Rośliny domowe

Weź udział w spotkaniu lokalnego stowarzyszenia orchidei, aby uzyskać mnóstwo wspaniałych informacji

Zobacz także

Niedawno uczestniczyłem w spotkaniu Ann Arbor Orchid Society. Jest to lokalne stowarzyszenie orchidei w SE Michigan. Jest ich więcej, nie tylko w okolicy, ale w całym stanie.

Słyszeliście już, jak mówiłem o stowarzyszeniach planistycznych i jak bardzo je kocham. W tych grupach poznałam jednych z moich najlepszych przyjaciół i miło jest przebywać wśród ludzi, którzy kochają rośliny tak samo jak ty.

Chciałam podzielić się z wami kilkoma informacjami, których dowiedziałam się na spotkaniu. To spotkanie było spotkaniem orchidei 101. Pamiętaj, to są rzeczy, które usłyszałam na spotkaniu orchidei. Nie jestem ekspertem od storczyków i są to opinie i doświadczenia członków stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Orchidei „Pokaż i powiedz”

Poniżej znajdują się niektóre z orchidei przyniesionych przez członków na „Show and Tell”. Były piękne, a niektóre nawet pachnące.

PhalaenopsisPhal. Zheng Min Smaragine Fantastic’Bulbophyllum 'Standing Tall’Orange orchidOncidiumDendrobium tangerinum x Tiny Twister w orchid societyPhalaenopsis Yaphon Green Batman

Woda i nawóz

Wskazówki dotyczące podlewania w Orchid Society

Kevin był pierwszym członkiem, który podzielił się swoimi informacjami, a jego tematami były woda i nawóz. Jedną z dobrych rzeczy w SE Michigan jest to, że nasza woda jest świetna dla roślin. Wiem o tym od dawna, ponieważ podlewam nią wszystkie moje rośliny. Ale miło było usłyszeć to od kogoś innego.

Kevin powiedział nam, że jakość wody jest kluczowa dla naszych roślin. Jeśli masz twardą wodę, możesz jej używać, ale ma ona wysoki poziom wapnia i magnezu. Upewnij się, że często przepłukujesz podłoże do orchidei wodą deszczową lub przefiltrowaną. Dzięki temu minerały nie uszkodzą rośliny ani jej korzeni.

Woda RO lub woda z odwróconej osmozy jest również odpowiednia dla storczyków (mój przyjaciel jej używa), ale należy ją również często przepłukiwać wodą destylowaną.

Kevin używa również miernika TDS (całkowitej ilości rozpuszczonych soli), aby upewnić się, że poziom soli nie jest zbyt wysoki. 100-200 ppm (części na milion) jest w porządku dla storczyków. Dobrze jest nawozić, odczekać 30 minut, a następnie przepłukać podłoże.

Wskazówki dotyczące nawożenia dla storczyków

Nawóz MSU, opracowany na Uniwersytecie Stanowym Michigan, jest popularnym nawozem dla storczyków. Istnieją trzy różne formuły, stworzone dla różnych rodzajów wody.

Różne rodzaje nawozów stosowane przez członków stowarzyszenia orchidei

Jeśli wolisz nawóz organiczny, Neptune’s Harvest Rose and Flowering jest świetny. Kevin używa go co tydzień, stosując jedną nakrętkę na galon wody. Raz w miesiącu stosuje Cal Mag (1/2 szklanki na galon), sole epsom i nawóz z wodorostów. Jeśli ma orchidee, które uwielbiają zasady, używa wapna ogrodowego. Używa również Superthrive na wiosnę podczas przesadzania roślin.

**Zauważyłem, że nie zapisałem dokładnych ilości stosowanych nawozów, więc dowiem się tego i poprawię ten post. Pamiętaj, NIGDY nie używaj więcej niż zaleca etykieta.

Wskazówki dotyczące środków owadobójczych dla storczyków

Kolejna osoba (nie zapisałem jej nazwiska) mówiła o owadach i sposobach ich zwalczania.

