Psy

Wynajem kampera przyjaznego zwierzętom na wspólne rodzinne wakacje

Zobacz także

Myślisz o wynajęciu kampera przyjaznego zwierzętom? Dowiedz się od jednej rodziny, która zrobiła to z CZTEREMA psami. To może być świetna opcja dla Ciebie!

Dla nas każdy rodzaj wakacji jest niezwykły. Mając cztery duże psy ratownicze (w tym 2-latka, który jest niewidomy od urodzenia), zawsze pojawiało się pytanie: „Kto zajmie się psami?”.

Wtedy przyszło nam do głowy, że wynajęcie kampera przyjaznego zwierzętom może być rozwiązaniem, którego potrzebowaliśmy. Przede wszystkim dlatego, że pozwoliłoby nam wszystkim cieszyć się wspólną podróżą!

Dlaczego wynajem kampera przyjaznego zwierzętom był dla nas właściwą decyzją?

Nasze psy nie są małymi aniołkami. Doskonale je rozpieściliśmy, a one dobrze nas wyszkoliły. Mają pełną swobodę w naszym domu i dostęp do wszystkich łóżek i sof.

Co więcej, mieszkamy w górach Kolorado, na ziemi otoczonej lasem narodowym. Nie trzeba dodawać, że byliśmy trochę niedbali w nauczaniu ich społecznej etykiety miast.

W rzadkich przypadkach nasi drodzy przyjaciele zatrzymują się w domu z naszymi urwisami na kilka dni. Ale nigdy nie bylibyśmy tak odważni, by poprosić ich o pozostanie na dłużej!

Więc kiedy gwiazdy się wyrównały i mieliśmy okazję wyjechać na tydzień, wiedzieliśmy, że psy pojadą z nami.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wskazówki dotyczące podróżowania kamperem ze zwierzętami

Moje poszukiwania doprowadziły mnie do GoPetFriendly.com, gdzie znalazłem wskazówki i spostrzeżenia na temat podróżowania z psami, których nigdy nie brałem pod uwagę. Zacząłem myśleć: „Moglibyśmy to zrobić… ale nie mamy kampera”.

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, w moich kanałach zaczęły pojawiać się reklamy wypożyczalni kamperów. I to naprawdę sprawiło, że nasze koła zaczęły się obracać!

Ostatecznie wybraliśmy mniejszą firmę niż te popularne wypożyczalnie kamperów, które można zobaczyć na drogach, ponieważ była lokalna i znacznie bardziej przystępna cenowo. A ponieważ mieliśmy już ciężarówkę, 30-calowa przyczepa podróżna ze zderzakiem była idealna dla naszych potrzeb. Wszystko, co pozostało do zrobienia, to zrobienie planów!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wypożyczalnie kamperów przyjazne zwierzętom

Planowanie podróży

Naszym celem było jechać mniej niż 6 godzin dziennie, poświęcić czas na spacery, wędrówki i zobaczyć zabytki, w których nigdy wcześniej się nie zatrzymywaliśmy… z psami. Zaplanowaliśmy pętlę: na zachód do Utah, na południe do Arizony, na wschód do Nowego Meksyku, a następnie na północ z powrotem do Kolorado. Była to nasza dziewicza podróż, więc nie chcieliśmy być zbyt ambitni – po prostu potrzebowaliśmy odpocząć od śniegu.

Stres związany z wieloma niewiadomymi dręczył nas, gdy przygotowywaliśmy się do podróży. Czy psy będą szczekać na każdy hałas na kempingu? Przecież nigdy nie miały sąsiadów! Czy uszkodzą wynajętą przyczepę? Ile to może kosztować? Ale najbardziej martwił nas nasz niewidomy pies, Panda. Jak poradziłby sobie w ciągle zmieniającym się otoczeniu?

Powiedzieliśmy naszym dzieciom i przyjaciołom o naszych planach i wszyscy mówili: „Och, to brzmi jak świetna zabawa!”. Ale biorąc pod uwagę wszystkie rzeczy, które mogą pójść nie tak, odpowiadałem: „Tak, to będzie albo świetna zabawa… albo kompletna katastrofa”.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Planowanie podróży przyjaznej zwierzętom

Nie musisz się martwić

Jak się okazało, nasze małe diabełki stały się aniołkami na cały czas trwania podróży! Jednym z powodów było to, że dobrze się przygotowaliśmy i zadbaliśmy o ich potrzeby. Drugim powodem było to, że były szczęśliwe, mogąc być z nami… 24/7.

