Zdrowie zwięrząt

Zabezpieczenie psa przed dziećmi – The Dogington Post

Zobacz także

Miłość psa jest praktycznie niezrównana. Nie tylko zapewniają nam niesamowitą przyjaźń i lojalność, ale badania wykazują, że wykraczają poza to, co jest możliwe. Udowodniono, że psy poprawiają zdrowie psychiczne, ciśnienie krwi i poziom stresu.

Z tego powodu wiele rodzin ma psy. A posiadanie futrzanego przyjaciela w domu to wspaniałe doświadczenie dla dzieci. Poza tym, że są najsłodszymi towarzyszami, pogłaskanie psa przez kilka minut może również wspomóc odporność Twojego dziecka!

Dzieci i psy są doskonałymi towarzyszami, a posiadanie psa może pomóc im rozwinąć życzliwość, zrozumienie i szacunek dla wszystkich żywych stworzeń. Jednak przed wszystkim warto zabezpieczyć psa przed dziećmi. Czytaj dalej, ponieważ wymieniamy wskazówki, które mogą Ci pomóc!

Wystaw je wcześniej na widok publiczny

Jednym z najważniejszych kroków w zabezpieczeniu psów przed dziećmi jest właśnie wystawienie ich na działanie dzieci. Przebywanie w otoczeniu dorosłych nie przygotowuje w pełni psa do przebywania z dziećmi. Dzieci są mniejsze, głośniejsze, mniej przewidywalne i czasami agresywne. Mają nawet inny zapach. Wiele psów może czuć się przytłoczonych przy pierwszej konfrontacji. Musisz zachować kontrolę podczas każdej interakcji, reagując na negatywne zachowania, takie jak nadpobudliwość i szczekanie oraz chwaląc odpowiednie zachowania.

Przekaż dzieciom zasady

Rodzice muszą nauczyć swoje dzieci, jak i kiedy podchodzić do psów, jak je głaskać i jak się z nimi bawić. Nawet najlepiej wychowane dziecko chciałoby owinąć sobie ręce wokół szyi psa lub szarpać jego ogon. Chociaż niektóre psy mogą przyzwyczaić się do takiego zachowania i je tolerować, mogą się wyrywać, jeśli nigdy wcześniej nie były w takiej sytuacji. Przygotuj swojego psa na tego typu uwagę, zanim spotka się z dzieckiem. Innymi słowy, pies zabezpieczony przed dziećmi jest bezpieczny w pobliżu dziecka zabezpieczonego przez psa.

Nigdy nie pozwól mu być samemu

Nawet z psem zabezpieczonym przed dziećmi, nigdy nie będziesz pewien, co może się zdarzyć. Wypadki są nieprzewidywalne i nie zaleca się pozostawiania dziecka samego ze zwierzęciem, niezależnie od tego, czy jest to zwierzę rodzinne. W miarę jak Twoje dziecko będzie rosło, będziesz musiał nadal obserwować interakcje z psem, ponieważ wiele ataków występuje wobec dzieci nieświadomych, że są to denerwujące lub przerażające zwierzęta.

Nie zmuszaj ich do tego

Niektórzy ludzie uważają, że trzymanie i głaskanie psa jest skuteczną techniką budowania więzi między psami i dziećmi. Ale jeśli pies nie chce, aby to się działo, może stać się wrogi lub rozwinąć fobię. Jeśli twój pies wydaje się niespokojny, nie zmuszaj ich do przebywania w pobliżu dzieci. Muszą czuć się swobodnie, więc pozwól im na swobodę w podejściu do dzieci w ich własnym tempie.

Skorzystaj z pomocy (jeśli jest potrzebna)

Skutki niedopasowania psa i dziecka są zbyt poważne, aby ryzykować. Właściciele psów muszą szukać wskaźników agresji, takich jak niskie warczenie, szerokie oczy i twarde spojrzenia. W przypadku ich rozpoznania należy szukać fachowej pomocy. Oczywiście, agresywne zachowanie można regulować, ale wymaga to praktyki i pogorszy się, jeśli zostanie pozostawione samo. Nie wszystkie kły są odpowiednie do przebywania wokół dzieci lub odwrotnie. Zaufaj swojej intuicji i postępuj ostrożnie.

Zobacz także

Psy i dzieci mogą stanowić doskonałą parę, jeśli wiedzą, jak zachowywać się wokół siebie. Jeśli zrobione dobrze, przyjaźń i uczucie, które dzielą, mogą być niezwykłe. I to już wszystko! Czy masz coś jeszcze do dodania?

Powiązane artykuły
Zdrowie zwięrząt

Higiena uszu psa: 8 wskazówek dotyczących czyszczenia uszu psa

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

Ile ćwiczeń potrzebuje kot?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

Odgryź się: 6 wskazówek, jak zapobiegać kleszczom i pchłom u psów

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.