Koty

Czy koty mogą uratować nasze życie? Wspominając niektóre z najbardziej bohaterskich kotów

Zobacz także

Podczas gdy psy są często okrzyknięte bohaterami w wiadomościach, ich koci odpowiednik może być równie heroiczny. Od ratowania członków rodziny przed atakami psów do wywąchiwania niebezpiecznych wycieków gazu i ostrzegania swoich właścicieli o atakach serca lub intruzach, wydaje się, że nie ma ograniczeń co do tego, co może zrobić godny zaufania koci towarzysz.

Czytaj dalej, aby znaleźć niektóre z najbardziej podnoszących na duchu historii kocich bohaterów.

Top 7 Heroicznych kotów:

1. Tom krymski

Image credit: National Army Museum London, Wikimedia, na licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Tom krymski, czasami znany również jako Tom sewastopolski, zyskał sławę w latach 50. XIX wieku, kiedy to podobno pomógł zapobiec głodowaniu brytyjskich żołnierzy podczas wojny krymskiej. Wydaje się, że to właśnie miłość Toma do jedzenia i jego stale rosnąca rama ostrzegły żołnierzy, że jedzenie jest w pobliżu.

Wojska okupacyjne podczas wojny krymskiej miały trudności ze zdobyciem zapasów, zwłaszcza żywności. Oficerowie zauważyli, że Tom stale przybiera na wadze i domyślili się, że musiał znaleźć w pobliżu zapas myszy. Założyli, że myszy prawdopodobnie żywiły się rosyjskimi zapasami, więc oficerowie podążyli za Tomem na jego żerowiska, by znaleźć magazyn pełen jedzenia. Ten magazyn pomógł zapobiec śmierci głodowej brytyjskich i francuskich żołnierzy.

2. Homer

Homer nie miał najłatwiejszego życia. Został porzucony jako kociak i stracił oba oczy z powodu infekcji. Jego weterynarz był zdesperowany, aby znaleźć kochające gospodarstwo domowe, które przyjęłoby kociaka o specjalnych potrzebach do swojego domu i był szczęśliwy, gdy jeden z jego klientów, Gwen Cooper, wziął Homera pod swoje skrzydła.

Adoptowana mama Homera podziwiała jego radość życia i hart ducha w obliczu trudności. Ta więź między Cooperem a Homerem zainspirowała pamiętnik Cooper z 2010 roku, Homer’s Odyssey, o jej życiu z tym wyjątkowym chłopcem.

Homer zrobił jednak dla swojej właścicielki więcej niż wzbogacenie jej życia, ponieważ jego odwaga uratowała jej życie latem 2000 roku. Cooper szybko zasnął w łóżku, gdy Homer zaczął agresywnie warczeć. Kiedy Cooper włączyła lampę, aby zobaczyć o co chodzi, była zaskoczona widząc intruza, który unosił się nad nią. Homer, pomimo swojej niepełnosprawności, podjął się ratowania jej życia, rzucając się na włamywacza, który następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

3. Tara

Tara to kotka, która stała się nazwą domową w Stanach Zjednoczonych po tym, jak uratowała dziecko swojej ludzkiej rodziny przed psem sąsiada. Ten chwytający za serce moment został uwieczniony na filmie dzięki kamerze nadzorującej rodzinę.

Rodzina Triantafilo nie zaadoptowała Tary tak bardzo, jak ona sama się zaadoptowała. Stała się ich zwierzakiem w 2008 roku po tym, jak podążyła za rodzicami do domu, akt, za który rodzina jest zawsze wdzięczna.

W maju 2014 roku syn Triantafilo’s, Jeremy, bawił się na swoim podwórku na rowerze, gdy kamery monitoringu złapały psa z sąsiedztwa zbliżającego się do niego. Pies zakradł się do Jeremy’ego od tyłu i chwycił go za nogę z taką siłą, że ściągnął dziecko z roweru. Sekundy później, Tara przychodzi latać na widok kamery, pozornie z nikąd, i spooks psa daleko. Jeremy potrzebował dziesięciu szwów w nodze, ale wynik mógłby być znacznie gorszy, gdyby nie Tara.

4. Baby

Baby zawsze była nieco nieśmiała, ale w 2010 roku, gdy życie jej właściciela było zagrożone, skoczyła do akcji. Josh Ornberg i jego partnerka Letitia Kovalovsky spali spokojnie na kanapie w swoim domu na przedmieściach Chicago, kiedy obudził ich kot. Baby, która w normalnych okolicznościach nie była chętna do wpełzania na swoich właścicieli, wskoczyła na Ornberga, aby zwrócić jego uwagę.

Jak się okazało, w tylnej sypialni pary wybuchł pożar. Dom wypełniał się dymem, a Baby miała jedną rzecz na głowie – obudzić swoich właścicieli.

Ogień zniszczył większość dobytku pary, ale wszyscy wewnątrz przeżyli, w tym bliźnięta, które siedmiomiesięczna ciężarna Kovalovsky nosiła w tym czasie.

5. Schnautzie

Schnautzie, maleńki czarny kotek, zdobył nagrodę dla zwierzęcego bohatera po tym, jak uratował swoją rodzinę przed śmiertelnym wyciekiem gazu.
W październiku 2007 roku Trudy Guy obudziła się w środku nocy z Schnautzie na piersi. Kociak poklepywał łapką nos Guy, próbując zwrócić na siebie uwagę. Guy zasnęła z powrotem, ale w ciągu kilku minut Schnautzie znów zaczęła klepać ją po twarzy.

