Psy

Plaże przyjazne psom na Florydzie Panhandle

Zobacz także

Floryda słynie ze swoich plaż – i jest to miecz obosieczny. Oczywiście, fale i piasek są spektakularne, ale mogą być również bardzo zatłoczone. Jeśli szukasz pięknego odcinka wybrzeża z bardziej spokojną atmosferą, sprawdź te wspaniałe plaże przyjazne psom na Florida Panhandle!

Podróż na Florydę oznacza czas spędzony na plaży, a nie ma nic lepszego niż znalezienie nadmorskiego miasteczka, w którym Ty i Twój pies możecie cieszyć się razem. Z 825 milami linii brzegowej w stanie, można by pomyśleć, że wystarczy dla każdego!

Niestety, wiele popularnych plaż na Florydzie jest przepełnionych. Kolejna duża grupa nie zezwala na pobyt psów.

Gdzie więc szukać spokojnych plaż przyjaznych psom? Proponujemy Florida Panhandle. W szczególności odcinek wybrzeża od Mexico Beach do St. Marks, pieszczotliwie nazywany „zapomnianym wybrzeżem”.

W tym stosunkowo spokojnym, niezagospodarowanym obszarze Florida Panhandle znajdziesz wyluzowane postawy, przyjaznych mieszkańców, wspaniałe białe piaszczyste plaże, karaibską błękitną wodę i mnóstwo miejsc, w których Twój szczeniak może pluskać się w falach razem z Tobą!

Dowiedz sięwięcej ⇒ Najlepsze plaże przyjazne zwierzętom na Florydzie

Port St. Joe

Rozpocznij swoją podróż od zapoznania się z okolicą w Centrum Turystycznym w Port St. Joe. Personel jest bardzo chętny do pomocy. Ale byli naprawdę zachwyceni widząc nasze psy i zaprosili je do środka!

Miasto Port St. Joe nie jest zbyt duże, a pieszą wycieczkę po lokalnych zabytkach można odbyć w ciągu kilku godzin. Zaczęliśmy od BayWalk, żwirowego szlaku, który biegnie od Frank Pate Park do przystani z fantastycznymi widokami na zatokę St. Joseph. Szlak prowadzi tuż obok historycznej latarni morskiej Cape San Blas, która została zbudowana 130 lat temu i przeniesiona tutaj w 2014 roku.

Jedną z rzeczy, których nie znajdziesz w Port St. Joe, jest kilka hoteli górujących nad plażą. Istnieje kilka opcji hotelowych przyjaznych zwierzętom, ale większość ludzi wybiera wynajem wakacyjny na swój pobyt.

Salinas Park

Położony zaledwie dziewięć mil na południe od centrum Port St. Joe, Salinas Park jest idealnym miejscem na przyjazny psom spacer po plaży. Cudownie cicha, z piaskiem jak cukier i delikatną bryzą – to wszystko, czego można oczekiwać od przyjaznych psom plaż na Florida Panhandle.

Zwierzęta domowe ze smyczą są mile widziane na plaży przez cały dzień, każdego dnia. Również konie mogą przebywać na plaży. Na parkingu znajdowało się kilka przyczep z końmi, które sprzedawały przejażdżki.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Dbanie o bezpieczeństwo psa na plaży

Park stanowy T.H. Stone Memorial St. Joseph Peninsula

Idąc dalej na zachód od Salinas Park, przylądek San Blas wystaje do Zatoki Meksykańskiej. Część tego wąskiego skrawka lądu jest chroniona przez T.H. Stone Memorial St. Joseph Peninsula State Park.

W parku znajduje się przyjazny zwierzętom kemping i dozwolone jest trzymanie zwierząt na smyczy w miejscach piknikowych i na ścieżkach przyrodniczych. Otoczony z trzech stron wodą, jest to wspaniałe miejsce na spacer i piknik.

Parki stanowe na Florydzie nie zezwalają na pobyt zwierząt na plażach. Ale czytaj dalej – jest wiele innych miejsc do odkrycia!

Zasady dotyczące zwierząt w parkach stanowych na Florydzie

Zwierzęta domowe są dozwolone w wyznaczonych obszarach dziennego użytku w większości parków stanowych Florydy. Wyjątki obejmują między innymi Ellie Schiller Homosassa Springs Wildlife State Park i Weeki Wachee Springs State Park.

