Ptaki

Friarbird Symbolika i znaczenie (+Totem, Duch & Omens)

Zobacz także

Friarbirds, znane również jako „leatherheads”, są dużymi członkami rodziny znanej jako honeyeaters. Ptaki te są dość charakterystycznymi członkami tej rodziny, a wiele gatunków ma pozbawione piór „łyse” głowy, co daje im lekkie podobieństwo do małych sępów. Oczywiście Friarbirds nie są raptorami i w rzeczywistości należą do rodziny ptaków śpiewających. To właśnie wyjątkowy wygląd Friarbird daje temu fascynującemu zwierzęciu jego nazwę. Ze względu na swoją „łysinę” i ogólnie mało efektowne upierzenie, ptaki te są przez niektórych uważane za przypominające członków kleru. Niektóre papużki nierozłączki mają skąpe pióra na głowie, ale papużka nierozłączka jest szczególnie uderzająca dzięki swojej całkowicie łysej i czarnej jak łza głowie. (1)

Ptaki z rodziny krukowatych

są znane jako dość hałaśliwe i dość agresywne. W rzeczywistości są tak agresywne, że niektóre mniejsze gatunki wilg naśladują upierzenie ptaków z rodziny biegusowatych w celu ostrzeżenia innych ptaków i uniknięcia konfrontacji. Pomimo tej nieco awanturniczej reputacji, Friarbird jest kulturowo ważnym zwierzęciem w całym swoim zasięgu. Dla ludów Australii, Papui Nowej Gwinei, Nowej Kaledonii i Indonezji, Friarbird jest ważnym symbolem i postacią mitologiczną. W tym artykule przyjrzymy się niektórym fascynującym cechom Friarbird, jak również jego kulturowym rolom i symbolice. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o wielu twarzach Friarbird!

Symbolika i znaczenie

Friarbird

Jak wspomniano wcześniej, niektóre gatunki Friarbird są znane z bycia agresywnymi i hałaśliwymi. Z tego powodu ptak ten może reprezentować gadatliwość lub plotki. Mówi się, że w miejscach, w których występują ptaki krukowate, ich nawoływania są zarówno bardzo głośne, jak i bardzo liczne. Ponadto, ptaki te mogą być związane z agresją, wrogością, dzikością lub ochroną. Wiele „agresywnych” zachowań ptaków z rodziny Friarbirds ma miejsce w trakcie ochrony ich gniazd i młodych. (2)

Zakonnik to duchowny należący do zakonu żebraczego, takiego jak franciszkanie

.

Słowo „brat” pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego „brata”. Bracia są zwykle uważani za mnichów, którzy złożyli ślub ubóstwa. Poprzez swój wygląd i nazwę, która im nadała, Friarbirds są kojarzone z braćmi. Są więc związane z takimi ideami jak pobożność, oddanie i służba. (3)

Photo by leemillerscott on Pixabay Ptaki krukowate

są wszystkożerne, a niektóre gatunki są znane jako szkodniki rolne ze względu na ich zamiłowanie do owoców i jagód. Friarbirds mogą reprezentować kradzież lub zarazę.

W niektórych regionach kwiczenie ptaka jest związane z upływem czasu. W rzeczywistości, ludzie z wyspy Manus wierzą, że ptak kruszyna z Manus, lub „Chauka”, jak jest lokalnie znany, może być używany do określania czasu poprzez słuchanie jego wołania. Tak więc, Friarbirds może być związany z upływem czasu, z dojrzewaniem, z czasem lub rytmem, lub z cyklami. (4)

Symbolizm rdzennie amerykański Friarbird

Kultury rdzennie

amerykańskie

nigdy nie spotkały Friarbird, jednak pewne cechy Friarbird mogą być nadal związane z mitami i praktykami kulturowymi rdzennych Amerykanów. Na przykład, sęp turecki jest łysy, podobnie jak wiele gatunków ptaków drapieżnych. Ta uderzająca cecha odgrywa ważną rolę w kilku mitach otaczających sępa. Ich moralność może podobnie odnosić się do ptaka polarnego. Na przykład, jedna z legend Lenape wykorzystuje sępa tureckiego do zademonstrowania znaczenia nieosądzanianie należy oceniać książki po okładce. W tej historii słońce wisi zbyt nisko na niebie i parzy uprawy oraz wysusza wszystkie jeziora i rzeki. Jedno po drugim, każde z ziemskich zwierząt podejmuje próbę powrotu słońca na swoje właściwe miejsce. The possum nie udaje się i spala swój ogon włosy off w procesie. Lis zawodzi i pali jego usta i końcówkę ogona czarny w procesie. Wreszcie, wspaniały sęp turecki podejmuje swoją próbę. Chociaż jego pióra głowy są spalone off i jego ciało pióra są spalone czarne, sęp pcha się do jego granic i udaje. Jego działania ratują świat i przywracają porządek na ziemi i niebie. I tak, inne zwierzęta wiedzą, że choć może wyglądać brzydko, łysina Sępa Indyka jest oznaką honoru i dumy, która pokazuje jego bezinteresowność i odwagę. (5)

