Zdrowie zwięrząt

Sposoby na upamiętnienie ukochanego psa

Zobacz także

Utrata psa to coś znacznie więcej niż utrata zwierzęcia.

Związek psa z jego właścicielem jest niezwykle silny. Psy akceptują nas za to, kim jesteśmy, a bezwarunkowa miłość, którą nam zapewniają, sprawia, że jesteśmy wdzięczni, że mamy je w naszym życiu. Są uważane za lojalnych członków rodziny, dlatego utrata psa przynosi tak wiele smutku. Strata może być bolesna i trudna do zniesienia. Chociaż inni mogą nie rozumieć zakresu twoich uczuć do zwierzaka, nigdy nie powinieneś czuć się winny lub zawstydzony z powodu żałoby po zwierzęcym towarzyszu.

Ludzie różnie radzą sobie z żałobą. Niektórzy właściciele zwierząt organizują pogrzeby, kremacje i pochówki. Niektórzy uważają, że upamiętnienie zwierzęcia pomaga im uporać się z bólem. Oto kilka znaczących sposobów, dzięki którym możesz zachować pamięć o swoim ukochanym psie.

Zachowany odcisk łapy

Spojrzenie na odcisk łapy Twojego pupila po jego śmierci może być bardzo znaczące. Odciski łap mogą być wykonane w trakcie życia zwierzęcia lub po jego śmierci. W ramach usługi eutanazji wielu lekarzy weterynarii może zaoferować wykonanie odcisku łapy dla Ciebie. Odciski łap w glinie są powszechne, ale tusz na papierze jest inną alternatywą. Chociaż trudno jest zaplanować to z wyprzedzeniem, lub po prostu nie masz okazji, możesz spróbować uchwycić odcisk łapy swojego zwierzaka w tuszu lub za pomocą zwykłego ciasta solnego. Możesz umieścić odcisk w pudełku z innymi pamiątkami, użyć go do stworzenia własnego dzieła sztuki lub tatuażu, albo zrobić z niego ozdobę.

Biżuteria na zamówienie

Jeśli chodzi o dostosowanie dzieł sztuki lub biżuterii na cześć zwierzęcia, istnieje wiele opcji. Istnieje kilka sposobów, aby włączyć kawałek swojego zwierzaka do biżuterii. Zamieniając prochy w diament, robiąc biżuterię z nosem zwierzaka lub odciskiem łapy na nim, nosząc medalion z portretem psa lub wpisanym jego imieniem lub inicjałami. Możesz skontaktować się z lokalnym artystą w pobliżu lub zrobić to samemu.

Album ze zdjęciami

Z pewnością masz kilka zdjęć swojego psa. Wiele sklepów wydrukuje dla Ciebie książkę z fotografiami i opowieściami o Twoim psie, takimi jak zabawne rzeczy, które robił, wszystkie jego przezwiska lub kim byli jego najlepsi futrzani kumple. Książka z obrazkami zawsze może pomóc wywołać radość, niezależnie od tego, czy jesteś smutny, czy po prostu chcesz powspominać wspaniałe chwile spędzone z ukochanym psem.

Podaruj zwierzakom w potrzebie

Możesz uczcić pamięć swojego pupila, przekazując czas lub pieniądze na rzecz lokalnego schroniska dla zwierząt w jego imieniu. To może być szczególny sposób, aby zapłacić to do przodu dla uratowanych psów. Dokonanie wpłaty w ich imieniu na rzecz wybranej organizacji charytatywnej jest prawdopodobnie najprostszym, a zarazem najbardziej wyrazistym sposobem upamiętnienia zwierzęcia.

Zasadź drzewko lub kwiat

Użycie biodegradowalnej urny i zasadzenie prochów zwierzęcia obok nowego drzewa lub kwitnącego krzewu to wspaniały sposób na upamiętnienie pupila. Jeśli to możliwe, wybierz roślinę, która przypomina Ci o Twoim zwierzęciu. To kolejna specjalna aktywność rodzinna upamiętniająca życie, śmierć i odnowę. Jeśli nadal szukasz idealnego miejsca na rozsypanie prochów swojego pupila, spróbuj posypać je w ogrodzie kwiatowym lub w dołku, który zrobiłeś dla drzewa pamięci. Możesz również umieścić kamień z grawerem ich imienia lub kamień w kształcie Twojego psa, aby umieścić go w pobliżu zasadzonego drzewa lub kwiatu.

Zobacz także

Pożegnanie nigdy nie jest proste. Niezależnie od sposobu, w jaki zdecydujesz się zapamiętać swojego pupila, wiedz, że Twoja miłość do niego będzie trwała dłużej niż ten zbyt krótki czas, który spędziliście razem. Podczas gdy śmierć jednego zwierzęciaight be heartbreaking, z odpowiednią ilością czasu, aby być gotowym, przybycie nowego zwierzaka do twojego domu może wyciągnąć cię ze smutku i przypomnieć ci, dlaczego wybrałeś miłość i utratę w pierwszej kolejności.

Powiązane artykuły
Zdrowie zwięrząt

Jak zapobiegać typowym urazom u aktywnych psów?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

Bezpieczeństwo przede wszystkim: 9 wskazówek, jak zapewnić szczeniętom bezpieczeństwo w domu

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

7 typowych objawów choroby u ptaków

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.