Zwierzęta muszą być trzymane na ręcznej smyczy, która nie może być dłuższa niż sześć stóp i muszą być zawsze dobrze wychowane. Właściciele zwierząt są zobowiązani do zbierania i właściwego usuwania nieczystości po zwierzętach. Zwierzęta nie mogą przebywać na plażach, placach zabaw, kąpieliskach, kabinach, budynkach parkowych lub obiektach koncesyjnych. Poszczególne parki mogą mieć dodatkowe obszary, w których zwierzęta są zabronione.

https://www.floridastateparks.org/PetPolicy

Wyspa St. George

Wyspa barierowa St. George o długości 28 mil podzielona jest na trzy części. St. George Island State Park chroni najbardziej wysunięte na wschód dziewięć mil. W środkowej części znajduje się publiczna plaża, obszary mieszkalne, restauracje, sklepy i inne firmy. Zachodni kraniec to ekskluzywna, zamknięta społeczność mieszkaniowa z własnym lądowiskiem i jednymi z najdroższych domów w Zatoce Meksykańskiej.

Naszym pierwszym przystankiem był park stanowy i ponownie okazało się, że kemping i szlaki są przyjazne zwierzętom, ale plaże nie. Mimo to miło jest mieć trochę różnorodności, a nasze psy bardzo cieszyły się z 2,5-milowego szlaku Gap Point przez sosnowy las. (Parking znajduje się na kempingu, a szlak prowadzi na lewo od placu zabaw).

Po spacerze nadszedł czas, aby ponownie udać się na plażę! Udaj się z powrotem do centrum St. George, gdzie cała publiczna plaża jest przyjazna dla zwierząt – przez cały dzień, przez cały rok!

Podobnie jak w Port St. Joe, głównym miejscem zakwaterowania są tu domy wakacyjne. Chociaż St. George Inn ma kilka pokoi przyjaznych zwierzętom, a w Apalachicola, oddalonej o zaledwie 12 mil, jest więcej hoteli przyjaznych zwierzętom.

Alligator Point

Ze wszystkich plaż na Florida Panhandle, które odwiedziliśmy, Alligator Point była najcichsza i najbardziej odosobniona. Najbliższy sklep spożywczy znajdował się prawie 30 mil stąd, ale z ośmioma milami prawie bezludnych plaż – kto potrzebuje jeść?

Psy na smyczy są tu mile widziane przez cały dzień, przez cały rok! A dzięki dużym muszlom rozrzuconym po plaży jest to fascynujące miejsce na spacer.

Wynajem nieruchomości będzie jedyną opcją zakwaterowania w Alligator Point, ale jeśli naprawdę chcesz uciec od tego wszystkiego… to jest to miejsce!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wskazówki dotyczące rezerwacji domku lub wynajmu wakacyjnego przyjaznego zwierzętom

Restauracje przyjazne zwierzętom

Spędzanie czasu na plażach Florida Panhandle sprawi, że będziesz głodny! Oto lista restauracji i lokali gastronomicznych z tarasami przyjaznymi zwierzętom w całej okolicy:

Apalachicola

Apalachicola Chocolate Company

Half Shell Dockside

Hole in the Wall

Tamara’s Café

Apalachicola Seafood Grill

The Station Raw Bar

Up The Creek Raw Bar

Carrabelle

Carrabelle Junction

Fathom’s Steam & Raw Bar

Marine Street Grill

Eastpoint

El Jalisco

Rodzinna restauracja nadmorska

Lynn’s Quality Oysters & Raw Bar

Red Pirate Family Grill i bar ostrygowy

St. George Island

Aunt Ebby’s Ice Cream

BJ’s Pizza & Subs

Blue Parrot Oceanfront Café

Mango Mike’s Sports Bar & Grill

Paddy’s Raw Bar

Wiemy, że … odkrywanie beBóle na Florida Panhandle to „trudna” praca – ale ktoś musi to zrobić! „Zapomniane wybrzeże” może brzmieć trochę smutno, ale okazało się, że jest to wspaniałe miejsce na relaksujące, przyjazne psom wakacje na plaży. Mamy nadzieję, że nasza wizyta zainspiruje Cię do zaplanowania własnej podróży.

Zobacz także

(Odwiedzono 17 580 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Disney Vacation Club planuje pierwszy ośrodek przyjazny zwierzętom

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.