Friarbird Symbolika chrześcijaństwa

Friarbirds, jak już wcześniej omawialiśmy, są tak nazwane ze względu na ich podobieństwo do religijnych mendykantów. Bracia są zazwyczaj przedstawiani jako łysi, lub z ogolonymi czubkami głów i pozostałym pierścieniem włosów. Taka fryzura symbolizuje pobożność i oddanie zakonnika. Bracia różnią się od innych duchownych tym, że zazwyczaj należą do zakonów, które wyrzekają się dóbr ziemskich i podróżują nauczając i ucząc się od zwykłych ludzi. Zakonnik bierze sobie do serca biblijną lekcję, że bogactwo i chciwość tylko oddalają człowieka od Boga i nieba. (6)

„A

Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: Jakże trudno wejdą do Królestwa Bożego ci, którzy mają bogactwa! A uczniowie zdumiewali się nad jego słowami. Lecz Jezus znowu odpowiedział i rzekł do nich: Dzieci, jakże trudno jest tym, którzy ufają w bogactwa, wejść do królestwa Bożego! Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego. A oni zdumiewali się nad miarę, mówiąc między sobą: Któż więc może być zbawiony?”

Marek 10:23-26 (7)

Oczywiście podobieństwo Friarbird do roli zakonnika jest tylko fizyczne. Niemniej jednak, ptaki te mogą być nadal traktowane jako symbole hojności i pokory zakonów żebraczych.

Friarbird Celtycka symbolika

Ptaki w mitologii celtyckiej są w dużej mierze związane z przestrzeniami liminalnymi i siłami nadprzyrodzonymi. Podczas gdy Friarbirds nie występują w świecie celtyckim, można przynajmniej założyć, że te uderzające ptaki dzieliłyby związek z Innym Światem, który większość ptaków wydaje się mieć w tradycjach celtyckich.

Image by Beverly Buckley from Pixabay Ptak

w snach

Śniąc o ptaku polarnym możesz mieć poczucie obrony lub niezrozumienia. Braciszkowie są często charakteryzowani jako obleśni lub agresywni. Wydaje się to być w dużej mierze spowodowane ich hałaśliwymi głosami i tendencją do atakowania lub „swoop” postrzeganych zagrożeń, które odważyły się zbyt blisko ich gniazd. Podczas gdy to zachowanie może nie być pożądane dla przeciętnego przechodnia, to oczywiście jest korzystne dla bezbronnych młodych ptaków, które mają rodziców broniących gniazda tak zaciekle. Sen o ptaku polarnym może wskazywać, że czujesz się tak jakby inni źle rozumieli lub źle interpretowali Twoje działania lub intencje. Kiedy chronisz siebie i innych, może się to wydawać światu, jakbyś był wrogi lub agresywny. Spróbuj skupić więcej energii na własnych intencjach, a nie na tym, jak postrzegają Cię inni.

Friarbirds może nie wyglądać jak romantyczne ptaki, ale niektóre gatunki są znane z tego, że są monogamiczne i łączą się w pary na całe życie. Sen o Friarbirds może wskazywać na chęć znalezienia bratniej duszy. Zwłaszcza, gdy ktoś czuje się niezrozumiany lub jest w opozycji do większości innych ludzi, których spotyka, sen o ptakach kruka może reprezentować znaczenie posiadania kogoś innego, kto cię rozumie.

Spotkania i omeny napotkane

we śnie o ptakach

mogą wskazywać na czas głodu lub walki na horyzoncie. Dzieje się tak dlatego, że Ptaki Polarne są często złośliwe jako szkodniki rolnicze, szczególnie w odniesieniu do uprawy owoców.

Dodatkowo, spotkanie Ptaka-Mrówki może mieć związek z czasem. Głośne wołanie Friarbird jest związane, w niektórych częściach świata, z upływem czasu. Tak więc, napotkanie dzwoniącego ptaka polarnego może być przypomnieniem o ruchu czasu. Można to interpretować jako przypomnienie, aby „chwytać dzień”, bo czas nie zatrzymuje się dla nikogo. Z drugiej strony, można też pomyśleć o tym jako o przypomnieniu, że wszystkie rzeczy dzieją się w odpowiednim czasie i że nie ma sensu próbować narzucać swojej własnej linii czasu na naturalny przepływ czasu.

Friarbird w mitologii i folklorze

Friarbirdy występują w nieco ograniczonej części świata. Mimo to, wydaje się, że miały znaczący wpływ na mity i kultury tych regionów. W tym rozdziale omówimy kilka mitów, w których pojawia się ptak polarny.

Image by Penny from Pixabay

Mitologia Nowej Gwinei:

Do tej pory omawialiśmy już wiarę, że ptak kruszyna z wyspy Manus, lub „Chauka”, może określić czas za pomocą swojego głosu, kilka razy. Mit ten ma jednak poważne znaczenie kulturowe i warto wspomnieć, że Chauka jest zarówno ukochanym symbolem wyspy Manus, jak i dziedzictwa Nowej Gwinei w ogóle.

