Zwierzęta domowe

Czy mój pies może jeść ogórki? Co z cukinią?

Zobacz także

Jeśli widziałeś te chętne oczy szczeniaka wpatrujące się w Ciebie podczas siekania warzyw na sałatkę, możesz być ciekawy, czy można dać psu ogórka. Jeśli zastanawiasz się, czy bezpiecznie jest je karmić, czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o psach i ogórkach, a także o bliskim kuzynie ogórka: cukinii.

Czy mój pies może jeść ogórki?

Ogórki mogą być bezpieczną i pożywną przekąską dla psów. Bogate w błonnik i przeciwutleniacze, ogórki są źródłem witaminy C i K, a także minerałów i elektrolitów, takich jak magnez i potas. Niska zawartość tłuszczu i sodu, pół filiżanki plasterków ogórka zawiera tylko około ośmiu kalorii, mówi American Kennel Club, co czyni je doskonałym przysmakiem dla psów, które muszą obserwować swoją wagę. Jako członek rodziny dyniowatych, ogórki składają się w 96 procentach z wody, a wiele psów uważa je za orzeźwiający letni przysmak.

Nie należy jednak zapominać o tym, że smakołyki, w tym ogórki, nie powinny stanowić więcej niż dziesięć procent dziennej dawki kalorii. I chociaż mogą nie być bogate w kalorie, chcesz mieć pewność, że Twój pies otrzymuje odpowiednią równowagę składników odżywczych. Nawet w przypadku żywności z pomocnymi witaminami i minerałami, jeśli powodują one niewłaściwą równowagę w dziennym spożyciu składników odżywczych przez psa, pies może nie odnieść korzyści.

Podczas gdy ogórki są pożywne i nietoksyczne dla psów, nie są całkowicie pozbawione ryzyka. Karmienie psa zbyt dużą ilością ogórka na raz może rozregulować jego układ pokarmowy i spowodować problemy żołądkowe. Istnieje również możliwość zadławienia się, zwłaszcza jeśli Twój pies szybko zjada pokarm, który ma tendencję do wdychania jedzenia. Nigdy nie jest dobrym pomysłem podawanie swojemu pupilowi całego ogórka. Zamiast tego pokrój go na małe kawałki, zanim podasz go swojemu psu. Zanim jednak podasz cokolwiek swojemu psu, ogórek czy nie, upewnij się, że lekarz weterynarii nie ma żadnych zastrzeżeń co do karmienia nim psa.

Czy mój pies może jeść cukinię?

Jako bliski kuzyn ogórka, cukinia może być tak samo bezpieczna, pożywna i jest jednym z najzdrowszych warzyw dla psów. Oprócz tej samej zawartości kalorii i składników odżywczych znajdujących się w ogórku, cukinia jest również źródłem witaminy A i B6. Jest bogatsza w minerały niż ogórek, ale z drugiej strony cukinia jest nieco mniej bogata w błonnik i zawiera około jednego grama cukru na filiżankę.

Cukinia niesie ze sobą takie samo minimalne ryzyko rozstroju żołądka i zadławienia jak ogórek, więc należy się z nią obchodzić w ten sam sposób, gdy podajemy ją psu. Jednakże, cukinia niesie ze sobą jedno dodatkowe ryzyko, które jest bardziej poważne. Dogs Naturally Magazine przestrzega przed karmieniem psów cukinią o gorzkim smaku. Jest to znak, że do owocu dostały się cucurbitaciny, znane również jako „gorzkie zasady”. Normalnie, cucurbitacins są ograniczone do łodyg i liści rośliny, ale w rzadkich przypadkach, przesączają się do owoców. Ze względu na potencjalną toksyczność, najlepiej jest przetestować smak cukinii przed podaniem jej swojemu psu. Chociaż jest to jeszcze mniej powszechne, aby cucurbitacins przesiąknąć do ogórków, nadal jest to możliwe z tym popularnym warzywem, jak również. Unikaj podawania go do nich, jeśli wykryjesz jakąkolwiek gorycz. I, podobnie jak w przypadku ogórków, pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem weterynarii przed podaniem cukinii swojemu psu.

Co jest najlepsze dla mojego psa?

Ogórki i cukinia są bardzo podobne pod względem zawartości kalorii i wartości odżywczych, chociażugh cukinia zawiera kilka więcej witamin i minerałów niż ogórki. Ale, jeśli karmisz swojego psa wysokiej jakości karmą dla psów każdego dnia, ich potrzeby żywieniowe powinny być dobrze zadbane, a oni naprawdę nie potrzebują żadnych dodatkowych owoców lub warzyw dodanych do ich diety ze względu na składniki odżywcze. Jeśli chodzi o to, który z tych członków rodziny dyniowatych jest najlepszy dla Twojego psa, to może po prostu sprowadzić się do tego, który z nich Twój pies lubi najbardziej.

Jak bezpiecznie podawać ogórki i cukinię swojemu psu?

Podczas gdy psy i ogórki mogą być zwycięską kombinacją, tego samego nie można powiedzieć o ogórkach, które mają wysoką zawartość sodu i często zawierają czosnek i cebulę, z których oba są toksyczne dla psów. To samo można powiedzieć o cukinii, która została przygotowana do spożycia przez ludzi. Obejmuje to chleb z cukinii, który jest wyższy w cukrze niż jest dobry dla psów. I nie myśl, że możesz to obejść, dając swojemu szczeniakowi chleb z cukinii bez cukru. Te smakołyki zawierają sztuczne słodziki, takie jak ksylitol, które mogą być bardzo toksyczne dla psów.

Zobacz także

Możesz podawać swojemu pupilowi cukinię lub ogórki, zarówno surowe, jak i gotowane, ale nie przyprawiaj ich. Jeśli podajesz je swojemu psu po raz pierwszy, zacznij od małego kęsa lub dwóch, a następnie obserwuj, jak dobrze Twój pies je toleruje. Jeśli pojawią się oznaki rozstroju żołądka, nie podawaj im więcej. I, jak w przypadku każdego smakołyku, pamiętaj o tym, aby uważać na ilość spożywanych kalorii.

Powiązane artykuły
Zwierzęta domowe

Dlaczego koty wystawiają język? │ Hill's Pet

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zwierzęta domowe

Schroniska dla zwierząt i możliwości adopcji kota

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zwierzęta domowe

Powody, dla których adoptowane koty wracają do schronisk

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.