Koty

Kot zmienia się w oszałamiającego mini lwa po usunięciu ponad 2 funtów matowego futra

Zobacz także

Kot przekształcony w oszałamiającego mini lwa po usunięciu ponad dwóch funtów zmatowionego futra.

Kot MattieYork County SPCA

Mattie, pomarańczowy kot, został przywieziony do York County SPCA potrzebując wiele pomocy. Był tak mocno zmatowiony, że musiał być transportowany w klatce dla psów.

Tabby został zauważony na zewnątrz jako bezpański w Hanover, Pennsylvania przez członka społeczności. „Mattie był najgorszym matowym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek widziałem w mojej karierze. Maty były tak duże i ciężkie, że trudno było zobaczyć, gdzie jest jego rzeczywiste ciało” – powiedział dr Weekes, dyrektor medyczny schroniska York County SPCA.

Mattie ledwo mógł się poruszać i był zrozumiale przerażony i niespokojny. Zespół medyczny natychmiast rozpoczął pracę nad nim.

Mattie został znaleziony jako bezpański, pokryty poważnie zmatowionym futremYork County SPCA

Byli w stanie bezpiecznie ogolić jego matowe zamki, które ważyły około 2 i pół funta. Personel kontynuował opiekę nad Mattie po zabiegu i zapewnił leczenie i mnóstwo TLC, aby zapewnić płynny powrót do zdrowia zasłużonego chłopca.

„Zaoferowali czułość, gdy wykazał zainteresowanie, dali mu przestrzeń, gdy potrzebował, zapewnili socjalizację i wzbogacenie”, podzielił się York County SPCA.

York County SPCA

Z ogromnym ciężarem z pleców, Mattie zaczął dostosowywać się do swojego wygodnego kociego domku, rozgrzewać się do swoich ludzkich przyjaciół i nauczyć się ponownie ufać.

„Nawet w chwilach, gdy Mattie wydawał się nadal przestraszony i niespokojny, kochająca obecność jego zespołu opiekuńczego zapewniła go, że jest bezpieczny”.

Czuł się o wiele lepiej i szczęśliwszy po tym, jak usunęli wszystkie matyYork County SPCA

Piękna puszysta sierść Mattiego z czasem odrosła i dała mu wspaniałą lwią grzywę. Wyłoniła się jego osobowość i zaczął szukać czułości i drapania po głowie. Szacowano, że miał 10 lat i miał kilka problemów zdrowotnych, w tym cukrzycę.

„Po kilku miesiącach dochodzenia do siebie w York County SPCA, Mattie przekształcił się z cierpiącego przybłędy w przystojnego, miłego człowieka, który jest gotowy na wiele szczęśliwych lat przed sobą”.

Jego długie futro odrosło z czasemYork County SPCA

Chandler Scull, technik weterynarii i wiceprezes ratowania zwierząt w Pittsburghu, natknął się na Mattiego w mediach społecznościowych.

„Nigdy nie widziałem takiego matowienia na kocie. Po obejrzeniu jego zdjęć, byłem zmuszony przeczytać jego historię”, Chandler powiedział Love Meow. „Coś po prostu przyciągnęło mnie do niego i wiedziałem w moim jelicie, że to mój kot”.

Mattie rozkwitł w piękny mini lwi kotYork County SPCA

Kilka miesięcy przed spotkaniem Mattie, Chandler stracił ukochaną kotkę cukrzycową, Tulip, i to pozostawiło pustkę w jej sercu. „W naszym domu wciąż była dziura. Kiedy zobaczyłem twarz Mattie na tych zdjęciach, zdałem sobie sprawę, czym była ta dziura”.

Dotarła do schronu, aby zapytać o Mattie, i okazało się, że jest to idealne dopasowanie. Około tydzień później, Chandler i jej chłopak, Dan, przejechali pół stanu, aby sprowadzić Mattie do domu.

York County SPCA

Przez pierwsze kilka dni, problemy zdrowotne Mattiego sprawiły, że jego przejście do nowego domu było nieco trudne. Chandler, który jest doświadczony w zarządzaniu kocią cukrzycą, był w stanie ustabilizować go poprzez opiekę wspomagającą, płyny i karmienie strzykawką.

„Na szczęście mam sprzęt, zaopatrzenie i doświadczenie, aby zrobić to z domu, co pomaga utrzymać jego stres tak niski, jak to możliwe. Po kilku dniach i dużej ilości TLC, pan Mattie jest na fali wznoszącej”, Chandler podzielił się z Love Meow.

Mattie na swoim przednówkur homeChandler Scull

Uwielbia swoich wiecznych ludzi i prosi o zwierzęta i uwagę na żądanie. „Jego osobowość wychodzi teraz, zarówno słodycz, jak i ostrość”.

Mattie jest gotowy, aby kopać i cieszyć się życiem jak król. „Mamy nadzieję, że ten słodki, opiniotwórczy człowiek dostanie się do życia kilka jakościowych złotych lat”.

Chandler Scull

Podziel się tą historią ze swoimi przyjaciółmi. Jeśli chcesz wspierać ich wysiłki ratunkowe, śledź York County SPCA na Facebooku i Instagramie @yorkcountyspca.

Zobacz także

Related story: Kociak Scoots His Way to Perfect Home and Transforms into Feisty Doe-eyed Cat

Powiązane artykuły
Koty

Kociak pragnie być trzymany cały czas, stając się "asystentem" każdego wkrótce po tym, jak został uratowany

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kot, który kiedyś został uznany za "przestraszonego", teraz panuje nad mieszkaniem, a nawet dzieli je z inną kotką

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kotka miała jednego kociaka, który wyglądał inaczej niż pozostałe, stała się bardzo bliska jednemu z mini-mes

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.