Ptaki

Puchacz ucieka z Central Park Zoo po zdewastowaniu wybiegu

Zobacz także

Flaco to puchacz euroazjatycki, który uciekł ze swojego wybiegu w Central Park Zoo pod koniec ubiegłego tygodnia. Według stanu na siódmy lutego 2023 roku, uciekająca sowa pozostaje luzem w Nowym Jorku. W ciągu ostatnich kilku dni media społecznościowe były wściekłe na widok zaginionej sowy, która przedostała się do kilku różnych parków i sanktuariów w okolicy zoo.

Related Article: Słynny włóczęga Steller’s Sea Eagle wraca do Maine w 2023 r.

Uważa się, że Flaco uciekł w nocy w czwartek jako bezpośredni wynik celowej manipulacji przy jego zagrodzie. Jak na razie Central Park Zoo informuje, że klatka Flaco została przecięta przez nieznanych wandali. To wydarzenie zapewnia Central Park Zoo miejsce na dość niefortunnej, rosnącej liście. Na początku 2023 roku, ciąg niezwykłych przestępstw w zoo spowodował kilka zaginionych, skradzionych lub zmarłych zwierząt.

28 lub 29 stycznia 2023 roku Zoosiana, ogród zoologiczny znajdujący się w Broussard w stanie Luizjana, był celem złodzieja, który rzekomo ukradł tuzin małp wiewiórczych z siedliska małp wiewiórczych w zoo. W związku z tą sprawą aresztowano miejscowego mężczyznę. Zoo w Dallas również doświadczyło wysypu niezwykłych zdarzeń, których kulminacją była szeroko nagłośniona kradzież dwóch małp cesarskich. W styczniu, Dallas Zoo doświadczyło „bliskiego spotkania”, gdy okazało się, że lampart chmurowy Nova uciekł ze swojego wybiegu. Nova została zlokalizowana w pobliżu i złapana wkrótce po ucieczce, ale odkryto wtedy, że jej klatka została celowo przecięta. Wycięto również siedlisko małp langurów, jednak nie zgłoszono zaginięcia żadnego zwierzęcia.

Jakiś czas po tym wydarzeniu, zagrożony sęp płowy został znaleziony martwy w swojej klatce z tym, co policja opisała jako „ranę”. W obu przypadkach natychmiast zaczęto podejrzewać nieuczciwą grę. Szokiem było więc, że pomimo zwiększonej czujności pracowników zoo, dwie małpy cesarskie zostały skradzione ze zdewastowanego wybiegu na początku lutego. Obie małpy zostały później znalezione w niezamieszkałym domu w Lancaster w Teksasie, około piętnastu mil od zoo. Podejrzany został aresztowany w związku z wysypem kradzieży, ale wiele pytań nadal pozostaje w tej sprawie, w tym, czy ich może być związek z innymi przestępstwami w zoo.

Czy puchacz Flaco może być najnowszą ofiarą w ogólnokrajowym szaleństwie przestępstw w zoo? Na razie Central Park Zoo informuje, że śledztwo w sprawie ucieczki Flaco i zniszczenia jego wybiegu pozostaje w toku.

Dla nowojorskich ptasiarzy możliwość obejrzenia puchacza euroazjatyckiego na „wolności” jest słodko-gorzka. Wielu zainteresowanych gapiów zebrało się w miejscach, w których widziano Flaco, aby obserwować uciekającego drapieżnika. Nawet wśród najbardziej entuzjastycznych gapiów pojawiają się pytania o zdolność Flaco do przetrwania na wolności przez dłuższy czas. Flaco był zwierzęciem zoo przez ostatnią dekadę i prawdopodobnie nie jest przygotowany do życia na wolności. Pracownicy zoo kontynuują swoje wysiłki, aby przynęcić go z jedzeniem i pozostają w nadziei, że biorąc pod uwagę fakt, że nie zabłądził daleko od zoo, w końcu zostanie odzyskany i zwrócony do swojego domu.

Zobacz także

Popularny artykuł: Snowy Owl Spotted in Southern California

Powiązane artykuły
Ptaki

Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy pomaga w ochronie gęsi

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Gatunki w centrum uwagi: Orzeł harpia

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Gatunki w centrum uwagi: Petrel olbrzymi

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.