Zdrowie zwięrząt

Jak dbać o psy w porze deszczowej | Porady dotyczące pielęgnacji zwierząt w porze monsunowej – Blog o zwierzętach domowych

Zobacz także

Monsuny obniżają temperatury i zanieczyszczenia. Oznacza to, że Twój uduchowiony pupil może cieszyć się większą ilością czasu na świeżym powietrzu. Jednak wśród całej tej przyjemności związanej z deszczami leży duże prawdopodobieństwo, że zwierzęta mogą zachorować na infekcje skóry i cierpią na niestrawność, wśród innych chorób. Utrzymanie zdrowia i higieny Twojego futrzaka w czasie deszczu będzie wymagało od Ciebie dodatkowego wysiłku. Oto 8 wskazówek, które sprawią, że Twój pupil będzie cieszył się każdą ulewą, nie chorując przy tym:

1) Utrzymuj sierść swojego pupila w suchości i używaj idealnej odzieży przeciwdeszczowej w razie potrzeby: Osuszaj sierść swojego psa za pomocą ręcznika przed i po jego codziennych spacerach i czasie zabawy na świeżym powietrzu. Podczas pory deszczowej następuje wzrost zawartości wilgoci w atmosferze. Aby zwalczyć jej złe skutki, upewnij się, że sierść Twojego psa nie jest wilgotna. W przeciwnym razie Twoje futrzane dziecko będzie cierpiało z powodu grzybiczych i bakteryjnych infekcji skóry. Proszki przeciwgrzybicze mogą pomóc w utrzymaniu łap i innych miejsc wolnych od tego ataku. Również na razie musisz przestawić się na bezwodny szampon dla psów. Ochronny płaszcz przeciwdeszczowy dla psów to świetny sposób, aby cieszyć się nagłym prysznicem podczas przebywania na zewnątrz.

2) Chroń łapy: Łapy Twojego psa wchodzą w kontakt z ziemią, a tym samym są narażone na brud i choroby powodujące wirusy, bakterie i inne mikroorganizmy. Możesz chronić łapy z butów / butów. W przypadku, gdy Twój pies odrzuca pomysł noszenia psich łap, po spacerze dokładnie wyczyść mu łapy ciepłą wodą i ręcznikiem.

3) Zaproponuj dietę bogatą w błonnik: Włókniste warzywa i owoce pomogą w prawidłowym trawieniu i regularnych wypróżnieniach w przypadku braku długich spacerów i aktywności na świeżym powietrzu ze względu na ciągłe deszcze. Ćwiczenia w pomieszczeniach mogą być zatrudnieni, aby zrekompensować brak czasu gry na zewnątrz. Bieganie w górę i w dół po schodach lub gra w aportowanie ze zwierzęciem to niektóre sposoby, w jakie można ćwiczyć psa w domu. Ilość żywności, którą pies spożywa w ciągu dnia musi być zgodna z jego poziomem aktywności, aby uniknąć problemów takich jak otyłość.

[Kup Fibre-Rich Dog Food at Amazing Prices: Click Here ]

4) Zagotuj wodę zanim dasz ją swojemu psu do picia: W ten sposób można łatwo zażegnać kłopoty z brzuszkiem swojego zwierzaka.

5) Trzymaj jego uszy czyszczone & sprawdź, czy nie ma infekcji: Mokry okres zwiększa wilgoć w uszach poocha. Ważne jest, aby utrzymać uszy suche i wytrzeć wosk, aby uniknąć infekcji ucha. Wysusz uszy po każdej sesji zabawy na świeżym powietrzu, a także kąpieli. Uszy, które są długie i zamknięte są na większe ryzyko zakażenia.

6) Stwórz bezpieczną przestrzeń do odpoczynku dla psa, aby poradzić sobie z lękiem spowodowanym przez głośny grzmot: Twojemu zwierzakowi należy przydzielić jego bardzo prywatne i bezpieczne miejsce do odpoczynku w domu. Może uciec do tej przestrzeni, aby czuć się bezpiecznie, gdy dźwięk grzmotu go przeraża. Szczeniak może czuć się bezpiecznie chowając się pod łóżkiem swojego człowieka. Jeśli tak jest w przypadku Twojego futrzaka, zostaw otwarte drzwi do sypialni, aby mógł się tam zakraść, gdy poczuje się przestraszony i niespokojny.

7) Zatrzymaj atak kleszczy i pcheł: Ciepłe i wilgotne warunki pogodowe prowadzą do wzrostu populacji tych szkodników. Te pesky pasożyty mogą przenosić wiele śmiertelnych chorób do psowatych. Ważne jest, aby miejsce snu psa było czyste i wolne od kleszczy, pcheł, komarów i innych insektów. Jego posłanie musi być suche i powinno być regularnie zmieniane. Stosowanie szamponów przeciw kleszczom i obroży to niektóre środki zapobiegawcze.

. Również kleszczowe spraye i proszki działają skutecznie, aby zabić i trzymać z dala te szkodniki.

[Kup produkty przeciw kleszczom dla psów w niesamowitych cenach: kliknij tutaj ]

8) Odrobaczanie i szczepienie zwierząt przed nadejściem deszczu, aby zapobiec pewnym chorobom: Z monsunami przychodzi ryzyko dolegliwości związanych z robakami i infekcjami dróg oddechowych. Zaufany weterynarz Twojego psa poda odpowiednie tabletki odrobaczające i szczepionkę/szczepionki zgodnie z harmonogramem immunizacji.

[Kup Markowe Produkty Odrobaczające dla Psów w Niesamowitych Cenach: Kliknij Tutaj ]

Odwróć się od bluesa otaczającego zachmurzone niebo i deszczowe dni! Przygotuj swojego pupila do stawienia czoła monsunom dzięki tym prostym wskazówkom. Po wszystkich tych środków ostrożności zapewnić nasze zwierzęta pozostają szczęśliwe, hale & hearty bez względu na to, co elementy przynieść dalej.

Zobacz także

Powiązane artykuły
Zdrowie zwięrząt

Najlepsze firmy ubezpieczeniowe dla zwierząt w USA: Wszystko, co musisz wiedzieć - Pet Blog

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

7 podstawowych wskazówek, jak dbać o zdrowie i kondycję kotów - Pet Blog

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

7 wskazówek, jak zapobiegać lękowi separacyjnemu u psów

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.