Ptaki

Symbolika i znaczenie Kookaburry (+Totem, duch i znaki)

Zobacz także

Kookaburra jest prawdopodobnie najbardziej kultowym z wielu pięknych i fascynujących ptaków Australii. Kookaburra, podobnie jak emu, jest nie tylko wspólnym symbolem narodowym Australii, ale ten wyjątkowy i oszałamiający ptak jest również dobrze znany widzom na całym świecie.

Chociaż być może nigdy nie widziałeś Kookaburry, jeśli nie pochodzisz z Australii lub Nowej Gwinei, istnieje duże prawdopodobieństwo, że słyszałeś charakterystyczne kakanie Kookaburry. Kookaburra jest w rzeczywistości jednym z najczęściej używanych efektów dźwiękowych w królestwie zwierząt. Od starych filmów po atrakcje w parkach rozrywki, zawołanie Kookaburry „ooh ooh ah ah ah” zostało wykorzystane do przywołania atmosfery dżungli, nawet w sceneriach, które miały być dalekie od Australii. W rzeczywistości dźwięk Kookaburry jest często interpretowany jako nawoływanie lub gdakanie małp.

Kookaburra jest jednym z najbardziej lubianych symboli Australii. W tym artykule przyjrzymy się mitom i historiom związanym z Kookaburrą, a także niektórym z najciekawszych faktów i cech związanych z tym wszechobecnym ptakiem.

Symbolika i znaczenie Kookaburry

Pierwszym i najbardziej oczywistym symbolicznym połączeniem Kookaburry jest sama Australia. Ludzie z Australii mogą szczególnie cenić Kookaburrę. Jest ona często traktowana jako symbol patriotyzmu, wspólnoty narodowej i dumy, a także jako symbol niesamowitej różnorodności unikalnych dzikich zwierząt, które nazywają Australię domem.

Kookaburry mogą również reprezentować błędną tożsamość lub hollywoodzką magię, dzięki ich rozpowszechnieniu jako efektu dźwiękowego w filmach.

Zawołanie Kookaburry jest jedną z jej najbardziej rozpoznawalnych cech. Zawołania Kookaburry są często porównywane do śmiechu. W rzeczywistości najczęstszy gatunek kookaburry nazywany jest „śmiejącą się kookaburrą”. Z tego powodu Kookaburry mogą być kojarzone z radością, humorem, lekkością, dziecinnością, niewinnością lub psotami.

Kookaburra siedzi na starym gumowym drzewie,
Merry merry king of the bush is he.
Laugh, Kookaburra, laugh, Kookaburra,
Gayyour life must be!

. –

„Kookaburra Song” Marion Sinclair (1932)

Tradycyjne mity i przesądy często łączą Kookaburrę ze szczęściem lub nowymi początkami. Niektóre przesądy twierdzą, że obecność Kookaburry oznacza nadchodzącą ciążę. Inne przesądy łączą tego ptaka z nadejściem deszczu lub paradoksalnie z nadejściem dobrej pogody. W każdym razie Kookaburra może być kojarzona z optymizmem, nowym początkiem lub przezornością.

Kookaburry mogą wyglądać, jakby należały do osobnej rodziny, ale w rzeczywistości są dużymi członkami rodziny zimorodków. Podobnie jak inne zimorodki, mogą być związane z cierpliwością, spokojem lub ideą „Halcyon Days” spokoju i łatwości.

Kookaburry są niezwykle odważne w kontaktach z ludźmi. Są powszechnie spotykane na obszarach podmiejskich w Australii. Na tych obszarach Kookaburras mogą być tak nieustraszone, że wydają się potulne. Zbyt bliskie interakcje z dzikimi ptakami nigdy nie są dobrym pomysłem, ale ta odwaga i względna potulność są nadal godne uwagi. Kookaburry są nawet czasami trzymane jako egzotyczne zwierzęta domowe. Kookaburry mogą być kojarzone z odwagą, towarzyskością, inteligencją lub domatorstwem.

