Koty

Kot błąkający się bez celu na zewnątrz napotyka ludzi, którzy nie chcą go porzucić i zmieniają jego życie

Zobacz także

Kot, którego znaleziono błąkającego się bez celu na zewnątrz, natknął się na ludzi, którzy nie chcieli go porzucić. Zmienili jego życie.

Appa (obecnie Sir Lewis)Jen @pokeypotpie

Radia i jej matka wracały do domu, gdy zauważyły kota błąkającego się po poboczu drogi. Był deszczowy dzień, a kot wyglądał na wynędzniałego, mokrego i zimnego, około kilka stóp od ich domu.

Radia wysiadła z samochodu i poszła sprawdzić, co z kotem, podczas gdy jej matka pospieszyła po transporter. Kot był przerażony i schronił się pod pojazdem.

Z dużą dozą cierpliwości i smakołykami, w końcu wyszedł z ukrycia, będąc zbyt głodnym, by oprzeć się jedzeniu.

Został znaleziony na zewnątrz w deszczowy dzieńSheeta and Co

Kot został zabrany do weterynarza w celu zbadania. Jak się okazało, znalazł się we właściwym miejscu we właściwym czasie.

Radia, jej matka i siostra, Zahraa, prowadzą w Kuwejcie małą organizację wolontariacką Sheeta and Co, która pomaga bezpańskim zwierzętom w ich okolicy.

Sheeta and Co

Kot o imieniu Appa był leczony z powodu infekcji oczu i roztoczy uszu. Nie mogli znaleźć mikroczipa ani nikt go nie szukał.

„Jego futro było tłuste i wyglądał na zakurzonego. Był płochliwy od czasu spędzania czasu na ulicy. Nikt nigdy się po niego nie zgłosił. To było coś, czego się spodziewaliśmy, ponieważ porzucanie zwierząt w Kuwejcie wymyka się spod kontroli” – powiedziała Zahraa w rozmowie z Love Meow.

Jen @pokeypotpie

Rodzina zabrała Appa do swojego domu. Był bardzo cichy i przez większość czasu miał zamknięte oczy. Przez kilka dni nie dbał o siebie i nie wykazywał zainteresowania zabawą.

„Ledwo ruszał się ze swojego miejsca. Akceptował jednak zwierzęta i mruczał, gdy poświęcano mu uwagę”.

Jen @pokeypotpie

Appa wydawał się wyczerpany po przetrwaniu na ulicy. „Próbowaliśmy go rozweselić i daliśmy mu masaże, a nawet grzebień, który naprawdę mu się podobał”.

Mając poczucie bezpieczeństwa, komfortu i dużo otuchy, zaczął szukać uczucia od ludzi.

Jen @pokeypotpie

Sheeta and Co współpracuje z partnerskimi grupami ratowniczymi w USA, aby pomóc kotom takim jak Appa znaleźć dobre domy. City Kitties DC zaoferowało pomoc, a ich wolontariuszka zastępcza, Jen (@pokeypotpie), przyjęła Appa pod swoją opiekę.

Appa przeleciał przez ocean wraz z innym kotem ratunkowym, Harveyem, do ich nowego domu zastępczego. Posiadanie energicznego towarzysza zabaw wydobyło z Appy wewnętrznego kociaka. Wkrótce był gotowy na znalezienie własnego miejsca.

Alyson

Alyson natknęła się na post o Appie i natychmiast zakochała się w tym słodkim chłopcu.

„Religijnie śledziłam jego losy od Kuwejtu po Waszyngton, a w dniu, w którym został wystawiony do adopcji, wstałam wcześnie i złożyłam wniosek o jego adopcję” – podzieliła się Alyson z Love Meow.

Alyson

„Kiedy go poznaliśmy, wiedziałam, że to miłość”. W ciągu minuty Appa wtopił się w Alyson, dudniąc swoimi delikatnymi mruczeniami, podczas gdy ona głaskała go po policzkach.

Tydzień później Appa, przemianowany na Sir Lewisa, przybył do swojego nowego domu z Alyson i jej narzeczonym i szybko uznał to miejsce za swoje królestwo.

Alyson

Sir Lewis chce być zawsze blisko swoich ludzi. Za każdym razem, gdy jest głaskany, włącza swój mruczący silnik, a nawet siada na podłodze, aby wchłonąć całą miłość.

Podczas drzemki woli być skulony obok swoich ludzi, zawsze dotykając ich łapą.

Alyson

Oprócz spania, Sir Lewis lubi być drapany po policzkach, grać w „piłkę nożną” piłką tenisową i oferować „pomoc” w biurze, przejmując duże krzesło lub leżąc na laptopie.

Opanował równieżd sztuka pułapki na brzuch.

Alyson

„To było niesamowite widzieć, jak ujawnia się jego osobowość. Naprawdę jest tym zabawnym, słodkim małym facetem, który uwielbia się bawić i gonić za zabawkami. Jest bardzo wymagający, jeśli chodzi o jedzenie”.

Alyson budzi się rano, widząc zrzędliwe miauczenie Sir Lewisa stojącego obok swojej miski z jedzeniem, proszącego o natychmiastowe podanie śniadania.

Alyson

„Miał pewne problemy zdrowotne, ale cieszymy się, że jesteśmy w stanie zapewnić mu życie i opiekę, na jaką zasługuje” – powiedziała Alyson Love Meow.

Dzięki pomocy ratowników i wielu wolontariuszy Sir Lewis wiedzie najlepsze życie z rodziną, której zawsze pragnął.

Alyson

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Sheeta and Co na Instagramie @sheeta_n_co, Jen’s fosters @pokeypotpie i City Kitties DC @citykittiesdc.

Zobacz także

Powiązana historia: Niewidomy kociak znaleziony jako bezpański zaczyna przytulać każdego napotkanego kota, 5 miesięcy później jego życzenie się spełnia

Powiązane artykuły
Koty

Kociak pragnie być trzymany cały czas, stając się "asystentem" każdego wkrótce po tym, jak został uratowany

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kot, który kiedyś został uznany za "przestraszonego", teraz panuje nad mieszkaniem, a nawet dzieli je z inną kotką

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kotka miała jednego kociaka, który wyglądał inaczej niż pozostałe, stała się bardzo bliska jednemu z mini-mes

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.