Psy

Great Dismal Swamp jest zachwycające i przyjazne zwierzętom.

Zobacz także

Nie odrzucaj Great Dismal Swamp na podstawie jego nazwy – to wspaniałe miejsce do odwiedzenia ze zwierzętami! Jeśli planujesz wycieczkę do Virginia Beach, Hampton Roads lub North Carolina’s Outer Banks, Great Dismal Swamp będzie wspaniałym dodatkiem do Twojego planu podróży.

Położone na granicy Wirginii i Karoliny Północnej, Wielkie Bagno Dismal obejmuje kanał, narodową ostoję dzikiej przyrody i park stanowy Karoliny Północnej. Najlepiej znany przez żeglarzy korzystających z Intracoastal Waterway (ICW), ten ukryty klejnot jest często pomijany przez innych podróżników.

Miejsce w historii

Uważa się, że ludzie żyją tu od ponad 13 000 lat, co świadczy o fantastycznej obfitości zasobów naturalnych znajdujących się w Great Dismal Swamp. Być może to krótkowzroczność spowodowała, że pierwsi Europejczycy po raz pierwszy zastosowali niefortunną nazwę „dismal”.

W rzeczywistości George Washington stworzył plan osuszenia Dismal Swamp! Ale kiedy ustalono, że schemat jest mało opłacalny, właściciele ziemi zdecydowali się na budowę kanału, aby przenieść drewno z lasu.

Kanał został wykopany ręcznie w strasznych warunkach. Ale wiedza zdobyta przez zniewolonych ludzi budujących kanał, a później przez wolnych czarnych ludzi przewożących drewno, doprowadziła do tego, że Wielkie Bagno Dismal stało się schronieniem.

Do końca wojny secesyjnej społeczności maroonów (czarnych, którzy się uwolnili) żyły na najwyższych punktach bagien. Historycy i archeolodzy wciąż dowiadują się o tych niezwykłych ludziach, którzy ułożyli sobie życie tam, gdzie niewielu odważyło się zawitać.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Zaplanuj przyjazną dla psa wycieczkę do Outer Banks

Miłośnicy łodzi mogą przycumować na noc do wolnych doków, aby móc zwiedzić bagna.

Wielkie Bagno Dismal było eksploatowane dla swoich zasobów naturalnych aż do początku lat 70-tych, kiedy to jego część stała się narodową ostoją dzikiej przyrody. Miejsce jedynych naturalnych pokładów torfu w Ameryce Północnej, Dismal Swamp jest również źródłem najczystszej wody pitnej. Zanim udoskonalono odwróconą osmozę, NASA planowała napełnić zbiorniki na wodę do lądowania na Księżycu wodą z jeziora Drummond. Wysoka zawartość taniny w wodzie sprawia, że pozostaje ona czysta na zawsze.

Dzięki nowej ochronie przed rozwojem i eksploatacją, rośliny i zwierzęta Dismal Swamp kwitną. I jest kilka sposobów, aby odkryć go z twoim zwierzakiem!

Do zrobienia

Dismal Swamp oferuje wiele atrakcji dla zwierząt i ich opiekunów.

Wędrówki

Dismal Swamp oferuje mile szlaków turystycznych przyjaznych zwierzętom – niektóre w narodowej ostoi dzikiej przyrody w Wirginii, a reszta w parku stanowym w Północnej Karolinie.

Virginia

Szlaki przyjazne zwierzętom znajdziesz na następujących parkingach:

  • Jericho Ditch: 1330 White Marsh Road, Suffolk, VA (płaski, trawiasty szlak z koleinami)
  • Washington Ditch: 3076 White March Road, Suffolk, VA (płaska ścieżka z deskami przez las)
  • Railroad Ditch (Wildlife Drive): 3120 Desert Road, Suffolk, VA (płaski, ze skruszonym kamieniem)
  • Portsmouth Ditch: 3457 Martin Johnson Road, Chesapeake, VA (płaska, z kruszonym kamieniem)

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Porady dotyczące wędrówek z psami

Wypełnione po brzegi szlaki są dobre do biegania z wózkiem. Inne szlaki są bardziej rustykalne.

Karolina Północna

Istnieje również kilka mil szlaków, do których można dostać się z Great DiSmal Swamp State Park. Park otwiera most przez kanał, więc łodzie mogą przepływać przez noc, więc pamiętaj, aby zostawić wystarczająco dużo czasu, aby wrócić do wejścia przed zamknięciem!