Podczas gdy inne zimorodki żywią się głównie rybami, kookaburry w rzeczywistości żywią się głównie owadami, gadami, gryzoniami, a nawet innymi zwierzętami.jej ptaki. Polują, siedząc nieruchomo i opadając na niczego niepodejrzewającą ofiarę, którą łapią i biją na śmierć o okoń. Ta brutalna metoda polowania z zasadzki kojarzy się z cierpliwością, dojrzałością i skutecznością.

Kookaburra – symbolika rdzennych Amerykanów

Kookaburry nie występują w obu Amerykach. Mimo to zimorodki są związane z magią i zdolnościami szamańskimi w wielu tradycjach rdzennych Amerykanów.

Symbolika Kookaburry w chrześcijaństwie

Chrześcijaństwo nie spotkało się z Kookaburrą, dopóki Australia nie została skolonizowana pod koniec XVIII wieku. Kookaburra nie jest więc ważną częścią większości tradycji chrześcijańskich. Istnieje jednak chrześcijański mit, który oskarża zimorodka, rodzinę, do której należą Kookaburry, o zawiedzenie Noego podczas mitu o potopie z Księgi Rodzaju. Według tej legendy zimorodek został wypuszczony z arki przed gołębicą, ale ptak był zbyt podekscytowany i zapomniał o swoim obowiązku powrotu do Noego.

Celtycka symbolika kookaburry

Kookaburry nie występują w świecie celtyckim, ale mitologia celtycka generalnie kojarzy ptaki z zaświatami.

Kookaburra we śnie

Śnienie o Kookaburrze może sygnalizować wielkie rzeczy na horyzoncie. Kookaburry są często uważane za symbol szczęścia lub nowych początków. Marzenie o Kookaburrze może wskazywać, że szczęście wkrótce zmieni się na lepsze.

Sen o Kookaburrze może być również przypomnieniem, aby nie brać rzeczy zbyt poważnie. Kookaburra może być najbardziej znana ze swojego głośnego i hałaśliwego śmiechu. Sen o Kookaburrze może oznaczać potrzebę rozluźnienia się od czasu do czasu. Śmiech jest nie tylko ważnym ujściem, ale Kookaburra jest również głośna i dumna bez względu na wszystko. Marzenie o Kookaburrze może symbolizować potrzebę posiadania własnego głosu i wyrażania siebie bez strachu i wstydu. Kookaburra jest doskonałym przykładem starego przysłowia „tańcz, jakby nikt nie patrzył”.

Spotkania i znaki Kookaburry

Czasami mówi się, że spotkanie z Kookaburrą oznacza, że ktoś jest w ciąży lub wkrótce zajdzie w ciążę. Ludzie czasami rozszerzają ten pomysł, aby uwzględnić możliwość, że przyjaciel lub członek rodziny osoby, która spotyka Kookaburrę, może być tym, który zajdzie w ciążę.

Spotkanie Kookaburry może wskazywać na potrzebę cierpliwości. Kookaburry są łowcami z zasadzki, które siedzą nieruchomo przez długi czas, dopóki nie zauważą odpowiedniej ofiary. Spotkanie jednego z nich może być przypomnieniem, aby nie działać, dopóki nie będziesz pewien, że czas jest dokładnie odpowiedni. Spotkanie z Kookaburrą może ostrzec cię przed pochopnym lub pochopnym działaniem.

Kookaburra w mitologii i folklorze

W tej sekcji przyjrzymy się kilku aborygeńskim australijskim mitom o Kookaburrze, a także jednemu z najbardziej wpływowych mitów o zimorodku.