Alkohol

Pierwszą linią obrony jest użycie 70% alkoholu izopropylowego. Miękka szczoteczka do zębów zanurzona w alkoholu działa dobrze do „szorowania” owadów łuskowych lub wełnowców. Bądź delikatny, nie szoruj zbyt mocno.

Jeśli alkohol nie działa, można użyć innych produktów. Stosowanie chemikaliów na roślinach w domu to Twój wybór. Są to zalecenia przedstawione grupie. Pamiętaj, to nie są moje zalecenia. AlwaNależy przeczytać etykietę i postępować zgodnie z nią.

Bifentryna

W przypadku wełnowców dobrym produktem jest bifentryna. Umieść go w opryskiwaczu z kilkoma kroplami płynu do naczyń, ponieważ pomoże to przylgnąć do rośliny. Spryskiwać co kilka tygodni, aż wełnowce znikną.

Orthene

W przypadku łusek, szczególnie na storczykach cattleya, stosuje się Orthene.

Merit

Merit to środek owadobójczy zawierający imidikloprid. Może być stosowany na wiele owadów, ale należy przeczytać etykietę, aby upewnić się, że działa na danego owada.

Spinosad

Wciornastki mogą stanowić problem, a produkt o nazwie spinosad jest dobrym środkiem owadobójczym.

Olej neem

Olej neem działa dobrze jako środek owadobójczy, roztoczobójczy i grzybobójczy.

Przynęta na ślimaki

Jeśli zauważysz, że masz dziury w liściach orchidei, mogą to być ślimaki. Dzieje się tak na zewnątrz, gdy rośliny są wyłączone na lato. Użyj środka do zwalczania ślimaków.

AzaMax

AzaMax jest pochodną drzewa neem. Działa dobrze na roztocza.

Środek grzybobójczy

Czasami storczyki mogą zarazić się chorobami lub grzybami. Pierwszą linią obrony jest sterylizacja narzędzi przed i po użyciu ich na roślinach poprzez przetarcie ich alkoholem. Jeśli u roślin wystąpi problem, należy użyć dobrego środka grzybobójczego.

Wskazówki Orchid Society

Czasami storczyki mogą zarazić się chorobami lub grzybami. Pierwszą linią obrony jest sterylizacja narzędzi przed i po ich użyciu poprzez przetarcie ich alkoholem. Jeśli u roślin wystąpi problem, należy użyć dobrego środka grzybobójczego.

Wskazówki Orchid Society

Największą korzyścią, jaką wyniosłem, było upewnienie się, że rośliny są pod dobrą opieką. Dobrze podlewane, odpowiednio oświetlone i nawożone rośliny będą zdrowe. Jeśli nie masz zdrowych roślin, owady i choroby mogą łatwiej się rozprzestrzeniać.

Pamiętaj, że są to wskazówki i triki, które zaobserwowałem na spotkaniu. Nie wypróbowałem wielu z tych produktów. Patrząc na orchidee wielu członków, będę postępować zgodnie z ich wskazówkami.

Czy masz storczyki? Czy używasz któregoś z tych produktów? Opowiedz mi o tym w komentarzach.

W przyszłym tygodniu będę kontynuował temat podłoża doniczkowego i sposobu ponownego kwitnienia phalaenopsis.

Miłego tygodnia, roślinni przyjaciele!

Zobacz także

Linki w tym wpisie zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz produkt za pośrednictwem linku, otrzymam kilka centów. Dziękuję.

Powiązane artykuły
Rośliny domowe

12 pomysłów na rozpoczęcie wysiewu nasion przy użyciu materiałów z recyklingu

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Pielęgnacja wiśni jerozolimskiej: Uprawa Solanum pseudocapsicum w pomieszczeniach

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Roślina kukurydzy cukrowej (Manettia inflata) Pielęgnacja winorośli petarda w pomieszczeniach

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.