Koty

Dzień docenienia czarnego kota – Świadomy kot

Zobacz także

17 sierpnia, 2022

17 sierpnia to Dzień Doceniania Czarnych Kotów. To „święto” zostało stworzone, aby pomóc obalić niektóre mity i śmieszne uprzedzenia, które otaczają te piękne koty. Jeśli dzielisz swoje życie z jednym lub kilkoma z tych czarnych piękności, każdy dzień jest Dniem Doceniania Czarnego Kota, ponieważ już wiesz, jak bardzo są one wyjątkowe.

Przesądy

o czar

nych

kotachPrzesądy

i błędne przekonania na temat czarnych kotów sięgają od śmiesznych do dziwacznych. Od wieków odgrywają one ważną rolę w przesądach, folklorze i mitologii. W średniowieczu uważano, że czarne koty są przyjaciółmi czarownic, a wielu wierzyło nawet, że czarne koty są reinkarnowanymi czarownicami lub posłańcami czarownic lub demonów. To skojarzenie czarnych kotów z czarownicami stało się tak zakorzenione w naszej kulturze, że stały się one synonimem Halloween.

Czarne koty

w różnych kulturachInteresująco

, folklor otaczający czarne koty różni się w zależności od kultury. W Wielkiej Brytanii i Japonii, posiadanie czarnego kota przekraczającego twoją ścieżkę jest uważane za szczęście; w Stanach Zjednoczonych i kilku krajach europejskich, posiadanie czarnego kota przechodzącego obok jest uważane za pecha. Wydaje się nawet, że ma znaczenie, z którego kierunku pochodzi czarny kot: w Niemczech niektórzy wierzą, że czarne koty przecinające drogę osoby z prawej strony do lewej to zły omen, ale z lewej strony do prawej przynosi szczęście.

Czarne koty pomagają nam znaleźć romansW

Japonii młode kobiety są zachęcane do posiadania czarnego kota, aby przyciągnąć romans. Przypuszczam, że przyciąganie faceta, który kocha czarne koty, to całkiem dobry początek związku!

Czarne koty

mogą „zmienić kolor „

Ze względu na specjalny pigment zwany melaniną w ich futrze, wiele czarnych kotów tymczasowo zmieni kolor na ciemnobrązowy, jeśli znajdą się na słońcu.

Czarne koty

mogą być bardziej odporne na chorobyBadania

sugerują, że dwa geny związane z melanizmem mogą powodować, że czarne koty są bardziej odporne na błędy.

Na szczęście, pomimo wszystkich mitów i przesądów te czarne pantery domowe mają duże, lojalne następujące ludzi, którzy doceniają te gładkie, wspaniałe hauspanthers wszystkie ich piękno.

Zobacz także

Ten post został po raz pierwszy opublikowany w 2017 roku i został zaktualizowany.

Powiązane artykuły
Koty

Kot leżący przez kilka dni na ziemi, uratowany tuż przed Świętem Dziękczynienia, teraz topi się w rękach swoich ludzi

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kot czołga się pod płotem w poszukiwaniu pomocy, dokonuje niezwykłej przemiany i życzy sobie wymarzonego miejsca na święta

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kociak o imieniu "Macaroni" ma wiele palców u nóg i znajduje życzliwą osobę, która pomaga mu biegać jak inne kocięta.

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.