Mitologia Aborygenów:

Według mitologii Aborygenów świat był kiedyś miejscem ciemności. Pewnego dnia jedno z jaj emu pękło na niebie i zderzyło się z drewnem opałowym, powodując powstanie wielkiego żółtego ognia, który oświetlił cały świat. Kiedy to się stało, bogowie zobaczyli, że świat jest piękny, gdy jest oświetlony w ten sposób. Postanowili rozpalać ogień na niebie każdego dnia. Początkowo bogowie wysłali gwiazdę poranną, aby obudzić ludzi rano, aby mogli cieszyć się światłem ognia. Ludzie jednak spali i nie widzieli ognia. Then, bogowie usłyszeli radosny śmiech Kookaburry. Dali więc Kookaburrze zadanie. Każdego ranka Kookaburra śpiewała, aby obudzić świat, aby wszyscy mogli cieszyć się światłem ogromnego ognia bogów na niebie. Z tego powodu Kookaburra jest uważana za zwiastuna porannego słońca.

Z powodu tego mitu Kookaburra cieszy się szacunkiem w tradycjach Aborygenów. Mówi się, że wyśmiewanie się z Kookaburry, nękanie lub obrażanie tego ptaka może przynieść nieszczęście. Jedna z legend głosi nawet, że dziecku, które szydzi z Kookaburry, wyrosną za karę krzywe zęby.

Według innej aborygeńskiej legendy, ptak-lira oszukał kiedyś królestwo ptaków, bezbłędnie naśladując śpiew każdego z nich. Ptaki śpiewały jeden po drugim, a ptak-lira zadeklarował swoją wyższość jako śpiewak, z powodzeniem kopiując ich piosenki. Następnie sprytna Kookaburra rzuciła wyzwanie lirnikowi, ale zamiast pięknie śpiewać, zaniosła się najbardziej oburzającym i śmiesznym śmiechem, na jaki mogła się zdobyć. Kiedy ptak z lirą go skopiował, dźwięk był tak zabawny dla Kookaburry, który był bardzo dumny ze swojej sztuczki, że śmiał się i śmiał, i do dziś śmieje się, gdy wspomina eleganckiego ptaka z lirą, który tak szaleńczo rechotał.

Mitologia grecka:

Mit o Alcyone i Ceyxie jest jednym z najbardziej znanych mitów o ptakach w całej mitologii. Według tej historii Alcyone, która była córką boga wiatru, głęboko kochała Ceyxa, który był synem gwiazdy porannej. Miłość Ceyxa i Alcyone była głęboka i piękna, a nawet przyciągnęła uwagę bogów, którzy lubili obserwować tę parę. Pewnego dnia, nie wiedząc, że bogowie ich obserwują, Alcyone i Ceyx porównali swoją miłość do miłości Hery i Zeusa. Za ich bezczelność bogowie rzucili na nich klątwę, która przepowiadała, że Ceyx zginie na morzu. Pomimo błagania kochanka, by nie żeglował, Ceyx zignorował przepowiednię i wkrótce potem zginął na morzu. Kiedy Alcyone błagała bogów, by jej go zwrócili, ci pozwolili ciału Ceyxa wypłynąć na brzeg. Udręczona Alcyone rzuciła się do morza. Bogowie byli przepełnieni wyrzutami sumienia i postanowili ponownie połączyć tych dwoje, przekształcając Alcyone i Ceyxa w zimorodki. Nazwa „Alcyone” oznacza po grecku „zimorodek”. ptak morski. Aby kontynuować karanie pary, Zeus nalegał, aby Alcyone budowała swoje gniazdo tylko na morzu i tylko w głębi zimy. Alcyone i Ceyx próbowali, ale morze było zbyt wzburzone i ciągle tracili jaja. Bogowie ponownie zlitowali się nad parą. Nie chcąc cofnąć swojej kary, Zeus postanowił stworzyć dziesięć dni idealnej pogody i spokojnego oceanu każdego roku. Dni te stały się znane jako „Halcyon Days” i były jedynymi okresami, w których Alcyone i Ceyx mogły bezpiecznie zbudować swoje gniazdo. Do dnia dzisiejszego okresy idyllicznego spokoju, ciepła lub ciszy znane są jako „Halcyon Days”.

