Koty

Kocięta pomagają sobie nawzajem stanąć na nogi po tym, jak zostały znalezione razem bez matki

Zobacz także

Para kociąt pomogła sobie nawzajem stanąć na nogi po tym, jak zostały znalezione razem bez matki.

Merlot i Rosé kociakiMurphy’s Law Animal Rescue

Rosé i Merlot, dwie siostry calico, zostały przywiezione do schroniska dla zwierząt w Północnej Karolinie, w potrzebie ratunku. Były to pozostałe dwa z ich miotu, które przeżyły bez opiekującej się nimi matki.

Kocięta rozpaczliwie potrzebowały całodobowego karmienia i dużo TLC. Pracownicy Shelter dotarli do społeczności ratowniczej i szukali dla nich pomocy od razu.

„Skontaktowano się z nami o nich natychmiast. Były zimne, a koordynator ratownictwa wiedział, że mamy inkubator. Spieszyliśmy się, aby je odebrać” Sarah Kelly, założycielka Murphy’s Law Animal Rescue, powiedziała Love Meow.

Murphy’s Law Animal Rescue

Kocięta były wątłe i ciche, a ich temperatura ciała była niska po przybyciu. Po wprowadzeniu ich do inkubatora, zaczęli się stabilizować. Kiedy Merlot się ożywił, Rosé nadal odpoczywała, ponieważ jej małe ciało potrzebowało dodatkowego czasu na wyleczenie.

W ciągu następnych kilku dni cielęta były ręcznie pielęgnowane co kilka godzin, a Rosé musiała być wspomagana przez karmienie rurką. Każdego dnia Rosé osiągała stały przyrost masy ciała, a jej apetyt powoli się zwiększał.

Rosé była mniejsza z dwóchMurphy’s Law Animal Rescue

Merlot nigdy nie była daleko od swojej siostry jako jej główne źródło pocieszenia. Była tuż obok niej, gdy Rosé była wystarczająco silna, aby zatrzasnąć i jeść samodzielnie. „W końcu przeciągnęła się i zaczęła prosperować”.

Jak tylko dwie siostry skręciły za rogiem, odkryły swoje głosy i od razu oddały je do użytku.

Murphy’s Law Animal Rescue

Zaczęli krzyczeć na szczycie płuc w porze posiłków, jakby służba żywności nigdy nie była wystarczająco szybka. „Od tego czasu nie byli spokojni, zwłaszcza Rosé. Jest gadatliwą damą”, podzieliła się Sarah z Love Meow.

Kociaki od początku obsypywały się wzajemnie przytulankami. Jeśli jedno z nich zaczęło miauczeć, drugie odbiło się echem i dołączyło do duetu.

Murphy’s Law Animal Rescue

Zwiedzali i wędrowali po swoim gnieździe razem, nadzorowali swoją przybraną mamę, gdy przygotowywała im butelki, i zwijali się obok siebie, gdy zasypiali.

Po opuszczeniu inkubatora szybko ujawniły się ich osobowości.

Murphy’s Law Animal Rescue

Były zachwycone, że mają przestronny kojec do przedzierania się i mnóstwo zabawek do przewracania się. Jako duet zapuszczali się na nowe terytoria i wzajemnie się dopingowali, gdy planowali kolejne wybryki.

Murphy’s Law Animal Rescue

Od tego czasu zaprzyjaźniły się z innymi przybranymi kociakami i znalazły swoje ulubione miejsca na kocim drzewie. Zawsze dzielą hamak, łóżko lub koc.

Mimo, że są najmniejszą parą w stadzie, zachowują się jakby były trzykrotnie większe, pełne wdzięku i kociego charakteru.

Murphy’s Law Animal Rescue

„Te dziewczyny są tak zabawne. Merlot jest małą miłością-bug. Ma obsesję na punkcie przytulania i uwagi. Rosé kocha teraz swoją butelkę i lubi siłować się z siostrą. To ona jest przebojowa.”

Rosé może być drobniejsza, ale to, czego brakuje jej w rozmiarze, nadrabia osobowością.

Murphy’s Law Animal Rescue

Po trudnym początku, dwa calicos od tego czasu rozkwitły w zabawne, szczęśliwe młode koty i wkrótce będą gotowe, aby znaleźć własne miejsce.

Murphy’s Law Animal Rescue

Podziel się tą historią z przyjaciółmi. Śledź losy Calicos i ratowania Sarah on Facebook i Instagram @kellyfosterkittens. Śledź Murphy’s Law Animal Rescue na Instagramie @murphyslawanimalrescue.

Zobacz także

Related story: Orange Kitten Hops the Fence to Join Litter of Smaller Kittens and Decides to Help Raise Them