Koty

Mieszkaniec zauważa, że kot z dnia na dzień zmienia się z pulchnego w chudego i zdaje sobie sprawę, że w pobliżu jego domu są kocięta

Zobacz także

Pewien mieszkaniec zauważył, że kot z dnia na dzień zmienił się z pulchnego w chudego i zdał sobie sprawę, że w pobliżu jego domu są kocięta.

Tuba the cat@coastalbendcats

Przyjazna, bezpańska kotka sama pojawiła się w sąsiedztwie. Widziano ją błąkającą się po ulicach i szukającą jedzenia. Nikt w okolicy się po nią nie zgłosił.

Mieszkaniec, który poznał przyjazną przybłędę, był pewnego dnia zszokowany, gdy odkrył zauważalną zmianę w kocie. „Z dnia na dzień z przyjemnie pulchnej stała się zaskakująco chuda” – powiedziała w rozmowie z Love Meow Mary Huckabee, funkcjonariuszka Coastal Bend Cat Rescue (CBCR).

Zdali sobie sprawę, że kotka musiała być w ciąży i mieć dzieci, więc zaczęli szukać miejsca pobytu kociąt.

Mieszkaniec natknął się na bezpańską kotkę i znalazł jej kocięta pod gankiem@coastalbendcats

Kotka-matka przebywała w pobliżu ich domu przed porodem, więc mieszkaniec przeszedł się po okolicy, szukając jakichkolwiek śladów kociaka.

„Szukali miejsca, w którym mogłyby się znajdować i po kilku dniach znaleźli je pod gankiem w uroczej kałuży”.

@coastalbendcats

Miejsce pod werandą nie nadawało się do wychowywania kociąt. W połączeniu z letnim upałem byłoby to nie do zniesienia dla noworodków.

Znalazca skontaktował się z lokalnym stowarzyszeniem CBCR, aby pomóc kociej rodzinie w rozwoju. Czekając na zorganizowanie domu zastępczego, kocia mama była dobrze karmiona i pomagała w opiece nad swoimi maluchami.

Zostały uratowane i przewiezione do domu zastępczego@coastalbendcats

Gdy tylko rodzina zastępcza stała się dostępna, znalazca wczołgał się pod ganek i wyciągnął miot w bezpieczne miejsce.

Bezdomna mama obserwowała akcję ratunkową i była zadowolona, że została przetransportowana wraz ze swoimi kociętami, jakby czekała na ten moment.

@coastalbendcats

„Mama była taka szczęśliwa, że została zabrana do domu zastępczego” – powiedziała Mary Love Meow.

Kotka o imieniu Tuba szybko zadomowiła się w nowej przestrzeni i poczuła się jak w domu. Była zadowolona z aranżacji i zachwycona całym jedzeniem, które mogła pożreć.

Tuba ma cztery kocięta, trzy kremowe i jedno pomarańczowe@coastalbendcats

„Podchodzi wyczekująco do miski za każdym razem, gdy jej przybrana mama wchodzi do pokoju i domaga się dolewki”.

Tuba jest gadułą i nie waha się wyrażać swoich „opinii”. Jedzenie nigdy nie może być podane wystarczająco szybko dla tej słodkiej, gadatliwej dziewczyny. Ma cztery kocięta, trzy kremowe i jedno pomarańczowe, dwóch chłopców i dwie dziewczynki.

@coastalbendcats

Podobnie jak ich matka, kocięta zostały nazwane na cześć instrumentów muzycznych z rodziny instrumentów dętych blaszanych – puzon, trąbka, waltornia i trąbka.

Teraz, w wieku trzech tygodni, zaczynają eksplorować swój kojec. Doskonalą swój chód pod okiem troskliwej matki, która dba o to, by nie oddalały się zbyt daleko.

@coastalbendcats

Dzięki nowo odkrytej sile kocięta stają się bardziej aktywne i ciekawskie, siłując się ze sobą, chwiejąc się do swojej przybranej mamy lub piszcząc, by zwrócić na siebie uwagę. „Są bardzo wyluzowane i zadowolone z bycia trzymanymi i przytulanymi”.

Tuba obdarza swoją wymagającą czwórkę bezwarunkową miłością, ale zawsze chętnie korzysta z pomocy swojej przybranej mamy.

@coastalbendcats

Tak jak Tuba uwielbia swoje kocięta, tak samo lgnie do ludzi i przybiega do nich, by zwrócić na siebie uwagę i podrapać się po głowie.

Z pomocą życzliwego sąsiada, Tuba i jej czwórka zostały uratowane w samą porę. Rozkwitają w zaciszu domu zastępczego i cieszą się luksusami życia w domu.

@coastalbendcats

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o kociej rodzinie i CBCR na Instagramie @coastalbendcats i Facebooku.

Zobacz także

Powiązana historia: Kociak był tak mały, gdy go znaleziono, a teraz codziennie zbiera „prezenty” dla swoich ludzi