Kookaburry to nie tylko zimorodki, ale także rodzaj Kookaburra o nazwie Dacelo. Nazwa „Dacelo” jest anagramem słowa „Alcedo„, które jest łacińskim słowem oznaczającym „Alcyon” lub zimorodka.

Duchowe zwierzę Kookaburra

Jeśli Twoim zwierzęciem duchowym jest Kookaburra, prawdopodobnie masz towarzyską naturę i dobre poczucie humoru. Ludzie z Kookaburrą jako zwierzęciem duchowym są młodzi duchem, mają skłonność do psot i nie traktują siebie zbyt poważnie. Zwierzę duchowe Kookaburry jest kochające zabawę i figlarne. Pomimo tych dziecięcych cechZwierzę duchowe Kookaburra może być szokująco dojrzałe i mądre w odpowiednich kontekstach. Ludzie z Kookaburrą jako zwierzęciem duchowym wiedzą, że pewne sytuacje wymagają cierpliwości i dojrzałości i są w stanie odwołać się do tych cech, gdy jest to konieczne.

Zwierzę totemiczne Kookaburry

Zwierzę totemiczne Kookaburra jest związane z optymizmem i motywacją. Totem Kookaburry nigdy nie traci chęci do działania, ponieważ nigdy nie traci poczucia pozytywności. Totem Kookaburra doskonale rozumie, że jutro słońce wzejdzie na nowo i przyniesie nowe możliwości. W związku z tym Kookaburra nie rozpamiętuje nieszczęść ani błędów. Zamiast tego totem Kookaburra patrzy w przyszłość z nadzieją i przyjmuje zmiany z poczuciem radości i wdzięczności.

Zwierzę mocy Kookaburra

Zwierzę mocy Kookaburra jest związane z poczuciem własnej wartości. Potrzeba ogromnej pewności siebie, aby móc szczerze śmiać się z siebie. Zwierzę mocy Kookaburra daje perspektywę, aby naprawdę poznać i zrozumieć swoją wartość. Ta umiejętność może być niezwykle wyzwalająca. Osoba, która rozumie własną wartość, nie grzęźnie w niepewności lub braku bezpieczeństwa. Ta radykalna samoświadomość daje zwierzęciu mocy Kookaburra wyjątkowe poczucie pokory i szczerości ducha, co pozwala mu mądrze wykorzystywać swoje mocne strony i konfrontować się z wadami bez strachu i defensywy.

Znaczenie tatuażu Kookaburra

Tatuaż Kookaburra jest głównym symbolem zarówno australijskiej dumy, jak i dziedzictwa Aborygenów. Dodatkowo taki tatuaż może reprezentować szczęście, śmiech, optymizm, psoty lub pewność siebie.

Tatuaż Kookaburra może reprezentować trwałe przekonanie, że dobre wieści są zawsze na horyzoncie.

Podsumowanie

Zobacz także

Od hollywoodzkich efektów dźwiękowych po podmiejskie australijskie podwórka i słynne rymowanki, Kookaburra i jej kultowy śmiech trafiły do serc ludzi na całym świecie. Niezależnie od tego, czy jesteś długoletnim miłośnikiem Kookaburry, czy zupełnie nowym członkiem fanklubu Kookaburry, mam nadzieję, że ten artykuł dał ci jedną lub dwie nowe rzeczy do podziwiania i pielęgnowania tego wyjątkowego i wyrazistego ptaka!

Powiązane artykuły
Ptaki

Badanie wskazuje, że lepsi śpiewacy mogą być również lepszymi myślicielami

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Niezwykle rzadki ptak "pół samiec" i "pół samica" znaleziony w Kolumbii

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Ptaki

Gatunki w centrum uwagi: Cietrzew górski

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.