Koty

Kotka wchodzi do klatki gotowa przenieść się do domu, aby jej trzy kocięta mogły mieć to, czego ona nie może im zapewnić

Zobacz także

Kotka weszła do skrzyni gotowa do przeniesienia się do domu, aby jej trzy kocięta mogły mieć to, czego ona nie mogła zapewnić.

@comrescuemontreal

Ratowniczka zwierząt z Montrealu pomagała społecznym kotom, które trafiły na podwórko pewnej kobiety, kiedy natknęła się na bardzo ciężarną i głodną młodą kotkę.

Kotka weszła prosto do skrzyni, którą ustawił ratownik, jakby była gotowa do zabrania z ulicy w bezpieczne miejsce.

„To była młoda kotka z brzuchem pękającym w szwach. Wyglądała, jakby miała urodzić w każdej chwili” – podzieliła się Celine z ChatonsOrphelinsMontreal.

@comrescuemontreal

Celine otrzymała prośbę o pomoc przyszłej mamie i nie wahała się jej przyjąć. Kotka została umieszczona w wygodnym żłobku w domu zastępczym, z dużą ilością jedzenia i koców do jej dyspozycji.

Mimo że na początku była nieco zdenerwowana, była spragniona czułości i chciała być głaskana.

@comrescuemontreal

„Nazwaliśmy ją Bellatrix i szybko zwróciła na siebie uwagę mamy zastępczej. Pierwszego dnia w domu mruczała i wystawiała brzuch do głaskania”.

Niedługo po tym, jak zadomowiła się w swoim gnieździe, była gotowa do porodu. Bellatrix wydała na świat trzy zdrowe szare kocięta w ciągu dwóch godzin.

@comrescuemontreal

Po oczyszczeniu maluchów i ułożeniu ich na brzuchu mamy, opiekun zastępczy zauważył, że coś jest nie tak. Kocięta nie rosły, a niektóre nawet zaczęły tracić na wadze.

Szybko dotarło do niej, że Bellatrix nie ma mleka.

@comrescuemontreal

„Była wspaniałą mamą, czyściła swoje dzieci, mruczała bez przerwy, ale nie miała mleka i potrzebowała pomocy”.

Wolontariusze natychmiast zaczęli karmić trio butelką przez całą dobę. Po każdym posiłku Bellatrix przejmowała obowiązki, sprzątając, załatwiając się do nocnika i zapewniając kociętom najlepszą opiekę, jaką mogła zapewnić.

@comrescuemontreal

„Pierwsze kilka dni były krytyczne dla kociąt. Były karmione butelką co godzinę, aby zapewnić im jak największe szanse na przeżycie. Te noce były bezsenne dla wolontariuszy zastępczych”.

Po kilku dniach produkcja mleka Bellatrix zaczęła powoli wzrastać. Kocięta karmiły swoją mamę, a w ciągu dnia otrzymywały pokarm uzupełniający. Szybko zyskały okrągły brzuch i poruszały się po gnieździe z nowo odkrytą energią.

@comrescuemontreal

„Przez pierwsze dwa tygodnie ich życia mama nie miała wystarczającej ilości mleka, aby je nakarmić, ale dzięki rodzinie zastępczej mogły się rozwijać”.

W ciągu następnych kilku tygodni trio rosło skokowo, przekraczając po drodze wiele kamieni milowych. Kiedy zostały odstawione od piersi, były gotowe do wywoływania chaosu w całym domu, goniąc się nawzajem bez przerwy, aż się zmęczyły.

@comrescuemontreal

„Są trojaczkami, które wyglądają podobnie, ale wszystkie mają swoje własne osobowości. Lunard jest najmniejszy i najbardziej ciekawski. Lubi obserwować, co robimy i podąża za nami.

„Patmol jest najbardziej zabawny ze wszystkich. Potrafi zamienić wszystko w zabawkę i uwielbia być w centrum uwagi. Jego brat Cornedrue jest najbardziej wyluzowanym misiem w sercu. Kiedy drzemie, będzie tak blisko ciebie, jak to tylko możliwe”.

@comrescuemontreal

Bellatrix oficjalnie wycofuje się z macierzyństwa. Większość czasu spędza robiąc to, co kocha – przytulając się do swoich ludzi i bawiąc się jak kociak.

Nigdy nie będzie musiała przechodzić przez kolejną ciążę ani się martwić o jedzeniu i schronieniu. Nieustannie mruczy, wiedząc, że jest kochana, a jej kocięta są w dobrych rękach.

@comrescuemontreal

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o kociej rodzinie i ChatonsOrphelinsMontreal na Instagramie i Facebooku.

Zobacz także

Powiązana historia: Kotka jest wdzięczna, gdy ktoś przychodzi jej z pomocą, więc jej kocięta „Mini Panther” mogą żyć lepiej.

Powiązane artykuły
Koty

Kot przeoczony przez prawie rok w schronisku dla zwierząt, aż przyszła po niego idealna rodzina, nie mógł być szczęśliwszy

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kot pochyla się do tych, którzy uratowali go z ulicy i zaczyna robić "myjnię samochodową" za pieszczoty

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Koty

Kotka znaleziona za sklepem spożywczym prosząca o uwagę, okazuje się, że ma wiele kociąt do wykarmienia

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.