Drzewa

Konferencja klimatyczna ONZ w Bonn: Plant-for-the-Planet na wydarzeniu towarzyszącym poświęconym zaangażowaniu młodzieży

Zobacz także

W sobotę 10 czerwca 2023 r. organizacja Plant-for-the-Planet współpracowała przy wydarzeniu towarzyszącym UNFCCC w Bonn zatytułowanym ” Youth4Adaptation: Międzypokoleniowe podejście do tworzenia świata odpornego na zmiany klimatu”. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie z partnerami z Global Center on Adaptation, The Negotiation Hub, Dutch Youth Climate Movement, Peace Boat Disaster Relief oraz przedstawicielami młodzieży z Holandii.

Wydarzenie rozpoczęło wystąpienie Jamie Cummings, przedstawicielki grupy roboczej YOUNGO Adaptation. Przedstawiła ona stan negocjacji w sprawie adaptacji i rolę, jaką odgrywają one w przestrzeni UNFCCC. Następnie Derek Walker, walijski komisarz ds. przyszłych pokoleń, przedstawił przesłanie wideo na temat znaczenia sprawiedliwości międzypokoleniowej i uwzględniania przyszłych pokoleń w kształtowaniu polityki międzynarodowej.

Jule Schnakenberg (na zdjęciu po prawej), wieloletnia Ambasadorka Sprawiedliwości Klimatycznej i uczestniczka wydarzenia towarzyszącego, relacjonuje dla nas na miejscu z Bonn

Fatou Jeng, jedna z naszych wieloletnich ambasadorek sprawiedliwości klimatycznej i członkini Młodzieżowej Grupy Doradczej Sekretarza Generalnego ONZ ds. Zmian Klimatu, dołączyła do panelu i mówiła o roli młodzieży w kształtowaniu i wdrażaniu polityki adaptacyjnej. Zwróciła uwagę, że młodych ludzi należy traktować nie tylko jako wrażliwą grupę, ale także jako potężnych agentów zmian. Fatou podkreśliła znaczenie włączenia przyszłych pokoleń i długoterminowego myślenia do działań na rzecz klimatu.

Pozostali prelegenci to

  • Natalia Gómez Solano (25), która jest współzałożycielką i przewodniczącą Kostarykańskiego Stowarzyszenia Młodzieży i Sieci na rzecz Zmian Klimatu (RJCCCR). Jest inżynierem środowiska i młodą profesjonalistką pasjonującą się adaptacją do zmian klimatu. Jest członkinią panelu doradczego CEO ds. młodzieży w Global Center on Adaptation, a także specjalnym doradcą ds. młodzieży komisarza ds. partnerstw międzynarodowych.
  • Youri de Koomen, przedstawiciel holenderskiego młodzieżowego ruchu na rzecz klimatu, który mówił o teście międzypokoleniowym, ruch ten działa na szczeblu krajowym w różnych ministerstwach w Holandii.
  • Marco Yanez Marin, były delegat młodzieżowy delegacji Chile po negocjacjach w sprawie strat i szkód, koordynował pawilon na COP27.

Uwagi końcowe zostały przedstawione przez

  • Shaemma Mebwana (26) jest analitykiem ds. zmian klimatu pracującym w Ministerstwie Zmian Klimatu i Środowiska Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie nauk o środowisku i zrównoważonego rozwoju uzyskany na Uniwersytecie Zayed w Abu Zabi.

Wydarzenie było moderowane przez

  • Adriana Valenzuela, liderka tematyczna ds. przywództwa i edukacji młodzieży, Globalne Centrum Adaptacji (GCA)
  • Manav Khanna (28), członek Młodzieżowego Panelu Doradczego CEO GCA
Zobacz także

Oto więcej wrażeń z wydarzenia.

Powiązane artykuły
Drzewa

Przycinanie drzew a przycinanie

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

Apel o przeciwdziałanie pożarom

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

12 miesięcy do wejścia w życie: Rozporządzenie UE w sprawie wylesiania

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.