Koty

Kotka ma kocięta w drodze po pomoc, a kilka dni później adoptuje 2 starsze kocięta

Zobacz także

Kotka urodziła kocięta w drodze po pomoc. Kilka dni później adoptowała kolejne dwa kocięta.

Kotka JewelBestFriendsFelines

Z Kerry, wolontariuszką Best Friends Felines, skontaktowano się w sprawie ciężarnej kotki potrzebującej ratunku. Po przybyciu na miejsce okazało się, że kotka urodziła już dwa kocięta.

„Kerry poczuła jej brzuszek i uwierzyła, że jest wykończona, więc spakowała ją i jej noworodki i zabrała je do domu, do czekającego na nie apartamentu położniczego” – podzieliła się Best Friends Felines.

Kotka o imieniu Jewel szybko zadomowiła się w nowej przestrzeni. Była bardzo zadowolona z warunków mieszkaniowych, a zwłaszcza z bufetu, w którym można było jeść do woli. Następnego ranka Kerry czekała nie lada niespodzianka.

Jewel miała trzy własne kociętaBestFriendsFelines

Kerry weszła do pokoju i zobaczyła trzy małe twarzyczki. Jak się okazało, Jewel urodziła trzeciego i ostatniego kociaka w nocy.

Wszystkie trzy idealnie przylegały do brzucha mamy, karmiąc się zgodnie. „Jewel to najsłodsza mała dziewczynka z dużymi spodeczkowymi oczami, które są bardzo skrzyżowane” – podzieliła się Kerry.

BestFriendsFelines

Jewel zanurzyła się w obowiązkach mamy i spełniała każdą zachciankę swoich dzieci. W ciągu tygodnia rzadko opuszczała ich stronę, a trio robiło wielkie postępy każdego dnia.

W następny poniedziałek lokalna klinika weterynaryjna skontaktowała się z Best Friends Felines w sprawie dwóch kociąt „failure to thrive”, które rozpaczliwie potrzebowały mamy.

BestFriendsFelines

„Ich mama była młodą dziewczyną, która miała sześcioro dzieci. Czwórka miała się dobrze, ale po prostu nie miała wystarczająco dużo mleka, by urodzić tak duży miot”.

Natychmiast pomyśleli o Jewel i jej tygodniowym trio, które miało podobną wagę do dwóch prawie 4-tygodniowych kociąt.

Jewel adoptowała dwa starsze kocięta, które potrzebowały mamyBestFriendsFelines

„Postanowiliśmy je przygarnąć i przedstawić Jewel w nadziei, że je zaakceptuje”.

Mama Jewel od razu zabrała się do karmienia i zaczęła kąpać nowe maluchy, jakby były jej własnymi. „Te maluchy są dość wychudzone jak na swój wiek, ważą prawie 1/3 tego, co powinny”.

BestFriendsFelines

Dzięki bezwarunkowej miłości Jewel i dodatkowemu karmieniu, dwaj chłopcy w smokingach zaczęli przybierać na wadze. Rozkoszowali się drzemką z trójką młodszego rodzeństwa w przytulance.

Kiedy trio osiągnęło wiek trzech tygodni, zaczęli wychodzić kilka kroków od gniazda, brodząc, próbując poruszać się jak ich starsi bracia.

BestFriendsFelines

W ciągu zaledwie tygodnia smokersy niemal podwoiły swój rozmiar. „To najsłodsze dzieci. Przybiegają do mnie, gdy wchodzę do ich pokoju, a potem natychmiast wspinają się na moje kolana, by się przytulić” – dodała Kerry.

„Jewel jest tak niesamowitą i uważną matką. Kocięta wydają jeden mały pisk, a ona jest tuż obok i się nimi zajmuje”.

BestFriendsFelines

Gdy kocięta weszły w fazę zabawy, Jewel zaczęła spędzać więcej czasu ze swoją rodziną zastępczą. Chłonęła całą miłość i pieszczoty, a jej wielki mruczący silnik nigdy nie przestawał działać.

Jej dwójka starszych dzieci, Batman i Robin, wyrosła na pulchne kule energii, podczas gdy jej trio, Opal, Stirling i Slate, stawało się biegłe w tworzeniu kocich wybryków i psot.

Jewel wycofała się z obowiązków matki, ponieważ była gotowa przejść na emeryturę z macierzyństwa i być w centrum uwagi.

BestFriendsFelines

„Surzekła wszystkich swoim wspaniałym wyglądem, niesamowitymi oczami i piękną naturą. Wychowała trójkę własnych dzieci, a także dwa starsze kocięta” – powiedziała Kerry.

„Cała piątka jej dzieci została adoptowana, a teraz także Jewel”.

BestFriendsFelines

„Nie trzeba dodawać, że gdy tylko jej rodzina ją poznała, byli nią zachwyceni. Wiem, że będą ją traktować jak księżniczkę, którą jest”.

BestFriendsFelines

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej informacji od Best Friends Felines na Instagramie @bestfriendsfelines i Facebooku.

Zobacz także

Powiązana historia: Malutka kotka, którą porzucono na zewnątrz, wykazuje tyle siły, a teraz ma kota, który obserwuje jej rozwój

Powiązane artykuły
Koty

Kociak pragnie być trzymany cały czas, stając się "asystentem" każdego wkrótce po tym, jak został uratowany

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kot, który kiedyś został uznany za "przestraszonego", teraz panuje nad mieszkaniem, a nawet dzieli je z inną kotką

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kotka miała jednego kociaka, który wyglądał inaczej niż pozostałe, stała się bardzo bliska jednemu z mini-mes

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.