Mitologia indonezyjska:

Według indonezyjskiej mitologii, świat składał się kiedyś tylko z siedmiu mężczyzn i kobiet, którzy żyli wiecznie w wiecznej nocy. Pewnego dnia, Friarbird wpadł na pomysł, że dzień i noc powinny istnieć obok siebie i wyprzedzać się w ciągłym cyklu. Braciszek pomyślał również, że byłoby miło, gdyby ludzie rozmnażali się i stawali się liczni, a na koniec swojego życia umierali. Gołąb Cesarski nienawidził tego pomysłu i chciał zapobiec tej zmianie. Po wielu konkursach, aby określić, kto dostanie swoją drogę, Ptak Bracki jeden i świat stał się taki, jaki jest dzisiaj. W odwecie jednak rozgoryczony Gołąb Cesarski rzucił gorącą owsianką na głowę Ptaka-Mściciela, na zawsze wypalając jego pióra. (8)

Mitologia Aborygenów:

Według mitologii aborygeńskiej pierwszy człowiek nazywał się Gajara i dzielił ziemię ze swoją żoną i synami. Synowie Gajara byli niegodziwymi chłopcami i czerpali przyjemność z dręczenia Mrugającej Sowy, która była jednym z ulubionych ptaków stwórcy. Pewnego dnia chłopcy wyrzucili Mrugającą Sowę tak wysoko w niebo, że stwórca mógł zobaczyć jej męki. Rozgniewany na Gajara stwórca ostrzegł go i jego rodzinę, że świat wkrótce zaleje powódź, a oni zginą, jeśli nie zbudują łodzi. Kiedy nadeszły deszcze, Gajara zebrał ptaki świata, w tym kukułkę, ptaka krzyżówkę i wiele zięb. Zabrał je na pokład swojej łodzi i czekał, aż powódź się skończy. Kiedy powodzie się skończyły, jedynym stworzeniem na świecie pozostała Mrugająca Sowa, ale Gajara wypuścił ptaki, któreich przyniósł i dzięki nim niebo znów wypełniło się ptasim życiem. (9)

Friarbird Spirit

Animal

Jeżeli Twoim zwierzęciem duchowym jest Friarbird to prawdopodobnie jesteś typem otwartym

i towarzyskim.

Ludzie z duchowym zwierzęciem Friarbird nigdy nie boją się wypowiadać swoich myśli i stawać w obronie małych niesprawiedliwości, które widzą. Zwierzę duchowe Friarbird może być dość zuchwałe, jednak ludzie z tym zwierzęciem duchowym są zazwyczaj o wiele bardziej wrażliwi, niż na to pozwalają. Zwierzę duchowe Friarbird może bronić się przedwcześnie, ponieważ jest wrażliwe i boi się bezbronności.

Jeśli Twoim zwierzęciem totemowym jest Ptak Braciszek to prawdopodobnie masz uczciwego ducha i silne poczucie osobistej odpowiedzialności. Ludzie, których totemem jest Ptak-Bracia, mają tendencję do oddania się uczciwemu życiu. Mogą mieć trudności ze zrozumieniem, dlaczego intencje innych ludzi nie pokrywają się z ich działaniami. Dla totemu Friarbird, działanie i intencje są jednym i tym samym.

Image by sandid from Pixabay

Zwierzę mocy Friarbird

Moc Friarbird to wyczucie czasu. Wiele kultur kojarzy wokalizacje tego ptaka z upływem czasu. Zwierzę mocy Friarbird pozwala Ci przejść przez cykle życia z cierpliwością i żyć w chwili, gdy nadchodzi każda nowa zmiana. Zmiana może być przerażająca, ale kiedy moc Friarbird pozwala ci dostroić się do naturalnego czasu natury, zmiany zaczynają się czuć bardziej naturalnie i mniej szarpać.

Znaczenie tatuażu Fr

iarbird Tatuaż

Friarbird może reprezentować ochronę, agresję lub obronę. Ponadto tatuaże Friarbird mogą reprezentować kogoś, kto jest czymś więcej, niż spotyka się na pierwszy rzut oka.

Tatuaże Friarbird mogą być symbolami dziedzictwa lub narodowej lub regionalnej dumy z obszarów, w których występują te ptaki.

Tatuaż Friarbird może również reprezentować czas.

Wniosek

Friarbirds może nie być najbardziej konwencjonalnie atrakcyjnym ptakiem w okolicy, ale ich urok staje się bardziej oczywisty, im więcej dowiadujesz się o tych fascynujących pt

akach.

Zobacz także

Z unikalnymi cechami fizycznymi i charakterystycznym krzykiem, który jest częścią krajobrazu w ich rodzimych obszarach, nic dziwnego, że Friarbird ma takie znaczenie kulturowe dla kultur, które wyrosły obok niego.

Powiązane artykuły
Ptaki

Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy pomaga w ochronie gęsi

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Gatunki w centrum uwagi: Orzeł harpia

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Gatunki w centrum uwagi: Petrel olbrzymi

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.