Kiedy Guy otworzyła oczy po tej drugiej pobudce, zauważyła, że kot wącha powietrze wokół pokoju. Myśląc, że to dziwne zachowanie, obudziła swojego męża, aby uzyskać jego ujęcie na temat działań kociaka.
To było w tym momencie, że Chłopaki usłyszeli syczący hałas. Szybko zdiagnozowali ten dźwięk jako pękniętą rurę gazową i uciekli z domu.

Strażacy później powiedzieli parze, że ich cały dom mógł wybuchnąć w płomieniach, jeśli piec kopnął, jak to zwykle miało miejsce w chłodną październikową noc.

6. Monty

Potencjalni właściciele zwierząt domowych z poważnymi warunkami zdrowotnymi często wybierają psy, ponieważ ich bystre nosy mogą wywęszyć nadchodzące napady, migreny i spadający lub rosnący poziom cukru we krwi. Jak się jednak okazuje, koty również potrafią wyczuć zmiany w stanie zdrowia swoich właścicieli.

Monty to kanadyjski kot, którego Patricia Peters adoptowała jako towarzysza dla swojego drugiego kota. Ale, jak los chciał, Monty wydawał się bardziej zainteresowany swoim właścicielem. Zawsze, gdy Peters była chora lub zdenerwowana, Monty wskakiwał jej na kolana i pocieszał ją.

Ta niesamowita intuicja okazała się niezbędna w 2012 roku, kiedy Peters została obudzona w nocy przez Monty’ego skubiącego jej palce. Próbowała go odgonić, ale kiedy usiadła, zauważyła, że nie czuje się dobrze. Nowo zdiagnozowana diabetyczka była słaba, zdezorientowana i miała zawroty głowy.

Monty podążył za Peters, gdy ta potykała się na korytarzu do kuchni, gdzie przechowywany był jej zestaw do badania krwi. Usiadł obok niej, podczas gdy ona badała swoją krew, a kiedy wyniki pokazały, że jej cukier we krwi wynosi 2,7, Peters zdała sobie sprawę z ogromu sytuacji.

Poziom cukru we krwi poniżej 2,8 jest uważany za wyjątkowo niski i niewiarygodnie niebezpieczny. Ludzie mogą stać się zdezorientowani i senni (jak to miało miejsce w przypadku Petersa), a nawet zapaść w śpiączkę lub umrzeć.

Image Credit: New Africa, Shutterstock

7. Billy

Billy jest być może najnowszym kotem-bohaterem na naszej liście. W sierpniu 2022 roku właściciel Billy’ego, Sam Felstead, doznał ataku serca we śnie.

Wyczuwając zmianę w swoim właścicielu, Billy zaczął skakać na klatce piersiowej Felsteada i głośno miauczeć. Kiedy się obudziła, była oblana potem i nie mogła się ruszyć. Kazała więc swojej matce zawieźć ją do szpitala. Kiedy dotarła do szpitala, gdzie lekarze powiedzieli jej, że to dobrze, że przyszedł, kiedy to zrobiła. Potrzebowała angioplastyki, zabiegu otwierającego zablokowane tętnice wieńcowe.

Billy prawdopodobnie odebrał subtelne zmiany fizjologiczne lub behawioralne u swojego właściciela, co zwróciło jego uwagę. Choć może nie uratował Felstead z altruistycznych pobudek, to jednak uratował ją, za co jest mu dozgonnie wdzięczna.

Końcowe myśli

Podczas gdy bardziej powszechne jest widzenie psów bohaterów w wiadomościach, nie można zaprzeczyć, że koty mogą być równie odważne i odważne. Więc teraz wiesz, że twoje koty nie tylko przyniosą ci całe życie radości i lekcji życia, ale mogą pewnego dnia uratować twoje życie, zbyt!

Featured Image Credit: Anton27, Shutterstock

Zobacz także

Kocia mama Ivy – zadziornej małej kotki, która jest jej jedynym i niepowtarzalnym dzieckiem. Na razie! W ciągu swojego życia poznała szczególną miłość, jaką można znaleźć w więzi z kotem. Posiadając wiele kotów, jest bardziej niż pewna, że ich miłość jest niezrównana, bezwarunkowa i niepodobna do żadnej innej. Z pasją do edukacji społeczeństwa o wszystkim, co można wiedzieć o kotach, ich zachowaniu i ich unikalnych osobowościach, Crystal jest oddana, aby upewnić się, że wszystkie koty i ich właściciele wiedzą, jak ważne jest świadome życie – i miłość!

Powiązane artykuły
Koty

Kot leżący przez kilka dni na ziemi, uratowany tuż przed Świętem Dziękczynienia, teraz topi się w rękach swoich ludzi

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kot czołga się pod płotem w poszukiwaniu pomocy, dokonuje niezwykłej przemiany i życzy sobie wymarzonego miejsca na święta

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kociak o imieniu "Macaroni" ma wiele palców u nóg i znajduje życzliwą osobę, która pomaga mu biegać jak inne kocięta.

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.