Ptaki

Najstarszy na świecie pingwin afrykański kończy 43 lata

Zobacz także

Metro Richmond Zoo w Wirginii ma w tym roku dość doniosłą okazję do świętowania. Metro Richmond Zoo, prywatny ogród zoologiczny w Chesterfield County w Wirginii, jest domem bardzo wyjątkowego afrykańskiego pingwina. ET to samica pingwina afrykańskiego, która przebywa w zoo od 1995 roku. Urodzona 28 stycznia 1980 roku ET skończyła właśnie 43 lata. To rekordowe urodziny dla pingwina, który już wcześniej był najstarszym znanym afrykańskim pingwinem, który kiedykolwiek żył.

Related Article: Eurasian Eagle Owl Escapes From the Central Park Zoo After Enclosure Vandalized

Dzikie pingwiny afrykańskie żyją zazwyczaj od 10 do 15 lat. Starszy wiek jest możliwy i dzikie osobniki są znane, aby osiągnąć 20 lat, jeśli mają szczęście. W niewoli, choć, ptaki otrzymują żywność i opiekę medyczną, która pozwala ich długość życia do wzrostu. Jest to typowe dla pingwinów afrykańskich trzymanych w renomowanych i odpowiedzialnych ogrodach zoologicznych, aby żyć aż 25 do 30 lat. Nawet wśród tych stosunkowo długowiecznych pingwinów, ET jest wybitny. Poprzedni najstarszy żyjący afrykański pingwin, Tess, był mieszkańcem Pueblo Zoo w Pueblo, Colorado. Tess dożyła 40 lat, zanim poddała się podejrzanym problemom z nerkami na początku 2015 roku.

Według zookeeperów i opiekunów w Metro Richmond Zoo, ET nie ma na razie takich zagrażających życiu problemów zdrowotnych. Pracownicy zoo informują, że ET ma artretyzm, co jest typowe dla starszych pingwinów i na co jest leczona. Ma również problemy ze wzrokiem, jednak jej opiekunowie twierdzą, że pozostaje aktywna i świetnie się porusza.

Pingwiny afrykańskie łączą się w pary na całe życie, a dzięki wyjątkowej długości życia ET, przeżyła ona dwóch swoich kolegów podczas pobytu w Metro Richmond Zoo. Ona i jej obecny kolega, Einstein, otrzymali prywatny obszar, z dala od wspólnego siedliska innych pingwinów, aby ET mogła „spędzić swoje starsze lata bez żadnych pingwinich dramatów”.

Na swoje urodziny ET otrzymała „tort” z dużą ilością ryb; idealny na urodziny najstarszego afrykańskiego pingwina!

Na początku XIX wieku pingwiny afrykańskie miały populację, którą szacowano na aż 4 miliony ptaków. Na początku XXI wieku populacja ta została zredukowana do zaledwie 200 000 ptaków. Od tego czasu populacje kontynuują swój gwałtowny spadek. Obecnie liczą one około 55 000 osobników. Zagrożone przez wycieki ropy, wkraczanie ludzi, zbieranie guana i obawy o klimat, przyszłość tego gatunku na wolności wygląda ponuro. ET jest przejmującym przypomnieniem o niesamowitym potencjale tych ptaków, gdy warunki są korzystne.

Zobacz także

Popularny artykuł: Bioscience Company Announces Plan to Bring the Dodo Bird Back From Extinction

Powiązane artykuły
Ptaki

Jak znaleźć swoje zwierzę duchowe

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie przepiórki (+ zwierzę duchowe i totem)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie wydry (+ zwierzę duchowe, totem i znaki)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.