Zdrowie zwięrząt

Policja strzela do psa, aby powstrzymać przerażający atak na właścicieli

Zobacz także

Obrazek przez WA Today

Policja zastrzeliła nowego psa rodziny z Perth, aby powstrzymać go przed atakiem na swoich trzech właścicieli 10 lipca. Rodzina została popędzona do szpitala po incydencie.

Funkcjonariusze zostali wezwani do domu Stephena i Michelle Quayle w Baldivis na Vernon Gough Drive. Według WA Police, niezwykła agresja psa zmusiła funkcjonariuszy do dwukrotnego wystrzelenia go, aby zakończyć atak i po raz kolejny do eutanazji. Starszy sierżant Ian Francis, oficer prowadzący posterunek policji w Rockingham, określił sytuację jako „straszną”.

Pani Quayle stwierdziła, że jej mąż siedział na podłodze w swoim biurze, kiedy otworzyła drzwi, a ich pies, Ace, wbiegł i zaatakował jego gardło.

Powiedziała 9 News Perth, „Próbowałam go odciągnąć, zajęło mi to całą moją siłę, wyniosłam go z biura i zatrzasnęliśmy drzwi, potem moja córka przeszła i skoczył na nią, złapał ją za ramię … powiedzieliśmy tylko, że wszyscy idą do swoich sypialni i zamykają drzwi”.

Według pana Quayle, pies następnie zaatakował jego żonę, gdy szła do drzwi wejściowych, aby umożliwić policji wejście.

„Musiałem wyjść i oderwać jego szczęki od niej, a następnie rzuciłem psa przed policjanta i powiedziałem: 'Po prostu zastrzel go, zastrzel go, zastrzel go’ i on to zrobił. Strzelili go trzy razy, był tak silny, że to były trzy strzały, aby go zabić „, powiedział.

Ace, trzyletni niebieski heeler, został właśnie adoptowany przez rodzinę i tydzień wcześniej przeszedł operację kastracji. Właściciele wspominali, że uratowany pies miał straszną historię, ale ogólnie był szczęśliwym psem.

„Jesteśmy w takim szoku, bo po prostu wszedł przez te drzwi, jakby chciał mnie zabić” – dodał pan Quayle.

Sgt. Francis powiedział: „Cieszę się, że udało nam się uczestniczyć tak szybko i mieliśmy pojazd w pobliżu i udało się zatrzymać dalszy atak na rodzinę”.

Zobacz także

„To, co mogło uratować go (ojca) i członków rodziny, to fakt, że pies miał niedawno operację i miał stożek wokół głowy, który zmniejszył ślady ugryzienia lub zdolność psa do ugryzienia mocniej na gardle fella. To prawdopodobnie uratowało mu życie”.

Powiązane artykuły
Zdrowie zwięrząt

Najlepsze firmy ubezpieczeniowe dla zwierząt w USA: Wszystko, co musisz wiedzieć - Pet Blog

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

7 podstawowych wskazówek, jak dbać o zdrowie i kondycję kotów - Pet Blog

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

7 wskazówek, jak zapobiegać lękowi separacyjnemu u psów

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.