Moim ulubionym szlakiem był szlak Boardwalk przechodzący bezpośrednio przez bagno. Ten szlak jest w głębokim cieniu i ma wiele do zobaczenia, chociaż jest to tylko 1/2 mili długości.

Szlaki Boardwalk pozwalają doświadczyć bagna bez zamaczania stóp (lub łap).

Rower

Większość szlaków jest otwarta zarówno dla rowerzystów, jak i dla pieszych.

Virginia

Canal Trail – wybrukowany i zamknięty dla samochodów szlak biegnie wzdłuż kanału przez ponad 8 mil i jest idealny dla rowerów.

Północny głowica szlaku znajduje się przy Dominion Boulevard i Old Route 17.

Karolina Północna

Rowery są dozwolone na większości szlaków w Parku Stanowym Karoliny Północnej. Jeśli Twój szczeniak lubi biegać u Twojego boku, lub jeśli masz zwierzaka wystarczająco małego, aby jeździć w plecaku, możesz wypożyczyć rowery w Dismal Swamp State Park Visitor Center.

Z milami utwardzonej drogi zamkniętej dla ruchu, szlak kanału Dismal Swamp jest świetny do jazdy na rowerze.

Paddling

Ochrona kanału zapewnia spokojne wiosłowanie dla kajaków i canoe.

Virginia

Wodniacy mogą skorzystać z wodowania małych jednostek pod adresem 3825 Dismal Swamp Canal Trail, Chesapeake, VA.

Karolina Północna

Twój zwierzak jest mile widziany, jeśli wypożyczysz kajak w parku stanowym. Rangers wskazują, że mają ludzkie kamizelki ratunkowe, ale musisz przynieść własne dla swojego zwierzaka.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Porady dotyczące spływów kajakowych z psami

Kemping

Jedyny kemping dostępny w całym obszarze Dismal Swamp to prymitywny kemping w pobliżu jeziora Drummond. Jest on dostępny tylko dla łodzi o płytkiej wodzie (mniej niż 3 stopy).

Jeśli uda Ci się tam dotrzeć, znajdziesz tam paleniska, otwarte grille, stoły piknikowe, wiaty z siatkami przeciw insektom i toalety z wodą niezdatną do picia.

Łódź

Oczywiście, moim ulubionym sposobem na zwiedzanie bagien jest łódka!

Łodzie rekreacyjne mogą wpłynąć do kanału przez Deep Creek Lock na północnym końcu lub South Mills Lock na południowym końcu. Aby przepłynąć przez śluzy, trzeba mieć na pokładzie radio i liny o długości co najmniej 20 stóp. Kapitanowie śluz pomogą poinstruować Cię, co masz robić.

Dismal Swamp zapewnia bezpłatny nocleg w obu śluzach, w wolnym doku przy Douglas Road oraz w Dismal Swamp Welcome Center.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ 5 pytań, które należy zadać PRZED zabraniem psa na łódź

Warunki w kanale są tak spokojne, że Honey ma dużo czasu na drzemkę ze swoim ulubionym patykiem.

Dowiedz się, zanim popłyniesz

A więc, co myślisz? Czy jesteś podekscytowany, że jako pierwszy z Twoich znajomych będziesz mógł sprawdzić niesamowite Great Dismal Swamp?

Oto, co musisz wiedzieć, zanim odwiedzisz ten region ze swoim zwierzakiem:

  • W okolicy zobaczysz mnóstwo natury. W tym niedźwiedzie. Więc trzymaj swoje zwierzęta na smyczy.
  • To bagno, więc bądź przygotowany na robaki. Wiosną i jesienią będzie ich mniej niż latem. A zima to najlepszy sposób na cieszenie się wizytą bez robaków.
  • Jeśli nie odpowiada Ci prymitywny kemping, znajdziesz wiele przyjaznych zwierzętom miejsc noclegowych 30 minut drogi od Chesapeake w stanie Virginia.

ZOBACZ WIĘCEJ ⇒ Pętla nad zatoką Chesapeake – wioski przyjazne zwierzętomPlaże i wycieczki

Mistrz śluzy podnosi most, aby łodzie mogły przepłynąć.

Jeśli lubisz oglądać żeglarzy tak samo jak ja lubiłem być jednym z nich, pokochasz Dismal Swamp. I założę się, że twoje zwierzę też to zrobi!

Zobacz także

(Odwiedzono 3,297 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Co zrobić, gdy pies lub kot zostanie użądlony przez pszczołę?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Odkrywanie Big Bend w Teksasie z psami

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Przyjazne psom wędrówki bez smyczy na terenach federalnych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.