Drzewa

Co nowego w sezonie sadzenia 2022 w Meksyku?

Zobacz także

Podczas gdy Europa i inne części świata zmagają się z bardzo suchym okresem połowy lata, na Półwyspie Jukatan w Meksyku trwa już pora deszczowa, a tym samym sezon sadzenia 2022. Od początku czerwca do około połowy grudnia nasz zespół odnowy składający się z około 120 osób ciężko pracuje, aby osiągnąć nasz cel na tegoroczny sezon sadzenia: 3 miliony nowych drzew, które mogą zostać zasadzone dzięki wsparciu naszych darczyńców i partnerów.

Na naszej stronie internetowej można sprawdzić codzienną liczbę drzew, aby przekonać się, jak blisko jesteśmy naszego rocznego celu.

Ponieważ chcemy stale rozszerzać i ulepszać nasze prace renowacyjne, w sezonie sadzenia 2022 pojawi się kilka innowacji:

Nowa szkółka drzew
Dzięki pierwszej własnej szkółce eksperymentalnej na naszym kampusie w Constitución w Meksyku, jesteśmy teraz w stanie wyhodować 200 000 dodatkowych sadzonek drzew rocznie. Niektóre z nich to bardzo rzadkie gatunki i możemy nawet naukowo badać ich kiełkowanie i sposób wzrostu. Podobnie jak w przeszłości, pozostałe sadzonki otrzymamy od naszych dwóch wieloletnich szkółek partnerskich w Meksyku.

Nowa szkółka na naszym kampusie w Constitución, Meksyk

15 nowych gatunków drzew
Nasza praca na Półwyspie Jukatan nie polega tylko na sadzeniu drzew w celu walki z kryzysem klimatycznym, chcemy jak najlepiej odtworzyć zniszczone ekosystemy, przywracając w ten sposób rodzimą bioróżnorodność i chroniąc je w dłuższej

perspektywie.

Dlatego też zwiększyliśmy liczbę sadzonych rodzimych gatunków drzew z 21 do 36 różnych gatunków. Więcej informacji o gatunkach drzew można znaleźć również na naszej stronie internetowej.

Nasz własny zespół ds. zbioru nasion dba o to, aby osiągnąć jak największą różnorodność drzew macierzystych, a później sadzonek drzew

4 nowi koledzy
Również nasz zespół ds. renowacji stale się powiększa: W tym roku Oscar (Botanical Coordinator), Aleida (Senior Restoration Ecologist), Antony (GIS Technician) i Carlos (Restoration Coordinator) wzmacniają nasz zespół naukową wiedzą i doświadczeniem. Są oni odpowiedzialni m.in. za planowanie i nadzorowanie prac w miejscach restytucji, jak również monitorowanie ich za pomocą naszej aplikacji TreeMapper i koordynowanie działań mających na celu zaangażowanie lokalnej społeczności. Tutaj można znaleźć przegląd naszego zespołu w Meksyku, jak również członków zarządu.

Nasi nowi koledzy Carlos, Aleida, Antony i Carlos (od lewej do prawej)

Nowe badanie naukowe
Jakie są podstawowe procesy generujące różnorodność drzew w lasach tropikalnych, które zostały dotknięte przez człowieka? Anna Gee, doktorantka z Imperial College London, zamierza odpowiedzieć na to pytanie poprzez przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań społeczności nasion, siewek i sadzonek w jednym z naszych miejsc odnowy. Przyjrzenie się tym wczesnym etapom cyklu życia drzew może pomóc w stworzeniu obrazu tego, jak w przyszłości mogą wyglądać naturalnie regenerujące się lasy w tym miejscu.

Poza tym badaniem, w naszym kampusie w Meksyku prowadzimy wiele innych projektów badawczych, na przykład dotyczących optymalizacji gęstości sadzenia, gatunków wiążących azot lub odbudowy mikrobiomu gleby leśnej. Szczegółowy przegląd wszystkich prowadzonych badań można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Wspólnie z różnymi partnerami badawczymi prowadzimy badania naukowe, z których wyników korzystają projekty

restytucyjne

na całym świecie.exico, my jako fundacja jesteśmy zależni od twojego wielkiego wsparcia! Pomóż nam swoją darowizną przywrócić i chronić te unikalne ekosystemy leśne, a tym samym kupić nam, ludziom, cenny czas na zaprzestanie spalania paliw kopalnych i długoterminową redukcję globalnej emisji CO2.

Można to zrobić w bardzo prosty sposób, po prostu przekazując darowiznę na naszej platformie Plant-for-the-Planet.

Dziękujemy!

Zobacz także

Przy okazji, jeśli zastanawiasz się jak wygląda typowy dzień sadzenia w Plant-for-the-Planet w Meksyku, sprawdź ten film z naszym kolegą Tonio!

Powiązane artykuły
Drzewa

Powrót do korzeni: Jak Felix, Alina i Elly inspirują kolejne pokolenie do sprawiedliwości klimatycznej podczas Solutionary Summit

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

Przyszłość w młodych rękach: Raport z obozu przyszłości w Wolfsburgu

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

Poznaj członków Global Board na lata 2024/25!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.