Drzewa

Plant-for-the-Planet Hiszpania organizuje wydarzenie The Future Is Here z udziałem młodego kolumbijskiego aktywisty i influencera Francisco Vera Manzanaresa.

Zobacz także

W wieku 12 lat Francisco Vera Manzanares stał się światowym liderem w walce ze zmianami klimatu. 29 czerwca zaproponował konferencję w siedzibie Fundesplai, w hiszpańskiej Katalonii, zatytułowaną The Future Is Here.

Wydarzenie to było współorganizowane przez Plant-for-the-Planet Spain i Fundesplai, oddolną organizację prowadzącą zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, w ramach europejskiego projektu EAT:LIFE.

Francisco w wieku 9 lat założył ruch „Guardians for Life”, grupę skupiającą 500 dzieci i młodych ludzi, którzy promują świadomość ekologiczną w jego rodzinnej Kolumbii.

Jest również doradcą ds. dzieci w Komitecie Praw Dziecka ONZ oraz ambasadorem dobrej woli Unii Europejskiej w Kolumbii. W 2019 roku został zaproszony do parlamentu swojego kraju, gdzie wygłosił przemówienie przeciwko szczelinowaniu, znęcaniu się nad zwierzętami i stosowaniu tworzyw sztucznych.

Ponadto Francisco napisał książkę „Zapytaj Francisco: Czym jest zmiana klimatu?” i ma bardzo aktywne profile na portalach społecznościowych z tysiącami zwolenników.

Podczas pierwszej połowy wydarzenia Francisco wygłosił przemówienie do publiczności składającej się z ponad 50 dzieci i 30 dorosłych, które rozpoczęło się od aluzji do znaczenia myślenia o Ziemi jako całości: „Planeta nie ma granic i wszystko, co na niej robimy, ma konsekwencje, a my nie mamy planety B”.

Jego przesłanie podczas konferencji skupiło się na potrzebie korzystania przez dzieci z ich obywatelstwa w celu podjęcia działań w walce o sprawiedliwość klimatyczną oraz na koncepcji „eko-nadziei” kontra „eko-lęku”, aby z zaangażowaniem i działaniami stawić czoła wyzwaniom teraźniejszości i przyszłości.

Zobacz także

W drugiej części wydarzenia 45 dzieci wzięło udział w Akademii Plant-for-the-Planet. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się więcej o przyczynach i skutkach zagrożenia klimatycznego. Miały również możliwość debatowania nad różnymi strategiami i działaniami mającymi na celu codzienną walkę ze zmianami klimatycznymi.

Powiązane artykuły
Drzewa

Powrót do korzeni: Jak Felix, Alina i Elly inspirują kolejne pokolenie do sprawiedliwości klimatycznej podczas Solutionary Summit

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

Przyszłość w młodych rękach: Raport z obozu przyszłości w Wolfsburgu

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

Poznaj członków Global Board na lata 2024/25!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.