Panda okazała trochę niepokoju z powodu niektórych nowych doświadczeń, takich jak wsiadanie i wysiadanie z przyczepy na tych chwiejnych schodachps. Ale byliśmy cierpliwi, a po kilkukrotnym wysłuchaniu, jak inne psy robią różne rzeczy, wkrótce musiał udowodnić, że też to potrafi!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wskazówki dotyczące wyboru i korzystania z rampy dla psa w kamperze

Nawet jego umiejętność wędrowania po skalistym terenie zrobiła na mnie wrażenie. Wszystko, czego potrzebował, to słuchać moich kroków, aby poruszać się po szlakach.

ALERT SPOILEROWY: Podróż była niesamowita!

Najbardziej satysfakcjonującą częścią wyprawy było to, że psy świetnie się bawiły! Obserwowanie, jak cieszą się naszymi przygodami, sprawiło, że podróż była dla nas o wiele przyjemniejsza.

Niektóre z naszych najważniejszych wydarzeń to spotkanie Pandy z jego pierwszym prawdziwym hydrantem przeciwpożarowym, zobaczenie Hole 'n the Rock i pobyt przez trzy noce w Goulding’s Camp Park w Monument Valley. Był to piękny obszar ze wszystkimi udogodnieniami, o które można prosić, w tym szlakami bezpośrednio z kempingu!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Zwiedzanie Monument Valley ze zwierzętami

W drodze

W drodze do Nowego Meksyku zatrzymaliśmy się w Monument Four Corners, gdzie niestety psy nie mogą wychodzić poza parking. Ale spotkaliśmy Peza i jestem pewien, że gdybyśmy zostali dłużej, mógłby opowiedzieć nam kilka ekscytujących historii z podróży!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Szkolenie psa do podróży

Tej nocy rozbiliśmy obóz w Navajo Lake State Park w Nowym Meksyku. Było tam pięknie i żałowaliśmy, że nie spędziliśmy tam więcej czasu!

Jedyną wadą była obfitość nisko położonych kaktusów; powstrzymanie Pandy przed przejściem przez nie było żmudne.

Naszym ostatnim przystankiem był nocleg w Royal Gorge KOA w pobliżu Canon City, CO. Przed powrotem do domu następnego ranka odwiedziliśmy malowniczy most i park Royal Gorge. Cały park jest przyjazny zwierzętom – nawet w centrum dla zwiedzających – tylko nie w restauracji. „Rozumiemy, że twoje zwierzęta są twoją rodziną” – powiedział strażnik.

Powiedziano nam, że niektóre psy są zmęczone na moście, ale nasze mają trochę brawury i poradziły sobie dobrze. Panda trzymał jednak nos przy deskach, próbując zrozumieć delikatne kołysanie i pusty dźwięk pod jego stopami.

Kiedy iść

Podróżowanie poza sezonem sprawiło, że znalezienie kempingów było naprawdę łatwe. A temperatury były o wiele przyjemniejsze do wędrówek niż gdybyśmy pojechali latem. Ponieważ była to nasza pierwsza podróż z psami, byłem szczególnie zadowolony, że odwiedzane przez nas miejsca były mniej zatłoczone, a pogoda była sprzyjająca.

Zwrot kampera

W drodze do domu zostawiliśmy sobie wystarczająco dużo czasu na wyczyszczenie przyczepy przed jej zwrotem, mając nadzieję na odzyskanie całego depozytu w wysokości 500 USD. Postój ciężarówek z myjnią i odkurzaczem zadziałał idealnie, a firma podziękowała nam za zwrócenie kampera w doskonałym stanie.

Łatwość wypożyczenia przyczepy i elastyczność, jaką dała nam możliwość podróżowania z naszymi psami, była fantastyczna. Radość, jaką przyniósł nam widok, jak szczęśliwie cieszą się naszą podróżą, zagwarantowała nam wiele innych podobnych przygód. Mamy nadzieję, że nasza historia zachęci Cię również do spróbowania!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wynajem przygodowego vana ze zwierzętami

O autorze: Barbara McNary mieszka z mężem i czterema psami ratowniczymi w górach Kolorado. Barbara McNary posiada prawa do wszystkich zdjęć w tym poście. Zdjęcia zostały opublikowane za jej zgodą.

Zobacz także

(Odwiedzono 12 054 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.