Zdrowie zwięrząt

Policja strzela do psa, aby powstrzymać przerażający atak na właścicieli

Zobacz także

Obrazek przez WA Today

Policja zastrzeliła nowego psa rodziny z Perth, aby powstrzymać go przed atakiem na swoich trzech właścicieli 10 lipca. Rodzina została popędzona do szpitala po incydencie.

Funkcjonariusze zostali wezwani do domu Stephena i Michelle Quayle w Baldivis na Vernon Gough Drive. Według WA Police, niezwykła agresja psa zmusiła funkcjonariuszy do dwukrotnego wystrzelenia go, aby zakończyć atak i po raz kolejny do eutanazji. Starszy sierżant Ian Francis, oficer prowadzący posterunek policji w Rockingham, określił sytuację jako „straszną”.

Pani Quayle stwierdziła, że jej mąż siedział na podłodze w swoim biurze, kiedy otworzyła drzwi, a ich pies, Ace, wbiegł i zaatakował jego gardło.

Powiedziała 9 News Perth, „Próbowałam go odciągnąć, zajęło mi to całą moją siłę, wyniosłam go z biura i zatrzasnęliśmy drzwi, potem moja córka przeszła i skoczył na nią, złapał ją za ramię … powiedzieliśmy tylko, że wszyscy idą do swoich sypialni i zamykają drzwi”.

Według pana Quayle, pies następnie zaatakował jego żonę, gdy szła do drzwi wejściowych, aby umożliwić policji wejście.

„Musiałem wyjść i oderwać jego szczęki od niej, a następnie rzuciłem psa przed policjanta i powiedziałem: 'Po prostu zastrzel go, zastrzel go, zastrzel go’ i on to zrobił. Strzelili go trzy razy, był tak silny, że to były trzy strzały, aby go zabić „, powiedział.

Ace, trzyletni niebieski heeler, został właśnie adoptowany przez rodzinę i tydzień wcześniej przeszedł operację kastracji. Właściciele wspominali, że uratowany pies miał straszną historię, ale ogólnie był szczęśliwym psem.

„Jesteśmy w takim szoku, bo po prostu wszedł przez te drzwi, jakby chciał mnie zabić” – dodał pan Quayle.

Sgt. Francis powiedział: „Cieszę się, że udało nam się uczestniczyć tak szybko i mieliśmy pojazd w pobliżu i udało się zatrzymać dalszy atak na rodzinę”.

Zobacz także

„To, co mogło uratować go (ojca) i członków rodziny, to fakt, że pies miał niedawno operację i miał stożek wokół głowy, który zmniejszył ślady ugryzienia lub zdolność psa do ugryzienia mocniej na gardle fella. To prawdopodobnie uratowało mu życie”.

Powiązane artykuły
Zdrowie zwięrząt

Jak zapobiegać typowym urazom u aktywnych psów?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

Bezpieczeństwo przede wszystkim: 9 wskazówek, jak zapewnić szczeniętom bezpieczeństwo w domu

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

7 typowych objawów choroby u ptaków

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.