilgotność wokół rośliny.

Temperatura: Trzymaj roślinę w chłodnym miejscu (50-65°F/10-18°C), aby przedłużyć kwitnienie. Kwiaty Cineraria będą tolerować w nocy niskie 40°F/4°C.

Gleba: Mieszanka doniczkowa na bazie torfu i mchuNawóz

:

NiepotrzebnePropagacja

: Wysiej nasiona cinerarii latem, aby uzyskać kwitnące rośliny następnej zimy. Nasiona i sadzonki trzymać w temperaturze pokojowej i wilgotnej, w pośrednim świetle. Kwitnienie trwa około 4 miesięcy.

  1. Strona główna
  2. ’ Rośliny domowe A-Z
Zobacz także

Powiązane artykuły
Rośliny domowe

Blog o roślinach domowych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Pielęgnacja roślin różowej lilii Calla: Uprawa Zantedeschia rehmannii w pomieszczeniach

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

12 pomysłów na rozpoczęcie wysiewu nasion przy użyciu materiałów z recyklingu

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.