Koty

Kot błąkający się po motelu wskakuje do samochodu w poszukiwaniu pomocy, a jego życie zmienia się na zawsze

Zobacz także

Kot, którego znaleziono błąkającego się po motelu, wskoczył do samochodu w poszukiwaniu pomocy. Jego życie zmieniło się na zawsze.

Nick the catSparkle Cat Rescue

Shawna była w Burlington NC, kiedy zauważyła czarno-białego kota błąkającego się po parkingu motelu, szukającego jedzenia w pobliżu śmietników.

Kot był chory, szorstki w dotyku i bardzo głodny. Shawna nie mogła zostawić go na pastwę losu w takim stanie. Po podaniu mu jedzenia, które miała przy sobie, przyjazny przybłęda podążył za nią do jej samochodu.

„Wskoczył prosto do jej samochodu, szukając ciepła i schronienia” – powiedziała Sparkle Cat Rescue.

Został znaleziony przed motelem, szukając jedzeniaSparkle Cat Rescue

Przyjazny przybłęda rozgościł się w pojeździe, jakby był gotowy wyruszyć w nową podróż do ciepłego i bezpiecznego miejsca.

Shawna skontaktowała się ze Sparkle Cat Rescue, aby jej nowo poznany koci przyjaciel, Nick, mógł uzyskać pomoc medyczną, której desperacko potrzebował.

Wskoczył do samochodu Shawny i był gotowy do opuszczenia pleneruSparkle Cat Rescue

Tego dnia Nick wrócił do domu ze swoją ratowniczką. Pożegnał się z życiem na ulicy i nigdy nie oglądał się za siebie.

Następnego dnia Nick został zbadany przez weterynarza. Szacowano, że ma osiem lat i nie miał mikroczipa. W jego jamie ustnej wykryto infekcje i brak kilku zębów. Gdy będzie już zdrowy i wystarczająco silny, będzie potrzebował pełnego leczenia stomatologicznego.

Nick otrzymał opiekę medyczną, której potrzebowałSparkle Cat Rescue

Nick rozpoczął leczenie infekcji górnych dróg oddechowych i rozpoczął proces leczenia w zaciszu kochającego domu.

Pomimo wszystkiego, przez co przeszedł, Nick nadal ufał i od pierwszego dnia był pełen miłości. Uwielbiał wszystkie miękkie rzeczy w domu i ocierał się o swoich ludzi, mrucząc jak burza.

Uwielbia ludzi i chce być tam, gdzie oni sąSparkle Cat Rescue

„Jest bardzo przyjazny i szuka drapania po głowie. Chce być tam, gdzie są ludzie. Nie lubi tego, ale chętnie przyjmuje leki i dobrze się odżywia” – powiedziała Shawna.

Nick zaczął rosnąć w siłę. Był bardzo wdzięczny za przebywanie w domu, jedzenie i komfort w zasięgu ręki. Nalegał, by być blisko ludzi, by móc cieszyć się ich towarzystwem.

W pełni cieszy się z bycia kotem domowymSparkle Cat Rescue

„Został uratowany tuż przed świętami Bożego Narodzenia po tym, jak został znaleziony bezdomny. Jest bardzo słodkim chłopcem i dobrze dogaduje się z innymi kotami” – dodała organizacja.

Kilka tygodni po znalezieniu Nick przeszedł bardzo potrzebną operację stomatologiczną. Obecnie jest już w trakcie rekonwalescencji i w końcu może jeść bez bólu i dyskomfortu.

Sparkle Cat Rescue

„To szczęściarz, że został uratowany. Naprawdę wierzymy, że nie przeżyłby dłużej, gdyby nie został zabrany spoza firmy, w której został znaleziony”.

Nick robi dobre postępy każdego dnia i je do syta. „Jego sierść i skóra powinny się poprawić, gdy wyleczy się z wszystkich problemów stomatologicznych, przybierze na wadze i będzie zdrowszy” – powiedział Sparkle Cat Rescue.

Nick może teraz wygodnie jeść po bardzo potrzebnych pracach dentystycznychSparkle Cat Rescue

„To taki przystojny chłopak z najpiękniejszymi zielonymi oczami. Nick ma świetny apetyt, a jego kichanie praktycznie zniknęło”.

Po raz pierwszy od jakiegoś czasu Nick znów się pielęgnuje, ponieważ jego usta i szczęka już nie bolą. Wkrótce będzie biegał po domu jak król, którym jest.powinno być.

Sparkle Cat Rescue

Historia Nicka przed jego uratowaniem pozostaje tajemnicą, ale wiedzą na pewno, że jego przyszłość będzie świetlana, wypełniona ciepłem, komfortem, mruczeniem i nieustanną miłością.

Sparkle Cat Rescue

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Nicku i Sparkle Cat Rescue na Instagramie @sparklecatrescue i Facebooku.

Zobacz także

Powiązana historia: Kociak siedzący przed domem otrzymuje pomoc, a kilka dni później jego koledzy z miotu pojawiają się w tym samym miejscu

Powiązane artykuły
Koty

Kot przeoczony przez prawie rok w schronisku dla zwierząt, aż przyszła po niego idealna rodzina, nie mógł być szczęśliwszy

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kot pochyla się do tych, którzy uratowali go z ulicy i zaczyna robić "myjnię samochodową" za pieszczoty

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kotka znaleziona za sklepem spożywczym prosząca o uwagę, okazuje się, że ma wiele kociąt do wykarmienia

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.